Drone ile teslimat konusunda birçok firma çalışmalarını sürdürürken bu konuda adım atan firmalardan biri de ABD’li sosisli sandviç üreticisi Oscar Mayer oldu. Oscar Mayer, Amerika’da daha önce WienerMobile, WienerMini gibi teslimat araçlarıyla ve renkli filosuyla gündeme gelmişti. Bu sefer ünlü sosisli sandviç firması, yeni teslimat aracı WienerDrone’ı filosuna katacağını duyurdu.

Oscar Mayer, “ilk hot dog taşıyan insansız hava aracı” olarak tasvir edilen bu araçla teslimatları daha hızlı ve etkili hale getirmeyi hedefliyor. WienerDrone, 15 dakika boyunca havada kalabiliyor ve bir sosisli sandviç siparişini müşterinin kolları arasına bırakıyor.

Weiner GIF - Find & Share on GIPHY

Fortune’un haberine göre, WienerDrone 4 Temmuz’da Weiner’de tanıtılacak. Sosisli sandviç üreticisinin, bu yaz yeni siparişlerinin teslimatını da WienerDrone ile yapacağı düşünülüyor.

Ayrıca, Oscar Mayer’in WienerFleet adında bir filosu bulunuyor. Bu filonun içinde, WienerMobile, WienerMini, WienerCycle gibi kendine özgü teslimat araçları bulunuyor. WienerDrone da bu teslimat ekibinin yeni üyesi ve hatta marka, WienerFleet teslimat ekibini anlatan bir reklam filmi bile çekmiş.

Bununla birlikte, Amazon da son yıllarda drone ile teslimat yapmaya çalışan şirketlerden birisi. Bu kapsamda Amazon, geçtiğimiz mart ayında ABD’de ilk kez halka açık bir alanda drone ile teslimatını gerçekleştirmişti.

Bir Cevap Yazın