Her Zaman Her Yerde Akıllı Olmanızı Sağlayacak Müthiş Alet: CliQ

Teknolojik gelişmelere paralel olarak sadece kullandığımız telefonlar, bilgisayarlar ya da televizyonlar değil, evlerimiz de artık daha ‘akıllı’ hale geliyor. Peki henüz pek kaynaşamadığımız akıllı ev konseptini daha kolay hale getirecek bir yol olduğunu söylesek? Günlük kullandığınız objeleri sizin kontrol etmeniz için ‘akıllı hale’ getiren CliQ ile tanışın.

CliQ günlük kullandığınız eşyaların bir nevi sizinle iletişime geçmesini sağlayan wireless bir sensör aslında. İçinde, tek tık, çift tık, kısa hareket ya da uzun menzil hareket gibi dört farklı algı mekanizması bulunan CliQ’i istediğiniz günlük obje ile birleştirip, ne zaman ve nerede çalışmasını istediğinizi ona bağlı uygulama ile kaydediyorsunuz. Ve böylelikle akıllı ev konseptini kendinize göre şekillendirebiliyorsunuz.

Örneğin kapının açıldığında ışıkların da açılmasını, evden çıktığınızda ise kapanmasını istiyorsanız CliQ’i kapınıza yapıştırarak uygulama üzerinden bunu ayarlayabiliyorsunuz. CliQ’e bir kez basarak televizyonunuzun açılmasını sağlayabilir, iki kez basarak ışıkları ayarlayabilirsiniz.

En sevdiğiniz uygulamalar ile ortak çalışabildiği için örneğin sevdiğiniz bir programı kaydedip, belirlediğiniz zaman aralığında izlemenizi kolaylaştırabilir. Kendinizi biraz tembel hissettiğinizde koşu ayakkabılarınızın üstüne yapıştırarak size koşmanız gerektiğini ya da çiçek sulamak, kedinizi beslemek gibi rutin işlerinizi hatırlatabilir.

Evinizde değerli bir şeylerin çalınmasını engellemek için CliQ’in gelişmiş hareket sensörünü kullanabilirsiniz. Böylece bisikletiniz, kasanız, bilgisayar ya da televizyonunuz yerinden biraz oynadığında telefonunuza gelen bildirim ile anında haberdar olabilirsiniz.

Sadece akıllı ev ya da güvenlik amacıyla değil, daha sağlıklı alışkanlıklar edinmenize yardımcı olması için de CliQ’i kullanabilirsiniz. Örneğin; günlük kitap okuma hedefinizi, vitaminlerinizi zamanında almanızı, yeterli miktarda su içmenizi hatırlatması gibi görevlerde destek alabilirsiniz.  Böylelikle edinmek istediğiniz alışkanlığınızı kaydederek sürekli yapmanız konusunda teşvik edici bildirimler alır, edinene kadar tekrar etmenizi kolaylaştırabilirsiniz.

Kitle kaynak platformu Kickstarter’da destek bekleyen CliQ ‘in tek ürün paketi 34$ değerinde. Beklenen desteği almasıyla CliQyakın zamanda hayatımıza girerek bir çok şeyi tek tuşla kolaylaştıracağa benziyor ne dersiniz?

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın

İngiltere’de 16 Yıldır Hiçbir Ölümlü Kazaya Karışmayan Araba: Volvo XC90

Güvenli araç denince akla ilk gelen markaların başında, hiç şüphesiz İsveçli otomobil üreticisi Volvo geliyor. Araç güvenlik testlerinden alnının akıyla çıkmasının yanı sıra, karıştığı gerçek kazalar da Volvo marka araçların ne kadar güvenli olduğunu ortaya koyuyor. Ve Volvo marka araçların gayet güvenilir olduğuna dair başka bir argüman ise bağımsız bir araştırma laboratuvarı tarafından sunuldu.

BBC’nin paylaştığı habere göre, Thatcham Research isimli bağımsız araştırma laboratuvarı, Volvo XC90’ın bugüne dek test ettiği en güvenli araç olduğunu açıkladı. Çünkü İngiltere’de 2002 yılından beri 50 binden fazla satan Volvo XC90’ın karıştığı kazalarda, bugüne kadar araç içinde bulunan hiçkimse hayatını kaybetmedi. Bu alanda Volvo XC90’a yaklaşan tek araç Audi Q7. Ancak bu araç, sadece 2015 ve 2016 yıllarında satıldığı için aktif olarak kullanılan Audi Q7’lerin sayısı, Volvo XC90’a göre oldukça az.

Tabii ki Volvo’nun bu başarısının ardında yatan tek neden, sadece aracın sağlam yapısı değil. The Telegraph’ın paylaştığı bilgiye göre, araçta otomatik fren sistemi için yüksek teknolojili bir güvenlik mekanizması kullanılıyor ve bu mekanizma, Volvo XC90’nın güvenli olmasını sağlayan en önemli unsurların başında geliyor. Bu sistemlerin güncelleştirilmiş versiyonları “Otonom Acil Fren Sistemi” (AEB) olarak adlandırılıyor ve herhangi bir çarpışma ihtimali durumunda, aracın otomatik olarak durmasını sağlıyor. Otonom Acil Fren Sistemi’nin çeşitli türleri bulunuyor, ancak bunların çoğu araçları ve yayaları saptamak için lazer, kamera ya da bir radar kullanıyor.

Thatcham Research, Otonom Acil Fren Sistemi’ni otomotiv dünyası açısından emniyet kemerinden beri en önemli gelişme olarak görüyor. Bağımsız araştırma laboratuvarının belirttiğine göre, sistemin önünümüzdeki 10 yıl içerisinde İngiltere’de 1.100 kişinin hayatını kurtaracağı tahmin ediliyor.

Otomatik Acil Fren Sistemleri’nin çoğu, öndeki araca arkadan çarpmayı engelliyor. Bu tür kazalar, toplam kazaların dörtte birini oluşturmakla birlikte en ciddi yaralanmalara da bu tür kazalar yol açıyor. Euro NCAP testlerine göre, Otonom Acil Fren Sistemleri bu tür kazaları %38 oranında azaltıyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Yangın Esnasında Size Neler Yapacağınızı Anlatan “Çok Akıllı” Yangın Söndürücü

Doğal afetlerden küçük kazalara başımıza türlü türlü şey gelebiliyor, insanız sonuçta. Felaket senaryolarından bahsediyor gibi olmak istemem elbette ama bunlara ne kadar hazırlıklıyız desem çoğunuzun benim gibi bir köşede gördüğü o kocaman kırmızı yangın söndürücüyü nasıl kullanacağını bilmediğini de biliyorum.

Peki alakasız zamanlarda başımıza gelme ihtimali olan (ev kazaları gibi) yangın gibi durumlarda kullanabileceğimiz, hatta ve hatta bize böyle stresli bir durumda nasıl davranmamız gerektiğini söyleyebilecek bir yangın söndürücünün varlığından bahsetsem?

Evde yemek yaparken ya da bir şekilde dikkatsiz davranma sonucu çıkan yangınları fazlaca duymaya başladığımız şu günlerde sizleri “oldukça akıllı” bir yangın söndürücü olan Ball tanıştırmak istiyoruz.

Ball, yangın durumunda birçok sensörü ile tehlikeyi algılayarak kullanıcısına zor durumdan kolaylıkla kurtulabilmesi için tasarlanmış. Görme engelli ve görme zorluğu çeken bireyler başta olmak üzere aslında birçok kişi için panik yapılması doğal olan bu durumdan hızlıca kurtulmak adına bir nevi destek sağlıyor.

Yangın söndürücü paketinin içinde birden fazla sensör ve takip sistemi bulunuyor. Odanın belirli köşelerine koyacağınız bu sensörler sayesinde yangının hangi noktada başladığını hızlıca anlayarak hemen müdahale etme şansına sahip oluyorsunuz.

Ayrıca söndürücü tüpün üstünde bulunan küçük hoparlör ise yangın algılandığı zaman alarm vererek, neler yapılması gerektiğine dair sade ve anlaşılır talimatlar veriyor. Böylelikle paniğe kapılmadan yangına en hızlı şekilde nasıl müdahale edeceğinizi anlayarak olası zararları minimuma indirebiliyorsunuz.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link

MARKETING MEETUP 2018


19 Nisan'da Uniq İstanbul'da gerçekleşecek olan Marketing Meetup "Experience"a hemen kaydol.
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
19 Nisan'da Uniq İstanbul'da gerçekleşecek olan Marketing Meetup "Experience"a hemen kaydol.
KAYDOL
19 Nisan, Uniq Istanbul
close-link