Dolce & Gabbana Çanta Koleksiyonunu Dronelarla Tanıttı

Geçtiğimiz yıllardan bu yana dronelar hayatımızda büyük bir boşluğu doldurmuş gibi neredeyse her alanda karşımıza çıkarken, hiç birimiz kullanım alanları arasında bir markanın defilesinin baş aktörlerinden olabileceğini tahmin etmedi haliyle. Ama bu da oldu! Dolce & Gabbana’nın çantalarını tanıtanlar modeller değil, dronelardı.

Ünlü marka, 2018 Sonbahar/Kış koleksiyonunu tanıttığı Milano Moda Haftasının defile açılışını dronelar tarafından taşınan çanta koleksiyonu ile yaparken, defileyi izleyenlere de unutulmaz bir açılış tecrübesi yaşattı.

Modellerin podyumda koleksiyondan parçaları kendi kafataslarını elinde taşıyarak tanıttığı gerçek ötesi Gucci defilesinden sonra, Dolce & Gabbana’da podyuma çantalarını tanıtan, hepsi tepesinde süslü birer ışıltılı aksesuar taşıyan dronelar, moda anlamında heyecanlı bir sezon geçireceğimizi de anlatıyor gibiydi.

Özellikle dronelar ile yapılacak olan açılışın teknik sebeplerle 1 saat ertelenmesi tüm ziyaretçileri sabırsızlığa sürüklerken, drone uçuşlarının engellenmemesi için tüm misafirlerden Wi-Fi ve kişisel erişim noktalarının kapatılması gerektiği anonsu yapılmış.

Şov tam anlamıyla başladığında podyuma süzülen droneları gören ziyaretçilerin bazıları heyecanla çığlık atarken, herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına iki güvenlik görevlisi de podyum kenarlarında önlem almışlar.

Neyse ki geleneksel modeller yerine Dolce & Gabbana Sonbahar /Kış koleksiyonunun nadide parçaları olan bu deri çantaların dronelar ile tanıtımı sorunsuz bir şekilde tamamlanarak, misafirlere moda-teknoloji işbirliğinin son örneklerinden birisi daha yaşatılmış oldu.

Gerçi Dolce & Gabbana defilede drone kullanan ilk marka değil, 2015’de Betabrad isimli marka da droneları koleksiyonunu tanıtırken kullanmış. Tabii Dolce& Gabbana kadar ses getirmediği de aşikar.

Gelecek sezonda markalar dronelar in, modeller out der mi bilinmez ancak defilenin modellerle devam etmesi en azından şimdilik böyle bir şey olmayacağı yönünde.

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın

Amazon’dan Hırsızlığı Önlemek İçin Boş Kutu Uygulaması

  • Amazon Türkiye,19 Eylül itibari ile Türkiye’de açılmıştı. Fakat açıldığı günün ilerleyen saatlerinde birçok müşterisinden şikayet almıştı. 
  • Şikayetin ise ürünlerin sepete eklendikten sonra fiyatların değişmesi ile ilgiliydi. 
  • İlgili yazı: Amazon Türkiye’ye Şikayet Yağmurları Yağdı

Amazon’un uygulama bilgisi olan kaynaklarına göre; ürünleri çalmakta olan teslimatçıları yakalamak için sahte paketler kullanmaya başladığını belirtti. Şirket ise bazı boş paketlerini ‘kukla’ olarak adlandırıyor. Bu paketler sahte etiketlere sahiptir ve içerisi boştur.

Eski Amazon, Lojistik müdürün’ün yayınladığı belgede; “Cebimizden bir şey çıkarabilir ve oraya koyabiliriz.” dedi. “Sürücünün, bütünlüğünü kontrol etmek için bir tuzak olmasını gerekiyordu.” diyerek, Seattle’deki ofislerinde uygulamanın gerçekleştirdiğini bildirdi.

Amazon; “Bu kontroller ve denetimler genel kaliteli programlarının bir parçasıdır ve rastgele uygulanır.” diyerek açıklamada bulundu.

Teslimatlar sırasında sürücüler, teslim ettikleri her paketlerin etiketlerini tararlar. Sahte bir paket üzerinde sahte bir etiketi tararken uygulamada bir hata mesajı açılır. Bu hata üzerine sürücüler sorunu gidermek için amirlerini arayabilir veya paketi kamyonlarında tutabilir ve iş sonunda paketi bir Amazon deposuna geri gönderebilirler.

Sürücüler teoride, paketi çalmayı da seçebilirdi. Hata mesajı ise paketin Amazon sisteminde tespit edilmediği anlamına gelir sonuç olarak paketin kaybolmadığı anlamına gelir. Amazon her geçen yıl paketlerinin çalındığının ifadesinde bulunarak, böyle bir uygulamanın daha sağlıklı olacağının düşüncesinde.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Uber’den E-Fatura Hamlesi

Teknolojisiyle şehiriçi ulaşımı dünya çapında kolaylaştıran Uber, Türkiye’de yeni faturalandırma sistemini sunuyor.

Dünyanın her yerinde şehirlere ekonomik katma değer ve teknoloji sağlayarak yarattığı iş fırsatlarıyla ülke ekonomisine katkıda bulunan ve akıllı şehir standartlarını yakalayarak yolculara güvenilir ulaşım hizmeti sağlamak üzere çalışmalarını sürdüren Uber, bu yoldaki adımlardan biri olarak, tüm mevcut UberXL sürücü ortaklarıyla birlikte e-Fatura sistemine geçtiğini duyurdu.  

Yerel paydaşlarla işbirliği çerçevesinde, bu geçişle birlikte yolcular UberXL seyahatleri için, yolculuğu gerçekleştiren taşımacılık şirketi tarafından düzenlenen e-Faturaya Uber profillerine giriş yaparak kolayca erişebiliyorlar. Aynı zamanda, iş ortakları da sağlanan hizmet bedeline ilişkin e-Faturayı Uber’den alabiliyor.

UberXL yolculuklarının e-Faturasına erişmek isteyen yolcular, riders.uber.com adresinden hesaplarına giriş yaparak vergi profillerini doldurup ilgili yolculuğu seçerek e-Faturalarını isteyebilir ve sisteme kayıtlı e-posta adresleri üzerinden e-Faturalarını temin edebilirler.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?