Her Zaman Her Yerde Akıllı Olmanızı Sağlayacak Müthiş Alet: CliQ 0

Teknolojik gelişmelere paralel olarak sadece kullandığımız telefonlar, bilgisayarlar ya da televizyonlar değil, evlerimiz de artık daha ‘akıllı’ hale geliyor. Peki henüz pek kaynaşamadığımız akıllı ev konseptini daha kolay hale getirecek bir yol olduğunu söylesek? Günlük kullandığınız objeleri sizin kontrol etmeniz için ‘akıllı hale’ getiren CliQ ile tanışın.

CliQ günlük kullandığınız eşyaların bir nevi sizinle iletişime geçmesini sağlayan wireless bir sensör aslında. İçinde, tek tık, çift tık, kısa hareket ya da uzun menzil hareket gibi dört farklı algı mekanizması bulunan CliQ’i istediğiniz günlük obje ile birleştirip, ne zaman ve nerede çalışmasını istediğinizi ona bağlı uygulama ile kaydediyorsunuz. Ve böylelikle akıllı ev konseptini kendinize göre şekillendirebiliyorsunuz.

Örneğin kapının açıldığında ışıkların da açılmasını, evden çıktığınızda ise kapanmasını istiyorsanız CliQ’i kapınıza yapıştırarak uygulama üzerinden bunu ayarlayabiliyorsunuz. CliQ’e bir kez basarak televizyonunuzun açılmasını sağlayabilir, iki kez basarak ışıkları ayarlayabilirsiniz.

En sevdiğiniz uygulamalar ile ortak çalışabildiği için örneğin sevdiğiniz bir programı kaydedip, belirlediğiniz zaman aralığında izlemenizi kolaylaştırabilir. Kendinizi biraz tembel hissettiğinizde koşu ayakkabılarınızın üstüne yapıştırarak size koşmanız gerektiğini ya da çiçek sulamak, kedinizi beslemek gibi rutin işlerinizi hatırlatabilir.

Evinizde değerli bir şeylerin çalınmasını engellemek için CliQ’in gelişmiş hareket sensörünü kullanabilirsiniz. Böylece bisikletiniz, kasanız, bilgisayar ya da televizyonunuz yerinden biraz oynadığında telefonunuza gelen bildirim ile anında haberdar olabilirsiniz.

Sadece akıllı ev ya da güvenlik amacıyla değil, daha sağlıklı alışkanlıklar edinmenize yardımcı olması için de CliQ’i kullanabilirsiniz. Örneğin; günlük kitap okuma hedefinizi, vitaminlerinizi zamanında almanızı, yeterli miktarda su içmenizi hatırlatması gibi görevlerde destek alabilirsiniz.  Böylelikle edinmek istediğiniz alışkanlığınızı kaydederek sürekli yapmanız konusunda teşvik edici bildirimler alır, edinene kadar tekrar etmenizi kolaylaştırabilirsiniz.

Kitle kaynak platformu Kickstarter’da destek bekleyen CliQ ‘in tek ürün paketi 34$ değerinde. Beklenen desteği almasıyla CliQyakın zamanda hayatımıza girerek bir çok şeyi tek tuşla kolaylaştıracağa benziyor ne dersiniz?

Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın

Yapay Zeka Silahlandığında Ne Olacak? 0

Dünya genelinde yapay zeka yatırımları gün geçtikçe artıyor ve hayatın farklı alanlarında yapay zeka kullanım oranı artıyor. Artık yapay zeka bizim gibi konuşmaya, bizim gibi yaşamaya hatta vatandaşlık almaya bile başladı. Suudi Arabistan’da Sophia isimli robotun vatandaşlık almış olması da artık yapay zeka robotların hayatın tamamen içinde olduğunun kanıtı olacak nitelikte.

Peki bu yapay zeka robotları silahlandığında ne olacak?

Dünyanın önde gelen bilim insanları bu konuda oldukça endişeli durumda. Yapay zekaya sahip silahlandırılmış robotların insanlık için büyük bir tehlike oluşturacağını iddia eden bilim adamları bu konuda Birleşmiş Milletleri de göreve çağırıyor. Nükleer silahların yasaklanmış olması gibi silahlandırılmış yapay zeka robotlarının da geliştirilmesinin Birleşmiş Milletler tarafından yasaklanması bilim insanları tarafından açık şekilde isteniyor. Bu duruma dikkat çekmek adına bilim insanları bir de kısa film çektiler ve durumun ne boyutta tehlikeler yaratabileceğini bu film ile gösterdiler. Filmde silahlı yapay zekaların gerçekleştirdiği katliam denebilecek bir olay konu ediniliyor.

Bu filmden birkaç ay önce de Elon Musk liderliğinde bir grup bilim insanı Birleşmiş Milletler’e açık bir mektup yazarak silahlandırılmış yapay zeka çalışmalarının durdurulmasını istemişti.

Bilim insanları bu mektupta otonom silahların kullanılabilir şekilde konumlandırılması için sadece birkaç yılın yeterli olabileceğini, teknolojik olarak bu seviyeye ulaşıldığının altını çizen uzmanlar, yapay zekanın savunma ve askeri personel güvenliği için kullanılabilecekken kendi kendine savaşabilecek robotların geliştirilmesi nedeniyle savaşa girme eşiğinin düşmesinden endişeli olduklarını belirtmişler ve bu eşiğin düşmesi halinde kitlesel kayıpların yaşanabileceğini de çağrılarında yer vermişlerdi.

30 Kasım 2017’de pazarlama ve  iş dünyasında yapay zeka kullanımını konuşacağımız Marketing Meetup etkinliğimize kaydınızı buradan gerçekleştirebilirsiniz. Yapay zekanın dünü, bugünü ve yarınını öğrenmek istiyorsanız Marketing Meetup tam size göre bir etkinlik.

KitKat Kutularının Üzerine İstediğiniz Fotoğrafı Basan Otomat 0

İsviçre merkezli yiyecek ve içecek üreticisi Nestle‘nin en önemli markalarından biri hiç şüphesiz KitKat. Nestle Japonya da sıklıkla bu markaya yönelik olarak dikkat çekici kampanyalar yapıyor. Şirketin KitKat markasına yönelik olarak yaptığı son kampanya ise özelleştirilmiş kutulara sahip KitKat veren otomatik satış makinesi oldu.

Japonlar, KitKat’ı aşırı derecede seviyorlar. Hatta KitKat’lar özel butik dükkanlarda el yapımı olarak hazırlanıyor. Bununla birlikte hediyelik eşya dükkanlarında da yaygın bir şekilde bulunuyor ve turistler tarafından da sıklıkla tercih edilen hediyeler arasında yer alıyor. Bunun bilen Nestle Japonya da yerel halk ve turistler için hediye alışverişini daha kolay hale getirmek amacıyla Kyoto şehrinde yer alan JR Kyoto İstasyonu’na özel bir KitKat satış makinesi yerleştirdi. Bu otomatik satış makinesi, insanların akıllı telefonlarında yer alan herhangi bir fotoğrafı sadece 5 dakika içerisinde bir KitKat kutusuna basabiliyor.

KitKat satış makinesinin verdiği kutuların arkasında yer alan özel kısma, KitKat’ı hediye etmek istediğiniz kişinin adresini yazabiliyor, daha sonra ise bir posta pulu yapıştırıp adresine teslim edilmek üzere postaneye bırakabiliyorsunuz. Kutular güzel bir tasarıma sahip olduğu için bir hatıra olarak saklanılması da mümkün. Ayrıca kutular, evin herhangi bir yerinde sergilenebilmesi için düşmemesini sağlayan bir dayanak ile birlikte geliyor. Bununla birlikte makineden verilen KitKat’ların, Japonya’da çokça tercih edilen “Uji Matcha” isimli yeşil çay aromalı olduğunu da belirtelim.

Böyle bir hediye almanın maliyeti ise 400 Japon yeni, yani yaklaşık olarak 3,5 dolar. Bu KitKat satış makinesi, önümüzdeki yıl nisan ayının ortasına kadar hizmet verecek.

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link