Her Zaman Her Yerde Akıllı Olmanızı Sağlayacak Müthiş Alet: CliQ

Teknolojik gelişmelere paralel olarak sadece kullandığımız telefonlar, bilgisayarlar ya da televizyonlar değil, evlerimiz de artık daha ‘akıllı’ hale geliyor. Peki henüz pek kaynaşamadığımız akıllı ev konseptini daha kolay hale getirecek bir yol olduğunu söylesek? Günlük kullandığınız objeleri sizin kontrol etmeniz için ‘akıllı hale’ getiren CliQ ile tanışın.

CliQ günlük kullandığınız eşyaların bir nevi sizinle iletişime geçmesini sağlayan wireless bir sensör aslında. İçinde, tek tık, çift tık, kısa hareket ya da uzun menzil hareket gibi dört farklı algı mekanizması bulunan CliQ’i istediğiniz günlük obje ile birleştirip, ne zaman ve nerede çalışmasını istediğinizi ona bağlı uygulama ile kaydediyorsunuz. Ve böylelikle akıllı ev konseptini kendinize göre şekillendirebiliyorsunuz.

Örneğin kapının açıldığında ışıkların da açılmasını, evden çıktığınızda ise kapanmasını istiyorsanız CliQ’i kapınıza yapıştırarak uygulama üzerinden bunu ayarlayabiliyorsunuz. CliQ’e bir kez basarak televizyonunuzun açılmasını sağlayabilir, iki kez basarak ışıkları ayarlayabilirsiniz.

En sevdiğiniz uygulamalar ile ortak çalışabildiği için örneğin sevdiğiniz bir programı kaydedip, belirlediğiniz zaman aralığında izlemenizi kolaylaştırabilir. Kendinizi biraz tembel hissettiğinizde koşu ayakkabılarınızın üstüne yapıştırarak size koşmanız gerektiğini ya da çiçek sulamak, kedinizi beslemek gibi rutin işlerinizi hatırlatabilir.

Evinizde değerli bir şeylerin çalınmasını engellemek için CliQ’in gelişmiş hareket sensörünü kullanabilirsiniz. Böylece bisikletiniz, kasanız, bilgisayar ya da televizyonunuz yerinden biraz oynadığında telefonunuza gelen bildirim ile anında haberdar olabilirsiniz.

Sadece akıllı ev ya da güvenlik amacıyla değil, daha sağlıklı alışkanlıklar edinmenize yardımcı olması için de CliQ’i kullanabilirsiniz. Örneğin; günlük kitap okuma hedefinizi, vitaminlerinizi zamanında almanızı, yeterli miktarda su içmenizi hatırlatması gibi görevlerde destek alabilirsiniz.  Böylelikle edinmek istediğiniz alışkanlığınızı kaydederek sürekli yapmanız konusunda teşvik edici bildirimler alır, edinene kadar tekrar etmenizi kolaylaştırabilirsiniz.

Kitle kaynak platformu Kickstarter’da destek bekleyen CliQ ‘in tek ürün paketi 34$ değerinde. Beklenen desteği almasıyla CliQyakın zamanda hayatımıza girerek bir çok şeyi tek tuşla kolaylaştıracağa benziyor ne dersiniz?

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın

Zorlu Holding’den Açıklama: “Türkiye’nin Yerli Otomobil Çalışmalarıyla Bağlantımız Yok”

Hatırlarsanız gün içinde sizlerle Zorlu Holding’in sahip olduğu marka Vestel’in yeni elektronik otomobilinin görüntülerinin geldiğini belirtmiştik. Vestel bu konuyla ilgili bir basın açıklamasında bulunarak durumun yanlış anlaşıldığını ifade etti. İşte Vestel’in basın açıklaması:

Basın Açıklaması  

11 Ekim 2018  

Bugün medyaya yansıyan “Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nda yer alan Zorlu Grubu’nun, Vestel Elektronik aracılığıyla otomobil tasarımı ile tescil başvurusu yaptığına yönelik” haberlerdeki bazı ifadeler gerçeği yansıtmamaktadır. 

Vestel’in geleceğin elektrikli otomobil dünyasına kendi markası ile otomobil üretmek gibi bir planı bulunmamaktadır. Haberlerde bahsi geçen VEO; 1600 kişiyi aşkın Ar‑Ge ekibi ile 8 Ar‑Ge merkezinde yürütülen kokpit tasarımları, şarj istasyonu tasarımları gibi otomobil elektroniğinin de içinde yer aldığı konsept çalışmalar sırasında ortaya çıkarak, başvurusu yapılmış bağımsız bir tasarım çalışmasıdır. 

Bilindiği üzere Vestel, 2017 yılında yaptığı 408 patent başvurusu ile Avrupa Patent Ofisi’ne (European Patent Office) en çok patent başvurusu yapan ilk 100 şirket sıralamasındaki tek Türk şirketidir. 

Vestel olarak ilgi alanımızın sadece otomobil elektroniği olduğunun altını çizer, haberlerde bahsi geçen konunun Türkiye’nin yerli otomobil çalışmalarıyla hiçbir bağlantısı bulunmadığını kamuoyunun bilgisine sunarız.  

Saygılarımızla,   

Zorlu Holding

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Vestel’in Yerli Otomobilinin İlk Görselleri Yayınlandı

Vestel’in tasarladığı yeni elektrikli otomobilinin ilk görüntüleri ortaya çıktı. Vestel’in 7 Eylül 2018’de yaptığı tescil başvurusunun yer aldığı ve 9 Ekim 2018 tarihinde yayınlanan Türk Patent ve Marka Kurumu’nun Tasarımlar Bülteni’ne göre Vestel’in yerli otomobilinin adı ise “VEO” olacak. 6 farklı görselin paylaşıldığı başvuruya göre VEO’nun tasarımcıları ise şunlar: Burak Emre Altınordu, Kazım Doku ve Mehmet Kaya.

Zorlu grup şirketlerinden Zorlu Enerji de dün elektrikli otomobil pazarına odaklanarak, 2019 sonunda Türkiye’nin her yerini elektrikli araçla dolaşabilecek şekilde bir sistem oluşturup, 200 ayrı lokasyonda hızlı şarj istasyonu kuracağını ve bunun için 10 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştireceğini duyurmuştu.

İşte VEO’dan ilk görüntüler:

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?


8 Haftada Dijital Mükemmeliği Yakalayın!
Eğitimi İncelemek İstiyorum
Digital Excellence Program'da Erken Kayıt Fırsatından Yararlanın
close-link