Her Şeyi Unutup En Sevdiğiniz Diziyi Baştan İzleyebileceğinizi Söylesek?

Samsung’un geliştirdiği Unspoil Me, kullanıcılara 23 dakikalık bir hipnoz seansı sunuyor. Bu seansın vadettiği şeyse en sevdiğiniz dizileri hafızanızdan tamamen silmek. Böylelikle bu dizileri aynı keyfi alarak en baştan izleyebileceksiniz.

Unspoil Me, Samsung İsveç tarafından geliştirilmiş bir projenin; 23 dakika uzunluğundaki hipnoz seansının ismi. Projenin geliştirilmesinde Ulf Sandström and Fredrik Praesto isimli iki hipnoz uzmanıyla birlikte çalışılmış. Sevdiğiniz dizileri tamamen unutup en baştan seyretmek istiyorsanız, ya da henüz izlemediğiniz bir diziyle ilgili fazlaca spoiler’a maruz kaldınız da izleyesiniz gittiyse bu proje size hitap ediyor.

Hipnoz seansına başlamadan önce katılımcının, 18 yaşının üzerinde ve akıl sağlığının yerinde olduğunu onaylaması gerekiyor. Bu aşamayı geçtikten sonra Fredrik Praesto’nun teskin edici sesi duyulmaya başlıyor, bu ses unutmak istediğiniz diziye odaklanmanızı söylüyor. Ve nihayet 23 dakika sürecek hipnoterapi seansı başlıyor.

Konuşmacı “daha derin” bir noktaya ulaşmanız için 300’den geriye saymanızı istiyor. Ardından, bir süre doğa manzaraları arasında dolandıktan sonra doğrusal bir zaman kavramından bahsederek, bu doğru üzerinde ileri geri atlamalar yapabilmenin mümkün olduğuna sizi ikna etmeye çabalıyor. Nihayetinde dinleyiciden unutmak istediği diziyi izlemeye başladığı mekanı hayal etmesini söylüyor, ve son olarak yapılması gereken şey; zamanda o noktadan da bir adım daha geriye sıçramak.

Samsung’a göre bu seans, odaklandığınız diziyi zihninizden siliyor. En etkili sonucu elde edebilmek için, seansın ardından bir gecelik güzel bir uyku çekmeniz önerilmiş, sonrasında favori dizinizi tekrar izlemeye başlayabilirsiniz.

Bunun yalnızca bir defalığına işe yarayan bir seans olmadığı da belirtilmiş; sevdiğiniz diziler için tekrar tekrar uygulayabiliyorsunuz. Yani teorik olarak, hayatınızın geri kalanını yalnızca Game of Thrones izleyerek geçirebilirsiniz.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın

Huawei Mate 20 Pro Başka Bir Telefonla Temas Ederek Sarj Oluyor

Çinli akıllı telefon şirketi Huawei son zamanlarda adınan sıkça söz ettiriyor. En son son çıkan iPhone için sıra bekleyen Apple müşterilerine kendi powerbanklerinden dağıtmasıyla gündeme gelmişti. 

Cesur marka bu kez viral bir kampanya ile değil dünyada ilk kez uygulanan bir teknoloji ile gündeme geldi. Geçtiğimiz günlerde Huawei ‘Mate 20 Pro’yu tanıtmıştı. Yeni tanıtılan telefonda oldukça ilginç bir özellik mevcut. Bir başka telefon ile temas halinde olduğunda şarj olabiliyor! Evet yanlış duymadınız gerçekten telefonunuzun şarjı bittiğinde arkadaşınızın telefonuyla temas ettirerek telefonunuzu sarj edebilirsiniz. 

Huawei bu teknolojisine çok güveniyor olacak ki Apple lansmanından sonra resmi Twitter hesabından Apple’ın dikkate değer yenilik konusunda tutucu davranmasına vurgu yaparak bir videoyla birlikte “Bir şeyler aynı tuttuğunuz için teşekkür ederiz. Londra’da görüşürüz. 16.10.18” şeklinde bir tweet atmıştı. 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Beyinler Arası İletişim Mümkün mü?

Telepati dediğimiz beyinden beyne, konuşmadan ve hareket etmeden iletişim mümkün mü? Belki binlerce yıldır üzerinde düşünülen ve çalışılan bu konu ile ilgili geçtiğimiz günlerde çok önemli bir adım gerçekleşti.

M.I.T’in parlak beyinleri bunun mümkün olabileceğini bize gösterdiler ve 3 beyin arasında bağlantı kurmayı başardılar. Henüz Inception filmindeki gibi bir rüya paylaşımı söz konusu olmasa da 3 kişi telepati yoluyla iletişimde bulunabildi.

Aslında bu teknoloji 2015 yılından da önce 2 beyin arasında denenmişti ve 2 kişi birbirleriyle fiziksel bir temas veya daha farklı bir iletişime bulunmadan birbirlerinin düşüncelerini öğrenebilmişti. Ancak bu kez 3 beyin arasında çalışıldı ve BrainNet denilen proje başarılı oldu. Hatta bu 3 kişi tetris benzeri bir oyunu beyinleriyle oynadılar ve birbirlerine yardımcı oldular. 

Stocco ve ortaklarına göre, sosyal ağ kullanarak kooperatif problem çözme olanağı sağlayan bu deney gelecekteki beyinler arası iletişim olasılığını artırıyor.

Peki bunu nasıl yaptılar?

Beyinde elektriksel aktiviteleri kaydedebilen elektroensefalogramları (EEG’ler) kullanarak daha sonradan bu EEG’leri deneydeki diğer katılımcıların beyinlerine sinyal olarak ilettiler. Elbette buna tamamıyla telepati diyemeyiz çünkü katılımcılar iletişim olarak sinyallere güvenmek zorunda kaldılar.

Bu proje henüz çok yeni ve emekleme aşamasında ancak gelecek vadeden bir profil sunuyor. “İleride gerçekten telepati yoluyla iletişim sağlanabilir mi?” sorusuna olumlu bir cevap vermemizi sağlıyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? Bu gelişme sizi heyecanlandırdı mı yoksa korkuttu mu?

Kaynak: SocialNewsDaily

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?