Akıllı telefon teknolojisini bir anda yerle bir etmeyi planlayarak piyasaya adından bir hayli söz ettirir şekilde giriş yapan Google Glass, proje aşamasından çıkıp hayatımıza giriş yapma yolunda ilerliyor.

Geçtiğimiz yıl siparişlerini veren 8000 kişiden yaklaşık 3000’ i ilk gözlüklerini almaya hak kazandılar. Önümüzdeki 6 aylık süreçte ise pazardaki tedariğinin hızla artması bekleniyor.

Peki Google Glass gerçekten sanıldığı gibi her alanda hayatımızı ve ihtiyaçlarımızı kolaylaştırıyor hale mi getirecek? 2,5 metre uzaklıktan görünen 25 inçlik bir ekran, fotoğraf ve video kaydı, ses özellikleri, uygulamalar derken Google Glass’ ı birçok alanda inceledik ve değerlendirdik.

 

Google-Glass-700x566-ampliacion-09072012

 

Diğer tüm eklentiler bir yana Google Glass ile fotoğraf ve video kaydetmek, iyi bir kare yakalayabilmek hayal edilen kadar kolay mı olacak sizce? Gelin bu sorunun cevabına aşağıdaki video ile biraz daha ayrıntılı bakalım :

 

 

Ürünün son halinin biraz daha ince ve kullanışlı olacağı sanılmakla birlikte, fotoğraf ve video konusunda nasıl bir çözümleme yöntemi izlenileceği merak uyandırmıyor değil.

 

Paylaş
Pazarlamasyon Genel Yayın Yönetmeni. Dijital iletişim ve pazarlama alanlarında araştırmalar yürütmekle birlikte, web teknolojilerini de bir o kadar yakından takip ediyor.

Bir Cevap Yazın