Hilton Konukları, Odalarını Akıllı Telefonlarıyla Kontrol Edebilecekler

Tabir-i caizse artık elimiz ayağımız haline gelen akıllı telefonlar, her geçen gün daha fazla şey yapabilme kabiliyetine erişiyorlar. Ya da başka bir deyişle, artık akıllı telefonlar aracılığıyla birçok şeyi kontrol edebiliyoruz. Zaten her an yanımızda olan bu yetenekli cihazlardan, hayatımızı kolaylaştırmak adına farklı şekillerde faydanlanmamamız garip olurdu.

Birçok şirket, müşterilerinin akıllı telefonlarını, hizmetlerinden ya da ürünlerinden yararlanmaları için efektif bir şekilde kullanmalarına farklı şekillerde imkan tanırken konaklama sektörünün akla ilk gelen isimlerinden olan Hilton da akıllı telefonlar aracılığıyla müşteri deneyimini bir üst seviyeye taşıyan şirketler arasındaki yerini aldı.

Hilton, yeni “bağlantılı oda” konseptiyle birlikte otel odalarını akıllı odalara dönüştürmeyi planlıyor. PSFK’nın yaptığı habere göre böyle bir konsept fikri, şirketin, konuklarına kalıcı ve kusursuz bir deneyim sunmak istemesinden ortaya çıktı.

Konaklama devi, 2014 yılında Hilton Honors isimli bir mobil uygulama çıkarmıştı. Hilton oteline gelen konuklar, bu mobil uygulama aracılığıyla odalarını seçebiliyor ve odalarının kilidini açabiliyorlardı. Sonuç olarak Hilton, Bağlantılı Odalar konseptiyle birlikte bu uygulamayı bambaşka bir noktaya taşıdı.

Bu yeni konsept sayesinde konuklar; mobil uygulama üzerinden odalarının termostatını kontrol edebilecek, televizyon kanallarını değiştirebilecek, hatta odalarının aydınlatmasını istedikleri gibi ayarlayabilecekler. Üstelik bütün bu ayarlamalar, konuğun kendi hesabında kaydedilecek. Böylece konuk başka bir Hilton oteline gidip odasına giriş yaptığı anda, bu tercihler otomatik olarak uygulanabilecek.

Skift isimli internet sitesinin paylaştığı bilgilere göre, Hilton’ın bu uygulamayı deneyeceği ilk yer ABD’nin Tennessee eyaletinde yer alan Memphis şehri olacak ve ardından uygulamanın test edildiği ikinci şehir Teksas eyaletinde yer alan Dallas olacak. Verilen bilgilere göre Hilton, bu uygulamayı 2018 yılı içerisinde tüm ABD’de kullanıma sunmayı planlıyor.

Hilton’ın bağlantılı oda konseptini anlatan tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın

Amazon’dan İlk Kasasız Market

Amazon kasasız ilk marketin açılışını bugün gerçekleştirecek; bu yeni alışveriş deneyimi perakende satış dünyasını derinden etkileyeceğe benziyor.

ABD’nin Seattle kentinde açılacak olan Amazon Go isimli market, kamera ve sensörler aracılığıyla müşterilerin raflardan ne aldığını takip edecek. Müşteriler, Amazon Go isimli akıllı telefon uygulamasını tarattıkları turnikeden geçerek alışverişe başlayacaklar. Raftan aldığı bir ürün müşterinin sanal sepetine eklenecek, geri koyduğundaysa sepetten kaldırılacak. Alışverişini tamamlayan müşteri kasada vakit kaybetmeden mağazadan çıkabilecek; ödeme Amazon uygulamasına tanımlı kredi kartından çekilip, fatura kesilecek.

Amazon Go, 2016 yılı Aralık ayında deneme amaçlı olarak açılmıştı; test aşamasında olan dükkandan yalnızca Amazon çalışanları alışveriş yapabiliyordu. Amazon Go Genel Müdür Yardımcısı Gianna Puerini yaptığı açıklamada, dört yıllık bir çalışmanın sonucunda gelen test aşamasından çok memnun kaldıklarını belirtti.

Amazon, bundan başka bir Amazon Go dükkanı açacağını henüz duyurmuş değil ve geçtiğimiz yıl 13.7 milyar dolara satın aldığı süpermarket zinciri Whole Foods marketlerinde de bu teknolojiyi kullanıma sokacağı düşünülmüyor. Ancak Amazon’un, ABD genelinde bu dükkânlardan yüzlercesini açmaya başlaması halinde diğer hipermarket zincirleri için “büyük tehdit” olacağı konuşuluyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Sophia Türkiye’ye Geliyor

Dünyada bir ülkenin vatandaşlığına kabul edilen ilk insansı robot Sophia’yı daha önce sizlerle paylaşmıştık. Dünyanın şimdilik en akıllı robotu olan Sophia’yı 19 Nisan’da, 5’incisi düzenleyeceğimiz Marketing Meetup kapsamında ilk kez Türkiye’ye getiriyoruz!

Suudi Arabistan’da vatandaşlığa kabul edilmesinin ardından oldukça ses getiren ve tüm dünyaca tanınan robot Sophia’yı pazarlama ve iş dünyasının en iyileriyle buluşturmak için Marketing Meetup etkinliğine konuk olarak çağırdık. Türkiye’ye ilk kez gelecek olan Sophia, kendisiyle ilgili merak edilen soruları yanıtlayacak ve Türkiye ile tanışacak. Sophia ile tanışmak ve bu eşsiz deneyimi canlı yaşamak isteyen herkesi Marketing Meetup‘a bekliyoruz.

Sophia Hakkında

Hanson Robotitcs’in en son robotu olan Sophia, David Honson ve ekibi tarafından, Hong Kong’ta, geliştirilmiştir. Sadece bir teknolojiden daha önemli olduğunu vurgulayan Sophia, insanlarla yaşamak; insanlığa hizmet etmek, yaşlılara yardım etmek, çocuklara öğretmenlik yapmak istediğini söylüyor. Her türlü insan duygusunu mimiklerle ifade edebilen Sophia, bu ifadelerin arkasındaki duyguları, sahip olduğu yapay zeka ile de öğrenebiliyor.

Kısa süre önce Birleşmiş Milletler İnovasyon Şampiyonu seçilen Sophia şimdiye kadar pek çok kez tv programlarına konuk oldu, ELLE Dergisi tarafından da kapak konusu edilen Sophia’ya geçtiğimiz yıl, Suudi Arabistan vatandaşlık vermiş; Sophia, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Komitesine de üye seçilmişti.

Marketing Meetup Hakkında

Marketing Meetup, teknoloji, pazarlama, IT ve dijital dünyayı bir araya getiren, klişeleşmiş konular yerine  iş zekasına, analitiğe ve entelektüelliğe odaklanan yeni nesil bir buluşma serisidir. Şimdiye kadar 4 kez düzenlenen Marketing Meetup’ın 5’incisi için hazırlıklar başladı. Daha önceki etkinlikler hakkında ayrıntılı bilgi almak ve erken kayıt fırsatlarından yararlanmak için marketinmeetup.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link