Amazon’un kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos, online alışveriş devinin her yıl düzenlediği MARS adlı konferansın bu yılki ayağında mekanik bir robot kullanmasıyla gündeme geldi. Bu arada MARS isimli konferansın Mars gezegeni ile doğrudan bir alakası bulunmuyor. Konferansın ismi; machine learning (makine öğrenimi), automation (otomasyon), robotics (robot teknolojisi) ve space exploration (uzay keşfi) kelimelerinin baş harflerinden oluşuyor.

Konumuza geri dönecek olursak Jeff Bezos’un kullandığı Method-2 ismi verilen (ve yukarıda videosu yer alan) robot, yaklaşık olarak 4 metrelik bir uzunluğa sahipti. İlk olarak geçtiğimiz aralık ayında internet ortamında yayılan fotoğrafları ve videolarıyla kendisinden haberdar olduğumuz Method-2, Hankook Mirae Technology isimli Güney Koreli firma tarafından geliştirildi. Robotun tasarımcılarından biri, Ghost In the Shell ve Transformers 4: Age of Extinction gibi filmlerde çalışmış olan Vitaly Bulgarov isimli konsept sanatçısı.

Jeff Bezos, robotun içindeyken çekilmiş bir fotoğrafıyla birlikte “Hankook Mirae Technology sayesinde müthiş (ve kocaman) bir robota pilotluk yapmam lazım. Mükemmel!” şeklinde bir tweet atmayı da ihmal etmedi.

Ayrıca bir Twitter kullanıcısı da Amazon’un CEO’sunun Method-2 isimli robotu kontrol ederken çekilmiş kısa bir videosunu paylaştı.

Bu arada 9 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Marketing Meetup Future etkinliğinde geleceği konuşacağız. Kayıt olmak isteyenler için erken kayıt indirimimiz devam ediyor. Hemen aşağıdaki formumuzdan kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

conference – Online Event Management with the ticketing solution from XING Events

Bir Cevap Yazın