Ford İspanya, Espada y Santa Cruz isimli tasarım stüdyosuyla birlikte ilginç bir projeye imza attı. Bu ilginç proje kapsamında “Max Motor Dreams” isimli bir akıllı beşik geliştirildi. Bu akıllı beşik, geceleri bebeklerinin uyuması için arabaya gitmek, hatta arabayla dolaşmak zorunda kalan ailelerin sorunlarını çözmeyi amaçlıyor.

Max Motor Dreams; arabanın motor sesi, hareketleri ve sokak lambalarını simüle ederek bebeğin arabayla dolaştığını zannetmesini sağlıyor. Böylece bebek uyurken aile de her gece araba yolculuğu yapmaktan kurtuluyor. Bu projeyle ilgili bir diğer önemli nokta da akıllı beşik için geliştirilen mobil uygulama. Bu mobil uygulama, aracın yolculuk sırasındaki hareketlerini, seslerini hatta sokak aydınlatmalarını kaydedebiliyor. Daha sonra mobil uygulamanın elde ettiği bu veriler beşiğe entegre ediliyor ve beşik de bu sürüşü simüle ediyor. Böylece bebeğin en sevdiği rota belirlenerek daha kolay uyuması sağlanabiliyor.

Max Motor Dreams isimli bu akıllı beşik, yeni S-Max ve C-Max’in tanıtımı için çekilişle hediye ediliyor. Akıllı beşik için hazırlanan tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın