Gmail Yenilenen Arayüzüyle Rekabeti Kızıştırmaya Geliyor 0

Bundan yaklaşık 9 yıl öncesiydi. Google’ın mail adresi beta olarak ancak küçük bir grup tarafından kullanılabiliyordu. Öyle bugünkü gibi girip kayıt olmak, Gmail uzantılı bir mail adresi almak mümkün değildi. Çok kısıtlı sayıda kullanıcı Gmail davetiyesine sahipti ve bu maile sahip olmak bir ayrıcalığın ve statünün göstergesiydi. Unutmuyorum kuzenim bir davetiye bulduğunu ve bana göndereceğini söylediğinde, sıradan bir internet kullanıcısı olarak ne kadar sevindiğimi anlatamam.

Bu süreç Google’ın Gmail’i genel kullanıma tamamen açmasına kadar böyle devam etti. Hotmail ve Yahoo hegemonyası altında devam eden e-mail pazarı, Gmail’in yenilikçi ve sade yapısıyla yarışa dahil olmasıyla birlikte, 3 başlı bir rekabete dönüştü. Geldiğimiz noktada ise Gmail, Yahoo ve Hotmail’in bir adım önünde, yarışı önde götürüyor. Google’ın kısa sürede, rekabetin bu denli katı olduğu bir sektörde, böyle bir başarı yakalamasının ardında, Google’ın marka kimliğinin yanında, kullanıcılara inovatif bir kullanıcı arayüzü sunmasının büyük katkısı var.

Bugün ise Google, inovatif kullanıcı arayüzünü bir adım daha ileriye taşıyarak rekabeti daha da kızıştırmaya geliyor. Her geçen gün artan mail sayıları, bitmek bilmeyen sosyal medya bildirimleri, bitmeyen kampanyalar, reklamlar. Bu karmaşanın içinde gözden kaçırdığınız önemli mailler. Google tüm bunlara dur demeye geliyor. Gelen mailleri Sosyal medya güncellemeleri, Promosyonlar ve Güncellemeler tabları altında kategorileştiren Google, çok daha önemli ve gözden kaçırmayı göze alamayacağınız mailleri ise Başlıca tabı altında topluyor.

gmailBöylece kullanıcılarına çok daha efektif bir kullanım alanı yaratan Gmail, inovatif yapısını geliştirerek e-mail pazarını domine etme çalışmalarına gaz vermişe benziyor. Google’ın tüm servislerini göz önüne aldığımızda, karşımıza çıkan tablo gösteriyor ki, Google’ın inovatif temeller üzerine kurulu marka anlayışı yalnızca interneti değil insanların yaşamını da köklü değişikliklere uğratacağa benziyor.

Gmail’in yeni hali ve diğer özelliklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Pazarlamasyon.com’un eş kurucusu. Koyu Barcelona, The Beatles, Apple ve Steve Jobs hayranı.

Bir Cevap Yazın

iPhone 8 ve iPhone X IKEA Masa Lambalarıyla Şarj Edilebilecek 0

Apple’ın kablosuz şarj özelliğini destekleyecek ilk telefonları olan iPhone 8 ve iPhone X birçok markaya da müşterilerine hitap etmek için yeni kanallar açmalarında yardımcı oldu. Bu konuda ilk adımı geçtiğimiz günlerde Starbucks atarak müşterilerine mağazalarında kablosuz şarj imkanı sunacağını duyurmuştu.

Starbucks’tan sonra IKEA’da müşterilerine kablosuz şarj ile ilgili çalışmalarına başladı. IKEA’nın en sevilen ürünlerinden biri olan masa lambası RIGGAD artık iPhone kullanıcılarına da kablosuz şarj desteği verebilecek.

IKEA 2015 yılından beri kablosuz şarj desteği verse de bu özelliği kullanmak için müşteriler ekstra materyaller satın almaya ihtiyaç duyuyordu. Yeni iPhone modelleri bu ihtiyacı tamamen ortadan kaldırarak direkt olarak telefonlarını RIGGAD ile şarj etme imkanına kavuşacak.

IKEA Creative Hub’ın Kreatif Direktörü Morten Kjær yaptığı açıklamada ”IKEA kablosuz şarj sistemlerinde oldukça ileri düzeyde çalışmalar gerçekleştiriyor, bu çalışmalarımızın artık Apple ile uyumlu olmasından dolayı heyecan duyuyoruz” dedi.

IKEA’nın iPhone 8 ve iPhone X’i kablosuz olarak şarj edebilen çok yönlü masa lambasını IKEA’nın uluslarası mağazalarından 69.99$’a satın alabilirsiniz.

 

 

Microsoft, İngiltere’deki İlk Perakende Mağazasını Açıyor 1

ABD merkezli büyük yazılım ve bilişim şirketi Microsoft geçtiğimiz günlerde Ankara’da Kentpark AVM MediaMarkt içinde yer alarak Türkiye’deki ilk mağazasını açmıştı. Şimdi ise Microsoft İngiltere’deki ilk mağazasını Londra’da açmaya hazırlanıyor.

RetailWeek’in haberine göre, Microsoft, Londra’nın merkezinde bulunan popüler alışveriş mekanı Oxford Circus’da mağaza güvenliği için görüşmelerde bulundu ve resmi olarak mağaza açmayı planladığını bildirdi. Oxford Circus’da açılacak olan mağazada şu an Benetton United Colors’ın bulunması nedeniyle, önümüzdeki haftalarda 10 yıllık bir kira sözleşmesi imzalanacak. Seri bir şekilde mağazalarını açmaya devam eden Microsoft’un yeni mağazası ise Regent Caddesi’ndeki Apple’ın mazağasına sadece birkaç kapı uzaklıkta olacak.

Bununla beraber Microsoft, aslında 2013 yılında İngiltere’de bir mağaza açmayı planlıyordu. Ancak bina ve yer sıkıntılarından dolayı sürekli bu süreç erteleniyordu. Nihayet Londra alışveriş bölgesinin merkezinde bir mağaza açmaya karar verildi. Microsoft’un yeni anlaşması ile birlikte, perakende satış yerinin İngiltere ve Avrupa merkez mağazası olacağı açıkça ortada. Ayrıca Microsoft’un ABD genelinde, Kanada, Porto Riko ve Avustralya’da mağazaları bulunmakta.

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
İçerikle Pazarlama Workshop

Yemekcom Ürün Müdürü Batuhan Apaydın ile, içeriğin kral olduğu yeni dünyayı keşfetmeye hazır mısınız?
Hemen Kaydol
close-link
DIGITAL EXCELLENCE PROGRAM 

Dijital Mükemmelliği Yakalayın!

KAYDOL
close-link