Google, geçtiğimiz günlerde Londra’nın King’s Cross bölgesinde inşa edeceği yeni ofisinin planlarını yayımladı. Planlar, teknoloji devinin yeni ofisinde üç kulvarlı ve 25 metre uzunluğunda bir yüzme havuzu, 200 metre uzunluğunda bir koşu parkuru ve büyük bir spor salonu olduğunu gösteriyor.

11 katlı bina, Google’ın ABD dışında tamamen sahip olduğu ve tasarladığı ilk bina olacak. Bina, doğal bir tema çerçevesinde Heatherwick Studios ve Bjarke Ingels Group (BIG) isimli mimari firmaları tarafından tasarlandı. Bununla birlikte binanın inşasının ne kadara mal olacağı ise şimdilik bilinmiyor. King’s Cross’un internet sitesinde yer alan basın duyurusuna göre Google, yeni ofisinin inşasına 2018 yılında başlamayı planlıyor.

Business Insider’ın yaptığı habere göre Heatherwick Studios’un kurucusu Thomas Heatherwick, Google’ın yeni ofisiyle ilgili yaptığı açıklamada “binanın, birbiriyle değiştirilebilen element ailesinden yapılacağını ve bunun, çalışma alanının esnekliğinin yıllar boyunca korunmasını sağlayacağını” ifade etti.

Google yeni ofis binası, şu andaki Google ofisi ve şimdilik gizemini koruyan üçüncü bir bina ile birleşerek Google’ın Londra’daki kampüsünü meydana getirecek. Bu ofisin toplamda 7.000 Google çalışanına ev sahipliği yapacağı tahmin ediliyor.

Google’ın nefes kesen yeni ofisinin planlarına hep birlikte göz atalım.

Bir Cevap Yazın