Daha önce telefon vb. cihazlar için ahşaptan yapılan kılıfları görmüştük. Hatta İngiltere merkezli Cover-Up firması da ahşap kılıflar üreten firmalardan biri. Ayrıca firma, ahşabın yanı sıra keçe ve deriden de kılıflar üretiyor. Ancak Cover-Up, artık sıradan hale gelen bu tarz kılıflara çok ilginç bir alternatif sunuyor. Şirketin sunduğu bu alternatif ise taş kılıflar!

Şirket, iPhone ve MacBook için kendi üretimi olan el yapımı taş kılıflar satıyor. Bu taş kılıflar, gerçek kayağan taşı kullanılarak büyük bir özenle üretiliyor. Bununla birlikte bu kılıflar hafif bir polikarbonat kabuğa ve darbelere karşı ekstra koruma sağlamak için kauçuktan yapılmış kenarlara sahip. Ayrıca kılıflar, 80 gramdan daha hafif ve sadece 0,7 mm kalınlığa sahip. Taş kılıfların, ahşap ya da deri kılıflara göre çok daha ince bir işçilik gerektirdiğini tahmin etmek çok zor değil. Ancak Cover-Up’ın taş kılıflarına bakıldığında, gerçekten çok başarılı bir iş ortaya çıkardıkları rahatlıkla görülebiliyor.

Cover-Up’ın bazı taş kılıf tasarımlarını aşağıda görebilirsiniz. Bununla birlikte firmanın çeşitli iPhone ve MacBook modelleri için satışa sunduğu tüm taş kılıf modellerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın