Dijitalin Gücü ve Yorumla.com

Markalaşmanın ortaya çıktığı ilk günden bu yana markalar her zaman müşterilerin kendileri için ne kadar önemli olduğunu iddia ettiler. İddia ettiler diyorum çünkü yıllarca övgüler yağdırdıkları müşterilerine hiçbir zaman şikayetlerini, isteklerini ifade etme şansı vermediler. Yıllarca sürdürdükleri tekelleri dijitalleşmeyle beraber değişmeye başlamadı.

Dijitalleşme süreci demokratikleştirdi ve insanlar artık görüşlerini özgürce ifade etmeye başladılar. Görüşlerini ifade ettiler ama farklı mecralarda birbirinden habersiz oldukları için markalara sesini duyuramadılar. Tam da bu süreçte karşıma bu sorunlarıma merhem olabilecek, insanları bir araya getiren ve ortak bir güç yaratan bir mecra bir platfom çıktı: Yorumla.com

Yorumla.com reklamlarla doğru bilgiye ulaşamayan insanların iç görülerini sistematik bir şekilde ortaya döktüğü bir bilgi platformu.

httpv://www.youtube.com/watch?v=wcCEbnq9AfA

Kişiler marka ürün ve hizmetler hakkındaki gerçek deneyimlerini puanlayarak ve kısaca özetleyerek siteye yazıyorlar ve fikirlerine destek buluyorlar. Sitede kullanıcılar ister markaları puanlayarak, ister yorum yazarak, isterse de başkalarının yorumlarına katılarak veya katılmayarak kendilerini ifade etme şansına sahipler. Ayrıca merak ettiğiniz marka veya yazarları takibe alarak daha detaylı bildirimler gelmesini sağlayabilir ve alışveriş yapmadan önce Yorumla.com’a bakarak doğru tercih yapabilirsiniz.

Site, yapılan yorumlar ve puanlamalar sayesinde kullanıcıların satın alma kararına etki edebileceği gibi aynı zamanda da markaların müşterilerine kolayca ulaşmasını sağlayacak.Markalarda bu istek ve şikayetler sayesinde hatalarını düzeltme fırsatı yakalayacaklar.Sitenin ilgi çekici bir diğer yanı ise sitede markaların yanında üniversitelerin ve belediyelerin de yorumlanıyor olması.Özellikle yaklaşan yerel seçimler de göz önünde bulundurulduğunda sitenin siyaset için de önemli bir işleve sahip olduğu düşünülebilir.

Dijitalleşmeyle birlikte güçlenmeye başlayan tüketiciler artık her mecrada sesini duyurmaya başladı.Yıllarca müşterisini para makinesi gibi gören onlara bir değer katma girişiminde bulunmayan markalar artık kendi öz eleştirilerini yapıp ‘müşteri odaklı’ bir anlayışa evrilmek zorunda. Bu süreçte Yorumla com’un tüketicinin sesini markalara ulaştırıp bir değişim yaratıp yaratmayacağını hepimiz bekleyip göreceğiz. Bakalım yıllardır tüketiciye üç maymunu oynayan markalar sürecin değişmeye başladığının farkına varacak mı?

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Halkla ilişkiler ve reklamcılık 3.sınıf ögrencisi.Merak eden ,sorgulayan ,eleştiren bir markaperver.Siyasal iletişim ve markalaşma konularıyla ilgileniyor.

Bir Cevap Yazın

Singapur’daki Bu Gökdelenin İçinde Bir Yağmur Ormanı Saklı!

Yeşil, huzurun ve sakinliğin rengi bilinir. Belki de bu nedenlerle mimarlar tasarladıkları yapılara mutlaka ‘yeşil bir şeyler’ iliştirirler ya da reklamlarda ‘yeşile’ vurgu yapılır. İçinde gerçek anlamda yeşil bir şeyler bulunduran bu bina ise Singapur’dan.

280 metre uzunluğundaki bu gökdelen Singapur’un en yüksek binalarından olmakla beraber, onu diğerlerinden farklı kılan şey binanın dört bir yanının yeşil bir bitki örtüsü ile kaplanacak şekilde tasarlanması.

Carlo Ratti Associati ve Bjarke Ingels Group tarafından ortak tasarlanan bu bina tropikal hayatı olabildiğince şehir yaşamına getirmeyi amaçlamış.

Görsellerinden de anlaşılacağı üzere binanın hem zemin hem orta hem de çatı kısmına ekilen tüm yeşiller büyümeye başladığında gökdelenin dört bir yanını kaplayarak tabiri caizse çöldeki vahalar gibi oksijen alanları oluşturacak.

Sadece dışında değil aynı zamanda içinde de minik bir orman oluşturulması hedeflenen gökdelen, herhangi bir amaçla orayı ziyaret edenler için ağaçlarla kaplı hoş bir sokakta yürüyormuş izlenimi verecek. İç mekanların ise gösteriler, sanat ya da fitness etkinlikleri için kullanılması planlanıyor.

Yeşil yapıların olumlu etkileri sadece içinde bir şekilde vakit geçiren ya da ziyaret edenlerin aklında hoş bir anı bırakmanın yanı sıra ısı artışını ve kirliliği de düşürüyor. Yüksek sesin de azaltılmasını sağlıyor. Singapur’da ki bu örneğin yanı sıra yeşil yapılara İtalya’nın Milan kentinde yer alan “Dikey Orman” olarak bilinen Bosco Verticale de verilebilir.

Singapur’un içinde kendi ormanını barındıran bu güzel yapısı 2021 yılında faaliyete başlayacak.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Uber ve Nasa Ortaklığı İle Uçan Taksiler Yolda!

Mobil uygulama üzerinden ulaşım hizmeti veren Uber’in CEO’su Dara Khosrowshahi, şirketin uçan taksi hizmetine beş ila 10 yıl içinde başlamasını öngördüklerini söyledi.

BBC Türkçe’nin haberine göre geçen yıl şirketin başına geçen Khosrowshahi, bu açıklamayı Uber’in CEO’su olarak Asya’ya düzenlediği ilk gezi sırasında yaptı. Google’ın çatı şirketi Alphabet’ın CEO’su Larry Page de uçan araba teknolojisini destekleyen isimlerden.

“İnsanlar Dallas ve Teksas’ta, önümüzdeki 10 yıl içinde uçmaya başlayacaklar.”

Uber, robotik uçuş sistemlerinin güvenli ve etkin bir şekilde çalışmaları için, şehir merkezleri arasında sabit hatları geliştirmek için uçuş sistemleri, alt yapı ve emlak şirketleriyle ortaklık sağlıyor. Firma bir bakıma gelecekte uçan arabaların kullanıldığı hatların işletmecisi olmak istiyor. Aynı zamanda Uber, geçen sene NASA ile ortak olarak, uberAir adı verilen bir şirket kurduğunu açıkladı.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link

MARKETING MEETUP 2018Türkiye'nin en değerli konferans içeriğini, Erken Kayıt indirimi ile takip edin!
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Türkiye'nin en değerli konferans içeriğini, Erken Kayıt indirimi ile takip edin!
BU ETKİNLİKTE OLMALIYIM
19 Nisan'da Uniq Istanbul'da Sophia'nın da katılımı ile Marketing Meetup'ta buluşuyoruz.
close-link