Beğenileri Kripto Paraya Dönüştüren Sosyal Medya Sitesi

Normalde herhangi bir sosyal medya platformunda paylaştığınız bir habere, fotoğrafa ya da videoya gelen beğeniler sadece kişisel bir haz sağlar. Ancak bu durum kısa bir süre içinde değişebilir. Geçtiğimiz hafta içerisinde Selfllery adında bir sosyal medya platformu duyuruldu ve belirtilene göre bu platform, beğenileri kripto paraya dönüştürüyor. Aslında beğeniler, platformun özel bir isim verdiği jetonlara dönüştürülüyor. Ancak tabii ki, bu jetonlar kripto para özelliği taşıyor. Kullanıcılar, bu jetonları Selfllery’nin kendi mağazasından alışveriş yapmak ya da herhangi bir hayır kurumuna bağışta bulunmak için kullanabiliyorlar.

Digital Trends’in yaptığı habere göre Selfllery, platformuna yüklenen fotoğrafları ve videoları stok içerik olarak satarak kendine gelir sağlıyor. Platformda kullanıcı etkinliğini temel alan bir sistem var ve bu sistem, bir kullanıcının paylaştığı bir fotoğrafa ya da videoya gelen her bir beğeniden ne kadar kazanç sağlayacağını belirliyor. Kullanıcının fotoğraflarına ve videolarına gelen toplam beğeni, yorum ve görüntülenme sayısına göre bir beğeninin kaç jeton değerinde olduğu belirleniyor.

Selfllery, kullanıcıların sahip oldukları jetonları harcayabilmeleri için Mayıs 2018’de bir pazar yer açacak ve bu pazar yeri platformu, kullanıcılar için çeşitli seçenekler oluşturmak amacıyla bütün tedarikçilere açık olacak. Bununla birlikte, kullanıcılar sahip oldukları jetonları çeşitli fotoğraf yarışmalarına katılmak için kullanabiliyorlar. Bu fotoğraf yarışmalarını kazandıkları takdirde de daha fazla jeton kazanabiliyorlar. Ayrıca kullanıcının herhangi bir fotoğraf yarışmasını kazanması, bir beğeniye karşılık olarak alacağı jeton miktarının artmasına da yardımcı oluyor. İşletmeler ise sahip olduklar jetonlarla Selfllery platformunda reklam verebiliyorlar. Selfllery’nin belirttiğine göre kazanılan jetonlar, ethereum blockchain’i kullanılarak nakite dönüştürülebiliyor.

Bunların yanı sıra Selfllery, platformuna katılmak isteyen kişilerin fotoğrafçılık konusunda deneyimli ya da kripto para birimleri konusunda bilgi sahibi olması gerekmediğinin altını çiziyor. Blockchain teknolojisi, kullanıcıların, jetonlarının nereden geldiğini görmelerine imkan tanımak ve sisteme bir güvenlik katmanı eklemek amacıyla kullanılıyor.

Kripto para birimlerinin gündemi fazlasıyla meşgul ettiği şu günlerde, Selfllery’nin hamlesinin oldukça mantıklı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu arada kripto para birimlerinden bahsetmişken eğer kripto para birimleri ilginizi çekiyorsa fazla duyulmamış olan “electroneum” isimli kripto para birimiyle ilgili paylaştığımız yazıya göz atabilirsiniz.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon İçerik Editörü

Bir Cevap Yazın

Amy Winehouse’un Hologramı Seneye Turneye Çıkacak

2011 yılında hayatını kaybeden İngiliz şarkıcı Amy Winehouse, 2019 yılında hologramıyla dünya turnesine çıkacak. 3D efektlerinin de kullanılacağı turnenin geliri, gençleri alkol ve madde bağımlılığına karşı mücadelesi için çalışan Amy Winehouse Vakfı’na gidecek.

Amy Winehouse’un babası Mitch Winehouse’un Twitter hesabından duyurduğu habere göre hologram teknolojileri şirketi Base Hologram ile yapılan işbirliği kapsamında Amy Winehouse’un hologramı ile dünya turnesi düzenlenecek.

Base Hologram’ın da duyurduğu habere göre Amy Winehouse’un holografik konserinde sürükleyici bir deneyim için 3D efektli 2D görüntüler kullanılacak.

Amy Winehouse’un dünya turu, 2019 yılının sonbaharında başlayacak. Turnede Winehouse’un hologramı aracılığıyla babasıyla da aynı sahneyi paylaşıp, düet yapması da planlanıyor.

Grammy ödüllü sanatçının hologramının kullanılacağı turneyle ilgili açıklama yapan Amy Winehouse’un babası, “Ailemiz BASEhologram ile kurduğu partnerlikten ve Amy’nin hayatını ve işlerini yaşatmaktan büyük kıvanç duyuyor. 2019’un sonlarında yapacağımız turla Amy’nin hayır kurumlarına ve onun adına genç insanlara yardımcı olunacak” dedi.

Kaynak: Haberturk

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Taktığınızda Tüm Açık Ekranları Karartan Sihirli Gözlük

Çağımızda ekranlardan uzak kalmak neredeyse imkansızlaştı. Siz televizyonunuzu kapatsanız, telefonunuzu kendinizden uzak bir yere koysanız bile dışarda bir yerlerde ışıklı reklam ekranlarıyla veya dev televizyonlarla karşılaşmanız çok olası.

Bir girişimci ve mühendis olan Blew, son zamanlarda WIRED’de okuduğu ve ekranlardan yayılan ışığı engelleyen yeni bir film hakkında okuduğu bir makaleyi hatırladı. Sonrasında buna yönelik çalışmalara başladı. Blew prototipi arkadaşı Ivan Cash’e getirdi. Şimdi, Cash ve küçük bir ekip bu konsepti gerçek bir ürüne dönüştürüyor.

Bu hafta Kickstarter’da piyasaya sürülen IRL Gözlükleri, LED ve LCD ekranlardan gelen ışığın dalga boylarını engelliyor. Ve bu sayede tüm dijital ekranlar kapalı gibi gözüküyor. 

Cash, “Teknolojiye de bağımlıyım” diyor. “Hepimiz hayatımızda daha fazla denge geliştirmeye çalışıyoruz.” diye de ekliyor. 

Ekranlara maruz kalmamak adına geliştirilen bu gözlük hakkında ne düşünüyorsunuz, beğendiniz mi ?

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?


8 Haftada Dijital Mükemmeliği Yakalayın!
Eğitimi İncelemek İstiyorum
Digital Excellence Program'da Erken Kayıt Fırsatından Yararlanın
close-link