Fotoğraf Gönderebilen Kameralı Buzdolapları Yaygınlaşıyor

Hepimiz, mutlaka işten ya da herhangi bir yerden eve dönerken plansız bir şekilde markete uğrarız ve bu gibi durumlarda kafamızda çok önemli bir soru belirir: Evde ne eksikti? Evde herhangi birinin olduğu durumlarda, o kişiyi arayıp bu sorunun cevabını rahatlıkla bulabiliriz. Evde kimsenin olmadığı durumlarda ise bu soru ciddi bir problem haline gelir. Ancak teknoloji sayesinde, bu sorun da yakın gelecekte büyük ölçüde tarihe karışacak.

Perakende şirketi John Lewis’in verdiği bilgilere göre dahili kameralı buzdolaplarının satışı geçtiğimiz yıl üçe katlandı ve bu buzdolapları, çok hızlı bir şekilde popüler hale geliyor. Samsung ve Bosch gibi markaların bu tip buzdolapları bulunurken bunların hepsi biraz farklı bir şekilde çalışıyor. Örneğin Samsung Family Hub, buzdolabının alt, orta ve üst bölmelerini görüntüleyebilmek için üç kamera kullanıyor ve buzdolabının kapısınn kapalı olduğu zamanlarda kullanıcınn telefonuna fotoğraf gönderiyor. Bosch Home Connect ise iki kamera kullanıyor ve buzdolabının iç kısmının fotoğraflarını kullanıcıya göndermenin yanı sıra, buzdolabının kapısı açık kaldığı takdirde kullanıcıyı uyarıyor.

Samsung Family Hub

Samsung Electronics‘te ürün yönetimi departmanının başında bulunan isim olan Nick Bevan, İngiltere’nin The Daily Mail gazetesine buzdolaplarında bulunan bu yeni özellikle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Bu özellik, büyük bir problem olan yiyecek atığını azaltıyor. Ayrıca bu, belirli bir yemek yapmak için gereken malzemelerin buzdolabında olup olmadığını ya da stok yapman gerekip gerekmediğini görmek için kontrol edebileceğin anlamına geliyor.

Açıklamalara bakılırsa önümüzdeki birkaç yıl içinde, fotoğraf gönderebilen kameralı buzdolaplarının bir standart haline gelmesi olası gibi görünüyor. Samsung ve Bosch başta olmak üzere, beyaz eşya üreticisi birçok marka bu özelliği buzdolaplarına eklemeye başladı. İnternet bağlantılı buzdolapları ya da daha popüler ifadeyle akıllı buzdolapları, yakın gelecekte alışveriş deneyimimizi değiştirecek olan birçok eşyadan sadece biri olacak gibi görünüyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon İçerik Editörü

1 Comment

Bir Cevap Yazın

Apple Kendi Kredi Kartını Çıkarıyor

Dün sizlere Apple TV’nin üyelik modeline geçerek abonelik satmaya hazırlandığından bahsetmiştik. Apple yine markasını genişletecek bir yeniliğe imza atmak üzere. Wall Street Journal’ın haberine göre Goldman Sachs ve Apple, Apple Bay markası taşıyacak yeni bir kredi kartı çıkaracaklar.

Apple ve Goldman Sachs, yeni bir ortak kredi kartı çıkarmak için hazırlıklara başladılar. Habere göre, planlanan kredi kartı Apple Pay markasını taşıyacak ve gelecek yıl müşterilere sunulacak.

Apple, Goldman Sachs ile yaptığı anlaşma sonrasında mütyerileri için ödül kartı konusunda Barclays PLC ile uzun süredir devam eden işbirliğini de sona erdirecek.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Tesla’nın Türkiye’ye Ne Zaman Geleceğini Elon Musk Twitter’dan Yanıtladı

Daha önce sizlere Tesla’nın Türkiye pazarına girmek istediğinden bahsetmiştik. Pek çok kişi Tesla markasının ülkemize gelmesiyle ilgili oldukça sabırsız. Dün akşam İsa Yeter isimli bir Türk Elon Musk’ı etiketleyerek Tesla’nın Türkiye’ye ne zaman geleceğini sordu. İsa Yeter’in “Ne zaman roadsters için bir test sürüşü yapabilecek? Roadster’ın kurucularından biri olmak ve test etmek için Türkiye’den CA’ya geldim, ama şans yok.” tweetine Elon Musk yanıt verdi.

Elon Musk yanıtında “Bu yıl içinde Tesla’yı Türkiye’de piyasaya sürmeyi planlıyoruz. Ülkenizi seviyorum ve piyasaya sunmada bizzat orada olacağım.” dedi.

Şubat ayı itibarıyla Tesla’nın ürettiği toplam elektrikli araç sayısı 300 bini geçti.

Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) en güncel verilerine göre, mart ayı sonu itibarıyla Türkiye’de yaklaşık 12,2 milyon trafiğe kayıtlı otomobil bulunuyor.

Türkiye’de Tesla’nın elektrikli otomobillerini kullananların sayısı birkaç yüz kişiyi bulurken, şarj istasyonlarının ve servis hizmetlerinin yetersizliği genel olarak elektrikli araç piyasasının önündeki en büyük engeller olarak gösteriliyor.Uzmanlar, yüksek petrol fiyatları ve Türkiye’nin petrolde dışa bağımlılığı göz önüne alındığında, elektrikli araçların ülkede yaygınlaşmasının petrole olan bağımlılığı azaltabileceğini vurguluyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link