Karşınızda En Yaratıcı Ekip Sayfaları!

Bir ekip ile beraber uyumlu bir şekilde hareket edebilmek kişinin çalışma alanına adapte olma sürecinin en kilit noktalarından birisidir. Sadece kişisel yetenekleriniz ile değil aynı zamanda bir ekip içindeki performansınız ile de değerlendirilirsiniz. Bu nedenle takım oyuncusu olmak kritik bir öneme sahiptir.

Bir şirketin, derneğin, kurumun web sayfasını incelerken nelere dikkat edersiniz? Yaptığı işlerle beraber aklınıza bu başarılı işleri ortaya koyan ekip gelir mi? Hadi gelin hep beraber kurumsal web sayfalarında ’ekip ile tanışma’ bölümünü olağandan kat be kat yukarıya taşımış yaratıcı ve eğlenceli ekip sayfalarıyla tanışalım.

RJ Metrics

rjmetrics-team-page8@2x

 

RJ Metrics aslında bir veri ve analitik yazılımlar üreten bir şirket ve müşterilerine ellerindeki verileri daha etkili nasıl kullanabileceklerine dair bazı ipuçları sunuyor.

Takım sayfaları ise oldukça sade ancak etkili bir havaya sahip.

Kickstarter

kickstarter-team-page1@2x

 

Kickstarter ise kişilerin kendi projelerini paylaşarak diğer kişilerden fon talep ettikleri bir web sitesi. Şirket kendi takım sayfasında çalışanlarını ilgi alanlarına göre listelemiş. Listelerde köpek sevenler, yazarlar, artistler, hackerlar gibi alt bölümler bulunuyor. Bu bölümlere tıkladığınız zaman da kişilerle ilgili bilgiler. Dışarıdan bakan bir göz için sadece şirkette ne iş yaptığını öğrenmektense aslında şirkette farklı ne kadar fikir ve ilgi alanı barınıyor öğrenmek oldukça eğlenceli görünüyor.

Lateral

lateral-team-page3@2x

 

Ekip içinde ne kadar farklı ses olursa olsun hepsinin birleştiği ortak nokta aslında hepsinin başarılı bir bütünü oluşturma konusunda ayrı ayrı ne kadar önemli olduğudur. Lateral tarafından yapılan ekip sayfasında ise imleci kişilerden hangisinin üzerine getirirseniz ekibin diğer çalışanları bir anda ona bakıyor. Tabi imleciniz ile s, a, d gibi farklı rakamlar çizerek ekip ile ilginç bir oyun da kurabiliyorsunuz. Deneyin!

Cloud Horizon

cloud-horizon-team-page@2x

 

Nostaljiye minik bir adım! Şirket hakkında kısa bir bilgiden sonra gri renkli resimlerle şirket çalışanları ile tanışıyorsunuz, buraya kadar her şey oldukça normal ancak okunuz ile herhangi bir kişinin resminde gezindiğinizde o kişinin bir anda çocukluk fotoğrafı ile karşılaşabiliyorsunuz. Hatta ve hatta şirket çalışanlarından bir tanesi ise ‘asistan’ pozisyonunda bir hamster!

Etsy

etsy-team-page@2x

Etsy gibi bir platform binlerce insandan oluşmuş, onlar ve daha fazlalarıyla da her gün büyüyen bir platform. Şirket bunu vurgulamak için oluştuğu kişileri anonim olmaktan kurtaran binlerce resimden oluşan bir ekip sayfasına sahip. Böylelikle platforma katılan yeni kişiler içinde güzel bir motivasyon kaynağı haline geliyor.

ABZ Creative Partners

abzcreativepartners-team-page3@2x

Oldukça eğlenceli bir ekip sayfası ile karşı karşıyayız. ABZ Creative Partners ekip sayfasında her şirket çalışanın fotoğrafı, o fotoğrafı tamamlayan bir resim ile beraber yaptığı işi anlatan kısa bir bilgi ile eklenmiş ve ortaya sevimli ve özgün bir ekip sayfası çıkmış.

Siz en çok hangisini sevdiniz?

h/t livechatinc

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın

Diyet Kola’nın Tasarımı Artık Daha Yenilikçi ve Cinsiyetten Bağımsız!

Dünya’da Diet Coke bizde ise Coca Cola Light görünümünde büyük bir değişime gidiyor. Kendi tarihinin en büyük değişimini yaşayan Diet Coke artık daha renkli ve daha fazla aroma çeşidine sahip.

Vakti zamanında diyet kolanın satışlarının bir hayli düşük olduğu zamanlarda şirket tarafından yapılan çalışmaya göre Diet Coke’un sadece kadınlar tarafından kullanılabilirmiş gibi algılandığı bu nedenle erkek tüketicinin kullanmaya yanaşmadığı sonucu ortaya çıktığında Coca Cola daha sert bir siluet taşıyan “Coca Cola Zero”’yu piyasa sürmüş. Bu iki üründe şekersiz ve düşük kalorili olmasıyla bilinir. Portföye eklenen bu yeni markadan sonra sıranın Diyet kolayı canlandırmakta olduğunu düşünen şirket bu anlamda büyük bir yatırım yaptı.

when the new #DietCoke can perfectly matches your outfit… #SameTaste

A post shared by Diet Coke (@dietcoke) on

Diet Coke ise 36 yıl sonra logosunu güncelleyip, var olan formülünü değiştirmeden içeriğine mango, vişne, kan portakalı ve zencefil-limon gibi yeni tatlar ekliyor.

Şirket ise bu yenilenmeyi  “Güncellenen bu yeni görünümü ve şık yeni paketi ile modernleşen Diet Coke, “yeni nesile” hitap ediyor.” Şeklinde ifade etmeyi tercih ediyor.

Satışların düşmesi sonrası markanın yeni görünümüne kavuşması yaklaşık 2 yıllık bir süreci kapsıyor. Bu süreçte yaklaşık 10.000 kişi ile konuşup, tropikal tatlardan botanik tatlara geniş bir yelpazede aroma seçeneğini azaltarak, focus gruplarla farklı 20 tadı deneyen şirket en son bu dört farklı tada karar vermiş.

Şirket tarafından, yeni deneyim ve maceralara daha açık olan yeni nesil için daha çekici gelmesi beklenen bu yeni kutu tasarımı ile Diyet kolanın “özgün” “ daha cinsiyetten bağımsız ve çeşitli” olduğu düşünülüyor. Siz nasıl buldunuz?

h/t : Coca Cola

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Game of Thrones Temalı Buz Otel

Game of Thrones, son yıllara damgasını vuran ve dünya çapında milyonlarca takipçisi bulunan bir dizi. Durum böyle olunca da, haliyle Game of Thrones’tan ilham alan birçok proje ortaya çıkıyor. Bunların sonuncusu ise Baltık Denizi kıyısında yer alan bir Kuzey Avrupa ülkesi olan Finlandiya’da ortaya çıktı.

Daha önce buz otel konseptini duymuşsunuzdur. Özellikle soğuk iklime sahip kuzey ülkelerinde birçok örneği bulunan bu otellerden Finlandiya’da da mevcut. İşte Finlandiya’da bulunan bu buzdan otellerden biri Game of Thrones temasına uygun hale getirildi. Game of Thrones temalı bu buzdan otel, diziyi yayımlayan ABD merkezli HBO kanalının bir yan kuruluşu olan HBO Nordic ve Lapland Hotels iş birliğiyle meydana getirildi. Bu otel, Lapland Hotels’in sahibi olduğu 20 kilometrekare alana kurulu ve tamamen buzdan yapılmış Snow Village isimli köyün içerisinde yer alıyor.

Bu buzdan otel, George R.R. Martin’in ortaya çıkarttığı epik dünyaya ait birçok iz barındırıyor. Bunların en dikkat çekenlerinden biri ise Game of Thrones’un meşhur demir tahtının buzdan yapılmış hali. Bununla birlikte bir odada yatağın üzerinde yer alan devasa ak gezen portresi de oldukça dikkat çekiyor. Bunların yanı sıra, otelde çiftlere buzdan bir kilisede evlenme imkanı da sunuluyor.

Game of Thrones evreninden ilham alınarak tasarlanan bu buzdan otelin her tarafında son derece ince bir işçilik bulunuyor. Lapland Hotels’in internet sitesinde yer alan açıklamaya göre otelin odaları Rusya, Polonya, Letonya ve Ukrayna’dan gelen heykeltraşlar tarafından tasarlanmış. Bunların yanı sıra, bu otelin ismi de hem Game of Thrones hem de buz otel temasına oldukça uygun. Game of Thrones evreninin en önemli karakterlerinden biri olan Jon Snow’a atıfta bulunan bir şekilde, otelin ismi Snow Hotel olarak belirlenmiş.

Snow Hotel ile ilgili daha fazla fotoğrafa Snow Village’in Instagram hesabı aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Bu arada dizi temalı otel odalarından bahsetmişken daha önce de sizlerle Stranger Things temalı otel odası ile ilgili bir haber paylaşmıştık. Özellikle Netflix’in popüler dizilerinden biri olan Stranger Things’i takip ediyorsanız bu haberimize göz atmanızı öneririm.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link