Birçok Kişi Apple’ın Yeni Hoparlörünü Tuvalet Kağıdına Benzetti

Apple’ın yeni cihazlarının lansmanını yaptığı, iOS ve watchOS işletim sistemlerinde ve App Store’da yapılan yenilikleri duyurduğu geleneksel  WWDC etkinliğinin bu yılki ayağı pazartesi günü başladı. Etkinlikle tanıtılan yeni cihazlardan biri de HomePod isimli hoparlördü. Apple HomePod, aslında Google Home ve Amazon Echo’ya rakip olarak çıkartılmış bir akıllı hoparlör. Bununla birlikte Apple Home akıllı hoparlör, 100 dolar bandında satılan iki rakibine kıyasla daha yüksek bir fiyata sahip. Apple’ın yeni akıllı hoparlörünün fiyatı 349 dolar.

Ancak tabii ki biz, Apple HomePod’un bu fiyata değip değmeyeceğini falan tartışmayacağız. Zira, sosyal medyada akıllı hoparlör ile ilgili olarak bu konudan çok daha eğlenceli paylaşımlar yapılıyor. WWDC etkinliğinde Apple HomePod’un duyurusu yapıldıktan kısa bir süre sonra, sosyal medyada hoparlör ile ilgili esprili paylaşımlar yayılmaya başladı ve bu paylaşımların ardı arkası kesilmiyor.

Yapılan bu esprili paylaşımlar, genel olarak beyaz renkli Apple HomePod’un bir tuvalet kadığına benzediği yönündeydi. Beyaz renkli Apple HomePod’a şöyle bir baktığımızda bu tespitin yerinde olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra, Apple’ın yeni cihazını çöp kovasına da benzeten oldu, file çoraba da. Tabii, bu benzetmelerin birçoğu abartı içerirken bazıları da oldukça yerindeydi.

Şimdi sosyal medyada Apple HomePod ile ilgili yapılan ve dikkat çeken paylaşımlara hep birlikte bir göz atalım.

Looks familiar to Brits? ?? Follow @9gag for more fun memes. #9gag #apple #products #weird

9GAG: Go Fun The World (@9gag)’in paylaştığı bir gönderi ()

Bir Cevap Yazın