Her Zaman Her Yerde Akıllı Olmanızı Sağlayacak Müthiş Alet: CliQ

Teknolojik gelişmelere paralel olarak sadece kullandığımız telefonlar, bilgisayarlar ya da televizyonlar değil, evlerimiz de artık daha ‘akıllı’ hale geliyor. Peki henüz pek kaynaşamadığımız akıllı ev konseptini daha kolay hale getirecek bir yol olduğunu söylesek? Günlük kullandığınız objeleri sizin kontrol etmeniz için ‘akıllı hale’ getiren CliQ ile tanışın.

CliQ günlük kullandığınız eşyaların bir nevi sizinle iletişime geçmesini sağlayan wireless bir sensör aslında. İçinde, tek tık, çift tık, kısa hareket ya da uzun menzil hareket gibi dört farklı algı mekanizması bulunan CliQ’i istediğiniz günlük obje ile birleştirip, ne zaman ve nerede çalışmasını istediğinizi ona bağlı uygulama ile kaydediyorsunuz. Ve böylelikle akıllı ev konseptini kendinize göre şekillendirebiliyorsunuz.

Örneğin kapının açıldığında ışıkların da açılmasını, evden çıktığınızda ise kapanmasını istiyorsanız CliQ’i kapınıza yapıştırarak uygulama üzerinden bunu ayarlayabiliyorsunuz. CliQ’e bir kez basarak televizyonunuzun açılmasını sağlayabilir, iki kez basarak ışıkları ayarlayabilirsiniz.

En sevdiğiniz uygulamalar ile ortak çalışabildiği için örneğin sevdiğiniz bir programı kaydedip, belirlediğiniz zaman aralığında izlemenizi kolaylaştırabilir. Kendinizi biraz tembel hissettiğinizde koşu ayakkabılarınızın üstüne yapıştırarak size koşmanız gerektiğini ya da çiçek sulamak, kedinizi beslemek gibi rutin işlerinizi hatırlatabilir.

Evinizde değerli bir şeylerin çalınmasını engellemek için CliQ’in gelişmiş hareket sensörünü kullanabilirsiniz. Böylece bisikletiniz, kasanız, bilgisayar ya da televizyonunuz yerinden biraz oynadığında telefonunuza gelen bildirim ile anında haberdar olabilirsiniz.

Sadece akıllı ev ya da güvenlik amacıyla değil, daha sağlıklı alışkanlıklar edinmenize yardımcı olması için de CliQ’i kullanabilirsiniz. Örneğin; günlük kitap okuma hedefinizi, vitaminlerinizi zamanında almanızı, yeterli miktarda su içmenizi hatırlatması gibi görevlerde destek alabilirsiniz.  Böylelikle edinmek istediğiniz alışkanlığınızı kaydederek sürekli yapmanız konusunda teşvik edici bildirimler alır, edinene kadar tekrar etmenizi kolaylaştırabilirsiniz.

Kitle kaynak platformu Kickstarter’da destek bekleyen CliQ ‘in tek ürün paketi 34$ değerinde. Beklenen desteği almasıyla CliQyakın zamanda hayatımıza girerek bir çok şeyi tek tuşla kolaylaştıracağa benziyor ne dersiniz?

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın

Wimbledon Tenis Turnuvası’nda Özet Görüntülerin Hazırlanmasında Yapay Zeka Kullanılacak

BBC Türkçe’nin haberine göre; dünyanın en eski tenis turnuvası olan Wimbledon’da bu yıl özet görüntülerin hazırlanmasında yapay zeka teknolojisi kullanılacak.

Yapay zeka teknolojisi sayesinde tenisçilerin maç sırasında verdikleri tepkilere bakılacak.

Özet görüntüler hazırlanırken bu tepkilerin yanı sıra seyircilerin anlık reaksiyonlarından da faydalanılacak.Bakılacak diğer veriler ise oyuncuların hareketleri ve maçların istatistikleri olacak.

Wimbledon Tenis Turnuvası’nın dijital ortağı IBM, yapay zeka teknolojisi ile en iyi videoları kurgulamayı hedefliyor.

Böylelikle yapay zekanın kurgunun emek gerektiren kısmını kısaca halledeceği, profesyonellere işin yaratıcı kısmının kalacağı belirtiliyor.

Bu süreçte kullanılacak olan IBM Watson adlı bilgisayar, büyük veri setlerini anlamak için bilişsel teknolojiden yararlanıyor.

Wimbledon Tenis Turnuvası bu yıl 2-15 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Çin Robotik Güvercin Görünümüyle Vatandaşlarını Gözetliyor

  • Çin’de insanlar güvercin şeklinde robotlar ile hükümet tarafından gözetleniyor. 
  • Bu proje henüz Çin’in 5 bölgesinde uygulanıyor. Proje için kullanılan dron kuşlar “Spy Birds” yani “Casus Kuşlar” olarak adlandırılıyor.
  • İlgili yazı; Black Mirror’daki Robot Arılar Gerçek Oluyor

Çin’in vatandaşları üzerindeki garip uygulamalarına bir yenisi daha eklendi. Black Mirror dizisindeki “Sosyal Skor” uygulamasını Çin’in hayata geçirdiğini daha önce sizlerle paylaşmıştık. 

Bu kez de Çin Hükümeti’nin oldukça gerçekçi gözüken kuş şeklinde drone’lar aracılığıyla vatandaşları gözetlediği belirtildi. Bu proje henüz Çin’in 5 bölgesinde uygulanıyor. Proje için kullanılan drone kuşlar “Spy Birds” yani “Casus Kuşlar” olarak adlandırılıyor. Sabit kanatlı veya rotor kanatlı insansız hava araçlarının aksine casus kuşlar gerçek kuşların kanat çırpma hareketlerini taklit ediyor ve böylece gerçek olmadıklarını vatandaşların anlaması güçleşiyor.

Vatandaşları gözetlemek için kullanılan bu programa “Güvercin” adı veriliyor ve program Kuzeybatı Çin’in Shaanxi eyaletinin başkenti Xian’daki Northwestern Polytechnical University’de profesör olan Song Bifeng tarafından yönetiliyor. Bifeng’in daha önceki projeleri arasına Chengdu J-20 adındaki bir savaş uçağı da bulunuyordu.

Casus kuşlarda yaygın olarak kullanılan diğer drone’lardan farklı teknolojiler bulunuyor. Her bir drone üzerinde kamera ve sensörler dışında bir GPS anteni, uçuş kontrol birimi ve uydu ile doğrudan iletişime geçmek için gerekli donanımlar bulunuyor. Kod ismi “Dove” olan bu projede yer alan başka bir yatırımcı olan Yang Wenqing, projenin ilerleyen zamanlarda çok daha geniş bir alanda kullanılabileceğini belirtti. Özellikle ordu ve sivil savunma için önemli bir teknoloji geliştirdiklerini düşünüyorlar.

Siz ne düşünüyorsunuz? Hükümet’in bu uygulamasını baskıcı mı yoksa yerinde mi buldunuz?

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link