Mağara ve Orman Konseptini Bir Arada Sunan Restoran

Son yıllarda dünyanın her yerinde farklı konseptlere sahip mekanlar açıldığına şahit oluyoruz. Ve büyük ihtimalle bu durum, birbirine benzeyen onca seçenek arasında insanlara farklı bir seçenek sunma ve bu farklılık sayesinde rekabette bir adım öne çıkma isteğinden kaynaklanıyor. Sonuç olarak her geçen gün daha fazla kendine özgü konsepte sahip mekanlar açılıyor. Bu haberimize konu olan restoran da işte bu eğilimin bir eseri.

Japonya’nın başkenti Tokyo’nun Roppongi adındaki zengin bölgesinde yer alan Nikunotoriko isimli restoran, misafirlerine orman ve mağara konseptini bir arada sunuyor. PSFK’nın yaptığı habere göre Ryoji Iedokoro isimli mimarlık şirketi tarafından tasarlanan restoranın menüsünde ızgara et tarzında yemekler yer alıyor.

Nikunotoriko’nun ilk katı bir mağara görünümündeyken ikinci kat ise daha çok bir orman havasında tasarlanmış. Müşteriler isteklerine göre bu iki farklı ortamdan birinde yemeklerini yiyebiliyorlar. Ryoji Iedokoro’nun internet sitesinde ise tasarlanılan bu mekanla ilgili olarak şu ifadeler yer alıyor:

“Bu özel proje için görsel bakış açısına ek olarak tasarım, ayrıca dokunma hissi ve doku üzerine önemli bir vurgu yerleştiriyor. Sonuç olarak bu restoranın tasarımı, doğal bir ortamın açık ama konforlu hissini yeniden oluşturuyor.”

Bunların yanı sıra internet sitesinde yer alan açıklamada, Japonya’da yemek sunumunda yemeğin içeriğinin yanı sıra tabak ve kase gibi şeylerin seçimine de büyük önem verildiği ve restoranda bu gibi şeylere dikkat edildiğine de vurgu yapılıyor.

Görünen o ki, ilerleyen zamanlarda bunun gibi farklı konsepte sahip mekanlarla sık sık karşılacağız. Bununla birlikte şu anda bu tarz konsept mekanlar, genellikle yüksek gelire sahip kişilere hitap ediyor. Ki Nukinotoriko isimli bu konsept restoranında Tokyo’nun zengin bir muhitinde yer aldığından yukarıda bahsetmiştik. Ancak ilerleyen zamanlarda bu tarz konsept mekanların sayılarının hızla artmasıyla birlikte, daha düşük gelir elden eden kişilerin de bu tarz mekanların hedef kitlesi arasına girmesi mümkün olabilir.

Bu arada bu tarz konsept mekanlar ilginizi çekiyorsa, daha önce sizlerle paylaştığımız ve içki fiyatlarının arz-talep dengesine göre değiştiği borsa konseptli barlar ile ilgili yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon İçerik Editörü

1 Comment

Bir Cevap Yazın

IKEA Yeni Oyuncak Serisi ile Çocuklara “Sürdürülebilir Yaşamı” Öğretiyor

Konu çocuklar olduğunda evimizin her şeyi IKEA’nın güzel projelerini hatırlamamız zor olmuyor değil mi? Geçtiğimiz yıllarda çocukların resim kağıtlarına çizdiği hayvan figürlerini oyuncak haline getiren IKEA yeni oyuncak koleksiyonunda ilhamı da nesli tükenmekte olan hayvanlardan aldı.

Bu yeni pelüş oyuncak serisinin amacı, ailelerin çocuklarına sürdürülebilir yaşamı daha kolay anlatabilmeleri. Daha büyük çocuklar ise oyuncaklarla beraber renkli ve öğretici kitaplarla tek başlarına öğrenebilecekler.

Djungelskog (yabani orman) ve Urksog isimli iki pelüş oyuncak serisi, nesli tükenmekte olan hayvanlar hakkında farkındalığı artırmayı amaçlıyor.

Aslanlar, filler, pandalar ve orangutanlar gibi hayvanlardan oluşan yeni serinin içeriği de mesajı kadar sürdürülebilir. Polyester ve geri dönüştürülmüş plastik şişe atıklarından üretilen lifler, sürdürülebilir pamuktan oluşuyor.

Her biri yanında bir hikâye kitabı ile gelen oyuncaklar, “ailelerin sürdürülebilirlik hakkındaki sorularını yanıtlamalarına destek olmak ve daha büyük çocuklara da kendi başına öğrenme imkanı sağlıyor.”

Koleksiyonun hikayesi sürdürülebilirlik konusunda çocuklarla nasıl bağ kurabiliriz? Sorusu ile başlamış. Vahşi hayvanların çocukları her zaman büyülediğini bildiklerinden, vahşi ve nesli tükenmekte olan hayvanları ana tema alarak yola çıkan ekip, bu anlamlı koleksiyonu yaratmış.

Afrika aslanı nesli tükenmekte olmasa da tehlike sinyalleri veren, Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) göre sadece 20.000 tane kaldığı açıklanan bir vahşi hayvan. Aynı zamanda 2016 yılında “nesli tükenmekte” listesinden kurtarılmış ama oldukça dikkat edilmesi gereken diğer hayvan ise panda. Fil ve orangutan ise listede panda ve aslanla aynı kaderi paylaşıyor.

Sürdürülebilir bir yaşam için yapmamız gerekenleri hepimiz bilinçli bireyler olarak araştırmalıyız. Çocuklarımıza da bu bilinci aktarmamız gerekiyor ki dünya yaşanabilir bir yer olmaktan çıkmasın. Bunun için geç kaldıysak bile belki bu haber araştırmaya ve harekete geçmeye başlamamız için iyi bir neden olabilir, ne dersiniz?

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Galaksilerarası Bir İşbirliği: Vans-Nasa Koleksiyonu Yolda

Astronotlara daha havalı bir görünüm kazandıracak yeni bir koleksiyon yolda! Vans- Nasa işbirliğinden çıkan bu taptaze sneakerlar uzay giysilerinin yanı sıra jeanlerin altında da harika duracağa benziyor.

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi son zamanlarda 3 kişinin 2sinde gördüğümüz klasikleşmiş Vans Old Skool ve Sk8-High modelleri ile beraber, yeni bir çanta koleksiyonu içinde Vans ile muhteşem bir işbirliğine imza atmış.

Her iki taraftan da resmi bir açıklama olmasa da Instragram kullanıcısı @dirtymoney823 sayfasında yayınladığı görseller ile işbirliğini doğruladı. Görsellerden görebildiğimiz kadarıyla ayakkabının ön kısmında uzay temasına uygun “shuttle” ve “mission” yazan detaylar, arka kısmında ise çıkarılabilir bir Amerikan bayrağı detayı bulunuyor.

Koleksiyonun geri kalanında ise uzay temalı slip-on ayakkabılarla beraber, aşina olduğumuz Nasa logosunu gördüğümüz sneakerların yanı sıra koleksiyonda uzay giysilerini andıran bir sırt çantası ve turuncu bir spor çantası da bulunuyor.

Ne zaman lansmanı yapılacağına dair net bir bilgi olmayan bu özel koleksiyon konuşulanlara göre 1 Ekim’de görücüye çıkıyor.

Kaykay tarihi ile tanıdığımız ama son zamanlarda neredeyse herkesin ayağında gördüğümüz Vans, Nasa işbirliği galaksiler arası bir üne kavuşacak gibi görünüyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link