Son zamanların popüler müzik servislerinden Deezer‘a erişim engellendi.  TTNet kullanıcılarının erişim sağlayamadığı website İstanbul 28. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından 04.07.2013 tarihli 2013/335 D. İş ve / sayılı kararı ile engellenmiş gözüküyor.

deezer-erisim-engeli

TTNET kullanıcılarının şu anda erişemediği Deezer, diğer internet servis sağlayıcılarına da kararın ulaşması halinde büyük ihtimalle hepsi tarafından teker teker erişime kapatılacaktır. Kısa süre önce Türk müzisyenlerin şarkılarını da sistemine dahil eden servis yavaş yavaş Türkiye’de de popüler olmaya başlamıştı. Erişimi engelleme kararının çok büyük ihtimalle yine telif hakları sebebiyle olabileceği belirtiliyor. MÜYAP’ın daha önce de online müzik platformları ile bu tarz problemleri yaşanmıştı. Ancak Deezer’in farkı diğer problem yaşanan servislere göre telif hakları konusunda tüm dünyada oldukça dikkatli hareket eden bir servis olmasıydı.

Bu sebeple de Türkiye’de pek çok kullanıcının tercih sebebi olan bu platform, son günlerde popülerliğini artırıyordu. Pek çok dinleyici Deezer’a ücret karşılığı abone olup, servisten faydalanıyordu. Onların da bu kararla önemli bir ölçüde mağduriyet durumu ortaya çıkmış durumda.

Deezer’dan Açıklama !

[colored_box color=”yellow”]

Deezer.com internet sitemizin; İstanbul 28. Sulh Ceza Mahkemesi’nin 04.7.2013 tarihli 2013/335 D. İş ve / sayılı erişime engellenme kararına istinaden;

Konunun hassasiyeti göz önünde bulundurularak, basına da yansımış olan erişime engelleme kararının içeriğinin anlaşılması ve şirketimizin faaliyetlerine olan etkisini netleştirmek amacıyla, firmamız avukatları çalışmalarına başlamışlardır. Konuyla ilgili gelişmeleri, sizlerle paylaşıyor olacağız.

Bu süreçte değerli kullanıcılarımızın mağduriyetlerini minimuma indirmek adına; üyelik kapsamında ödedikleri bedeli 12 Temmuz 2013 itibarı ile iade ediyoruz.

Sizlerin de çok yakından takip ettiği Türkiye’de dijital müzik sektörü hızlı gelişmelere sahne oluyor. Bu noktada, 182 ülkede faaliyet gösteren öncü bir marka olarak, sürecin kısa sürede tamamlanacağına olan inancımızla; alakanız, anlayış ve hassasiyetiniz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Deezer Yönetimi

[/colored_box]

Bir Cevap Yazın