Biliyorsunuz Apple’ın temelini 2006’da attığı ve o yıldan beri üzerinde çalıştığı, 5 milyar dolara mal olacak yeni kampüsü tamamlanmak üzere. Ancak bu kampüste tamamlanmayan bir alan var: Steve Jobs salonu. Yani Apple’ın gelecekteki yeni ürünlerini -örneğin yeni iPhone- lansmanlarını yapması en muhtemel yer.

Steve Jobs salonu epey büyük bir salon. Bunun ötesinde, karbon fiber çatısı ile dev bir Macbook Air’ı andırmaya başlamış bile. Zira projeyi yapan mühendisler, The Wall Street Journal’a verdikleri röportajda binanın bir Apple Laptop’a göre -Muhtemelen Macbook Air- tasarlandığını iddia ediyorlar. Bu arada paragrafın başında ben “karbon fiber çatısı ile dev bir Macbook Air’ı andırmaya başlamış bile” ifadesini kullandım çünkü çatı rengi ve bombenin haricinde tam anlamıyla bir benzerlik göremiyorum. Önümüzdeki günlerde son haline bakıp göreceğiz elbette.

Çatının geçtiğimiz ay çekilen görüntüsü (Orta alana Apple logosunun geleceği aşikar)

Hemen aşağıda da Apple’ın Macbook’larda kullandığı ikonik tasarım var.

 

Bu arada kampüsün son görüntüleri ve bir yıl içerisindeki gelişimi de drone fotoğrafçısı Matthew Roberts tarafından yayınlandı. Bizce 5 milyar doları son cent’ine kadar hak eden bir kampüs olmuş. Siz de gözatmak isterseniz aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın