Amazon CEO’su Jeff Bezos, 4 Metrelik Mekanik Bir Robot ile Şov Yaptı!

Amazon’un kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos, online alışveriş devinin her yıl düzenlediği MARS adlı konferansın bu yılki ayağında mekanik bir robot kullanmasıyla gündeme geldi. Bu arada MARS isimli konferansın Mars gezegeni ile doğrudan bir alakası bulunmuyor. Konferansın ismi; machine learning (makine öğrenimi), automation (otomasyon), robotics (robot teknolojisi) ve space exploration (uzay keşfi) kelimelerinin baş harflerinden oluşuyor.

Konumuza geri dönecek olursak Jeff Bezos’un kullandığı Method-2 ismi verilen (ve yukarıda videosu yer alan) robot, yaklaşık olarak 4 metrelik bir uzunluğa sahipti. İlk olarak geçtiğimiz aralık ayında internet ortamında yayılan fotoğrafları ve videolarıyla kendisinden haberdar olduğumuz Method-2, Hankook Mirae Technology isimli Güney Koreli firma tarafından geliştirildi. Robotun tasarımcılarından biri, Ghost In the Shell ve Transformers 4: Age of Extinction gibi filmlerde çalışmış olan Vitaly Bulgarov isimli konsept sanatçısı.

Jeff Bezos, robotun içindeyken çekilmiş bir fotoğrafıyla birlikte “Hankook Mirae Technology sayesinde müthiş (ve kocaman) bir robota pilotluk yapmam lazım. Mükemmel!” şeklinde bir tweet atmayı da ihmal etmedi.

Ayrıca bir Twitter kullanıcısı da Amazon’un CEO’sunun Method-2 isimli robotu kontrol ederken çekilmiş kısa bir videosunu paylaştı.

Bu arada 9 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Marketing Meetup Future etkinliğinde geleceği konuşacağız. Kayıt olmak isteyenler için erken kayıt indirimimiz devam ediyor. Hemen aşağıdaki formumuzdan kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

conference – Online Event Management with the ticketing solution from XING Events

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon İçerik Editörü

Bir Cevap Yazın

Dünya Kupası’nı İş Yerinde Takip Etmeyi Sağlayan Akıllı Kalem

Bildiğiniz gibi bu yıl Dünya Kupası Rusya’da olacak. Maçlar saat dilimi olarak Avrupa’ya göre ileride olacağından pek çok Avrupalının canı maçlar iş saatlerine denk geleceği için sıkkın. Radio.net bu duruma kalemle yaratıcı bir çözüm buldu.

Radio.net’in geliştirdiği kalem aracılığıyla Almanlar saat farkından dolayı kaçıracağı 2018 Dünya Kupası maçlarını iş yerinde de takip edebilecekler. Nasıl olacak bu diye merak ediyorsunuz değil mi?

Kemik iletimi teknolojisine sahip kalemin ucu ısırıldığında, maça ait radyo yayını çene kemiğinden iç kulağa iletiliyor. Kulak kanalının çene ile anatomik bağlantısı, ses programını kullanıcıya özel olarak duyurabilmenizi sağlıyor. Bu sayede kalem toplantılar sırasında bile futbolseverlerin golleri kaçırmamasını sağlıyor. Ayrıca Radio.net mobil uygulamasına Bluetooth ile bağlanarak yayını başka bir teknolojik aletten de seyredebiliyorsunuz.

Toplantılarda bile futbolseverlerin maçları kaçırmaması için kalem Almanya’da Radio.net ile Havas Germany tarafından tasarlandı.

Radio.net’in Genel Müdürü Bernhard Bahners; “Futbol Kalemi” fikrini ilk duyduğumuzda şunu biliyorduk: Bir maçımız var! Şirketimiz her zaman yeni cihazlar ve radyo ve podcast’leri çeşitli şekillerde duyurabilme yolları aramaktadır.” dedi. 

Yaklaşan Dünya Kupası’nın bir parçası olarak, radio.net sınırlı sayıda üretilen “Futbol Kalemleri”nin çekilişine başlayacak. Ayrıca, kampanya Almanya ve Avrupa’da sosyal medya ve afiş reklamları aracılığıyla kapsamlı bir şekilde duyurulacak.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Amazon, İngiltere Premier League’in Yayın Haklarını Satın Aldı

Geçtiğimiz yıl J.R.R. Tolkien’ın fantastik kurgu başyapıtı ‘Lord of The Rings’ (Yüzüklerin Efendisi) romanlarının kullanım haklarını televizyon dizisine uyarlamak için satın alan Amazon, şimdi de dünyanın en prestijli futbol organizasyonlarından İngiltere Premier League’in yayın haklarını satın aldı.

Manchester United Başkan Yardımcısı Ed Woodward, geçtiğimiz sene yaptığı açıklamada, Facebook ve Amazon’un İngiltere Premier League‘in yayın haklarını almak için teklif yapabileceklerini belirtmişti.

Lider olduğu e-ticaret piyasasının yanı sıra Prime adıyla online dizi ve sinema sektöründe de ciddi biçimde yatırımlar yapan Amazon, uzun süren görüşmelerin ardından Birleşik Krallık’taki Premier League’in yayın haklarını almayı başardı.

Ağustos 2019’dan itibaren üç yıl boyunca bir sezonda 20 maçı canlı yayınlayabilecek olan ABD’li şirket, maç özetlerinin gösterim hakkına da sahip oldu. Öte yandan bu dev anlaşmanın maliyeti ise henüz açıklanmadı.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link