Çiftlerin İlişkilerini Güçlendirmeyi Vadeden Mobil Uygulama

Gün geçtikçe bilim-kurgu hikayelerinde görmeye alışık olduğumuz tarzda (özellikle de Black Mirror‘dakiler gibi) uygulamalar, gerçek hayatın bir parçası haline geliyorlar. Bu haberimizde sizlere bahsedeceğimiz iHeartUs, işte tam da bu tarzda bir uygulama.

PSFK’nın yaptığı habere göre, iHeartUs çiftler arasındaki bağı güçlendirmek için tescilli bir algoritma kullanıyor. Şu anda beta testi devam eden uygulama, 14 Şubat tarihinde çıkış yaptı. iHeartUs, kullanıcılara ilişkilerini güçlendirmeyi ve partnerlerini nasıl daha iyi sevebilecekleri ve ona nasıl yeni baştan aşık olabilecekleri konusunda tavsiyeler vermeyi vadediyor.

Bu uygulamada, çiftlerin kendi fotoğraflarını arkadaşlarıyla paylaşmalarına izin veren ve iş yakınındaki bir yerlerde buluşmaya yönelik Groupon teklifleri sunan birtakım özellikler de bulunuyor. Ancak ilişkiyi güçlendirmeyi vadeden bir uygulamada, bu tarz özelliklerin pek de ilgi çekici olmadığını söylemek yanlış olmaz sanırım. Zaten bu uygulamayı öne çıkaran özellikler de bunlar değil.

iHeartUs uygulamasını eşsiz kılan şey, partnerinizin kişiliğine ve beş sevgi diline göre onu nasıl daha iyi sevebileceğinize yönelik özel tavsiyeler vereceğine dair sözü. Beş sevgi dili ise Gary Chapman isimli yazarın “Beş Sevgi Dili” isimli en çok satan kitabında bahsettiği hususlar: onaylama sözleri, hizmet eylemleri, hediyeler alma, kaliteli zaman ve fiziksel dokunuş.

Bu ilginç uygulama, Cassandra Soars isimli kişi tarafından ortaya çıkarıldı ve 2014 yılının başından beri, Facebook üzerinden bu uygulamanın reklamı yapılıyor. Uygulamanın Facebook sayfasına buraya tıklayarak erişebilirsiniz.

iHeartsUs uygulaması, şu anda App Store ve Google Play’de ücretsiz olarak kullanıma sunuluyor. Bununla birlikte uygulama içi satın alma seçenekleri de bulunuyor. Uygulamayı kullanan bazı kişiler, birçok bug’ın olduğunu belirtmişler. Ancak uygulamanın hala beta aşamasında olduğunu düşünülürse, bu normal olarak karşılanabilir. Ayrıca geliştirici ekip, uygulamanın daha stabil hale gelmesi için düzenli olarak güncellendiğini belirtiyor.

Bu arada 14 Şubat’ta kullanıma sunulan bir başka ilişki uygulaması olan ve ilişkilerin son kullanma tarihini söyleyen Black Mirror uygulaması ile ilgili paylaştığımız habere de göz atmanızı öneririz.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın

Apple Artık E-Postaları ve Telefon Aramalarını Takip Altına Alıyor

  • Apple’ın 12 Eylül’deki etkinliğinde yeni  iPhone’ları tanıtmasının ardından birçok marka, Apple’ın yeni telefonlarını çeşitli açılardan eleştirmişti.
  •  Apple, kullanıcıların arama ve e-posta verilerini kullanarak güven puanını hesaplamaya başlayacak. 
  • İlgili yazı: Feminist Gruplar Apple’a Neden Kızgınlar?

Dolandırıcılıkla mücadele kapsamında atağa geçen Apple, artık aramaları ve e-postaları kontrol altına alacak söz konusu veriler kalıcı olarak değil, geçici bir süre için saklanacağını duyurdu. Apple’ın bu hamlesi, iOS 12’nin gelişi ile birlikte güncellenen iTunes Store gizlilik sayfasında şöyle ifade ediliyor:

“Dolandırıcılığı belirlemeye ve önlemeye yardım etmek için, gönderdiğiniz ve aldığınız telefon aramalarının veya e-postaların yaklaşık sayısı da dahil olmak üzere aygıtınızı nasıl kullandığınız hakkındaki bilgiler, bir satınalma işlemi gerçekleştirmeye çalıştığınızda aygıt güven puanı hesaplamak için kullanılır. Gönderilen veriler, Apple’ın aygıtınızda ki gerçek değerleri öğrenemeyeceği şekilde tasarlanmıştır. Puanlar, sunucularımız da belirli bir süre saklanır.”

Aygıtlara verilecek olan bu güvenin puanını telefon aramaları ve e-posta verileri oluşturmaktadır. Bu adımın ise Apple’a; satın alma, yorum ve hesap konularında dolandırıcılıkla mücadelede konusunda yardımcı olabileceği belirtilmektedir.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Microsoft TeknoFest’e Katılıyor

  • Microsoft Türkiye, Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde teknoloji meraklılarıyla buluşacak. 
  • 20-23 Eylül tarihlerinde İstanbul Yeni Havalimanı’nda gerçekleştirilecek Teknofest‘de  Microsoft, ürün ve çözümlerinin yanında workshop’lar ve sürpriz hediyelerle teknoloji tutkunlarıyla bir araya gelecek.
  • İlgili yazı: Microsoft’un Kuruluş Hikayesi

Bir çoğumuzun bildiği üzere Microsoft Hristiyanlar’ın kutsal bayramı olan Noel yılı zamanında Mikah Frye isimli 9 yaşındaki çocuğun Noel yılı için hediye olarak ailesinden bir Xbox One oyun konsolu istemişti. Ancak Mikah Frye; Ohio eyaletinin Ashland County isimli bölgesinde, soğuk havada dışarıda kalan evsiz insanları gördükten sonra, Xbox One almak için harcayacakları 300 doları evsiz insanlara battaniye almak için kullanmayı tercih etmişti. Microsoft ise buna sessiz kalmayarak 9 yaşındaki çocuğun isteğini gerçekleştirmişti.

Bu seferde Teknofest’e Microsoft Türkiye çadırına gelen ziyaretçiler için eğlenceli yöntemlerle, yarışmalarla ve ödüllerle bulut teknolojileri hakkında en güncel bilgileri sağlayan ve bu sayede kariyer alanında kendini geliştirmek isteyenlere de önemli fırsatlar sunuyor. Microsoft Cloud Society platformu hakkında detaylı bilgi edinmek isteyen herkesi bulut bilişim uzmanı olmaya davet eden Microsoft Cloud Society, alınan eğitimlerin sonunda profesyonel kariyer yönetimine katkı sağlayacak Microsoft sertifikası sahibi olma imkanı veriyor.

Yeni nesil Windows cihazlarının tanıtılacağı festivalde, Microsoft Türkiye’nin iş ortaklarından Artiwise, Developtica ve VR-Masters ise Hololens ve yapay zeka çözümlerini sergileyecek.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?