Beğenileri Kripto Paraya Dönüştüren Sosyal Medya Sitesi

Normalde herhangi bir sosyal medya platformunda paylaştığınız bir habere, fotoğrafa ya da videoya gelen beğeniler sadece kişisel bir haz sağlar. Ancak bu durum kısa bir süre içinde değişebilir. Geçtiğimiz hafta içerisinde Selfllery adında bir sosyal medya platformu duyuruldu ve belirtilene göre bu platform, beğenileri kripto paraya dönüştürüyor. Aslında beğeniler, platformun özel bir isim verdiği jetonlara dönüştürülüyor. Ancak tabii ki, bu jetonlar kripto para özelliği taşıyor. Kullanıcılar, bu jetonları Selfllery’nin kendi mağazasından alışveriş yapmak ya da herhangi bir hayır kurumuna bağışta bulunmak için kullanabiliyorlar.

Digital Trends’in yaptığı habere göre Selfllery, platformuna yüklenen fotoğrafları ve videoları stok içerik olarak satarak kendine gelir sağlıyor. Platformda kullanıcı etkinliğini temel alan bir sistem var ve bu sistem, bir kullanıcının paylaştığı bir fotoğrafa ya da videoya gelen her bir beğeniden ne kadar kazanç sağlayacağını belirliyor. Kullanıcının fotoğraflarına ve videolarına gelen toplam beğeni, yorum ve görüntülenme sayısına göre bir beğeninin kaç jeton değerinde olduğu belirleniyor.

Selfllery, kullanıcıların sahip oldukları jetonları harcayabilmeleri için Mayıs 2018’de bir pazar yer açacak ve bu pazar yeri platformu, kullanıcılar için çeşitli seçenekler oluşturmak amacıyla bütün tedarikçilere açık olacak. Bununla birlikte, kullanıcılar sahip oldukları jetonları çeşitli fotoğraf yarışmalarına katılmak için kullanabiliyorlar. Bu fotoğraf yarışmalarını kazandıkları takdirde de daha fazla jeton kazanabiliyorlar. Ayrıca kullanıcının herhangi bir fotoğraf yarışmasını kazanması, bir beğeniye karşılık olarak alacağı jeton miktarının artmasına da yardımcı oluyor. İşletmeler ise sahip olduklar jetonlarla Selfllery platformunda reklam verebiliyorlar. Selfllery’nin belirttiğine göre kazanılan jetonlar, ethereum blockchain’i kullanılarak nakite dönüştürülebiliyor.

Bunların yanı sıra Selfllery, platformuna katılmak isteyen kişilerin fotoğrafçılık konusunda deneyimli ya da kripto para birimleri konusunda bilgi sahibi olması gerekmediğinin altını çiziyor. Blockchain teknolojisi, kullanıcıların, jetonlarının nereden geldiğini görmelerine imkan tanımak ve sisteme bir güvenlik katmanı eklemek amacıyla kullanılıyor.

Kripto para birimlerinin gündemi fazlasıyla meşgul ettiği şu günlerde, Selfllery’nin hamlesinin oldukça mantıklı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu arada kripto para birimlerinden bahsetmişken eğer kripto para birimleri ilginizi çekiyorsa fazla duyulmamış olan “electroneum” isimli kripto para birimiyle ilgili paylaştığımız yazıya göz atabilirsiniz.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon İçerik Editörü

Bir Cevap Yazın

İngiltere’de 16 Yıldır Hiçbir Ölümlü Kazaya Karışmayan Araba: Volvo XC90

Güvenli araç denince akla ilk gelen markaların başında, hiç şüphesiz İsveçli otomobil üreticisi Volvo geliyor. Araç güvenlik testlerinden alnının akıyla çıkmasının yanı sıra, karıştığı gerçek kazalar da Volvo marka araçların ne kadar güvenli olduğunu ortaya koyuyor. Ve Volvo marka araçların gayet güvenilir olduğuna dair başka bir argüman ise bağımsız bir araştırma laboratuvarı tarafından sunuldu.

BBC’nin paylaştığı habere göre, Thatcham Research isimli bağımsız araştırma laboratuvarı, Volvo XC90’ın bugüne dek test ettiği en güvenli araç olduğunu açıkladı. Çünkü İngiltere’de 2002 yılından beri 50 binden fazla satan Volvo XC90’ın karıştığı kazalarda, bugüne kadar araç içinde bulunan hiçkimse hayatını kaybetmedi. Bu alanda Volvo XC90’a yaklaşan tek araç Audi Q7. Ancak bu araç, sadece 2015 ve 2016 yıllarında satıldığı için aktif olarak kullanılan Audi Q7’lerin sayısı, Volvo XC90’a göre oldukça az.

Tabii ki Volvo’nun bu başarısının ardında yatan tek neden, sadece aracın sağlam yapısı değil. The Telegraph’ın paylaştığı bilgiye göre, araçta otomatik fren sistemi için yüksek teknolojili bir güvenlik mekanizması kullanılıyor ve bu mekanizma, Volvo XC90’nın güvenli olmasını sağlayan en önemli unsurların başında geliyor. Bu sistemlerin güncelleştirilmiş versiyonları “Otonom Acil Fren Sistemi” (AEB) olarak adlandırılıyor ve herhangi bir çarpışma ihtimali durumunda, aracın otomatik olarak durmasını sağlıyor. Otonom Acil Fren Sistemi’nin çeşitli türleri bulunuyor, ancak bunların çoğu araçları ve yayaları saptamak için lazer, kamera ya da bir radar kullanıyor.

Thatcham Research, Otonom Acil Fren Sistemi’ni otomotiv dünyası açısından emniyet kemerinden beri en önemli gelişme olarak görüyor. Bağımsız araştırma laboratuvarının belirttiğine göre, sistemin önünümüzdeki 10 yıl içerisinde İngiltere’de 1.100 kişinin hayatını kurtaracağı tahmin ediliyor.

Otomatik Acil Fren Sistemleri’nin çoğu, öndeki araca arkadan çarpmayı engelliyor. Bu tür kazalar, toplam kazaların dörtte birini oluşturmakla birlikte en ciddi yaralanmalara da bu tür kazalar yol açıyor. Euro NCAP testlerine göre, Otonom Acil Fren Sistemleri bu tür kazaları %38 oranında azaltıyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Yangın Esnasında Size Neler Yapacağınızı Anlatan “Çok Akıllı” Yangın Söndürücü

Doğal afetlerden küçük kazalara başımıza türlü türlü şey gelebiliyor, insanız sonuçta. Felaket senaryolarından bahsediyor gibi olmak istemem elbette ama bunlara ne kadar hazırlıklıyız desem çoğunuzun benim gibi bir köşede gördüğü o kocaman kırmızı yangın söndürücüyü nasıl kullanacağını bilmediğini de biliyorum.

Peki alakasız zamanlarda başımıza gelme ihtimali olan (ev kazaları gibi) yangın gibi durumlarda kullanabileceğimiz, hatta ve hatta bize böyle stresli bir durumda nasıl davranmamız gerektiğini söyleyebilecek bir yangın söndürücünün varlığından bahsetsem?

Evde yemek yaparken ya da bir şekilde dikkatsiz davranma sonucu çıkan yangınları fazlaca duymaya başladığımız şu günlerde sizleri “oldukça akıllı” bir yangın söndürücü olan Ball tanıştırmak istiyoruz.

Ball, yangın durumunda birçok sensörü ile tehlikeyi algılayarak kullanıcısına zor durumdan kolaylıkla kurtulabilmesi için tasarlanmış. Görme engelli ve görme zorluğu çeken bireyler başta olmak üzere aslında birçok kişi için panik yapılması doğal olan bu durumdan hızlıca kurtulmak adına bir nevi destek sağlıyor.

Yangın söndürücü paketinin içinde birden fazla sensör ve takip sistemi bulunuyor. Odanın belirli köşelerine koyacağınız bu sensörler sayesinde yangının hangi noktada başladığını hızlıca anlayarak hemen müdahale etme şansına sahip oluyorsunuz.

Ayrıca söndürücü tüpün üstünde bulunan küçük hoparlör ise yangın algılandığı zaman alarm vererek, neler yapılması gerektiğine dair sade ve anlaşılır talimatlar veriyor. Böylelikle paniğe kapılmadan yangına en hızlı şekilde nasıl müdahale edeceğinizi anlayarak olası zararları minimuma indirebiliyorsunuz.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Haftanın En Çok Okunan 10 İçeriği

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link