VR özelinde ülkemizde oldukça önemli işlere imza atan teknoloji şirketi Codemodeon, geliştirdiği Header Goal VR oyunuyla sizi bir futbolcunun kariyer yolculuğuna çıkarıyor.

Header Goal VR simülasyon dinamiklerine sahip, birinci kişinin gözünden oynanan, fizik tabanlı ve aksiyon dolu bir sanal gerçeklik oyunu. Hikaye tabanlı ilerleyişe sahip olan bu oyunda Axel Rix adındaki karakterin yerine geçiyorsunuz. Bir antrenman sahasında size atılan toplara kafa atarak karşınızdaki hedefleri vurmak asıl amacınız. Oyun içerisindeki her bölüm farklı ve eğlenceli bir kurguya sahip. Bölümlerde başarılı olmak ve yüksek skor elde etmek için hedeflere vuruş sıranız dahi önemli. Kendinizi Axel gibi hissetmenizi sağlayacak seslendirme ve etkileşime sahip bu oyunda farklı bir gerçekliğe adım atmış olacaksınız.

Oyunun Helsinki’de düzenlenen VR Indie Pitch yarışmasında da derece aldığını hatırlatalım. Ayrıca benim de Marketing Meetup’ta deneyimleme fırsatı bulduğum oyun adeta bağımlılık yapıyor. Bu konuda da gerekli uyarımızı yaptıktan sonra sizi oyun videolarıyla baş başa bırakalım :)

4

6

2

3

 

Bir Cevap Yazın