Her geçen gün yeni bir elektrikli araç ile ilgili haber gördüğümüz şu günlerde yeni bir haber de Audi cephesinden geldi. Audi, crossover SUV sınıfındaki yeni elektrikli aracını tanıttı. Audi e-tron Sportback isimli araç, 0’dan 100 km hıza yaklaşık olarak 4,5 saniyede çıkabiliyor ve sahip olduğu 95 kilovat-saat gücündeki batarya tam dolu olduğunda, tek seferde 480 km yol katedebiliyor.

Audi, daha önce başka bir elektrikli aracı olan e-tron quattro’yu duyurmuş ve bu aracı 2018 yılında satışa sunacağını açıklamıştı. Audi e-tron Sportback’in üretimi ise 2019 yılında başlayacak. Bununla birlikte Audi, 2020 yılında en az 3 farklı elektrikli araç modelini piyasaya sürmüş olmayı hedefliyor. Ayrıca şirket, 2025 yılına kadar da araçlarının dörtte birinin elektrikli olmasını amaçlıyor.

Audi e-tron Sportback’in, Tesla’nın SUV sınıfındaki elektrikli aracı Model X’e rakip olması bekleniyor. İlk Tesla Model X marka araçların teslimatı, Eylül 2015’te yapıldı ve Aralık 2016 itibarıyla 25.000 adetten fazla satıldı. Önümüzdeki 2-3 sene içinde çok sayıda farklı otomobil markasının elektrikli araçlarının yollara çıkacağını düşünürsek sadece Audi’nin değil, diğer otomobil üreticilerinin elektrikli araçlarının da Tesla’nın elektrikli araçları karşısında nasıl bir iş çıkaracağını görmek güzel olacak.

Elektrikli araçlardan bahsetmişken, 9 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Marketing Meetup Future etkinliğinde geleceği konuşacağız. Kayıt olmak isteyenler için erken kayıt indirimimiz bugün sona eriyor. Hemen aşağıdaki formumuzdan kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

conference – Online Event Management with the ticketing solution from XING Events

Bir Cevap Yazın