Bir ekip ile beraber uyumlu bir şekilde hareket edebilmek kişinin çalışma alanına adapte olma sürecinin en kilit noktalarından birisidir. Sadece kişisel yetenekleriniz ile değil aynı zamanda bir ekip içindeki performansınız ile de değerlendirilirsiniz. Bu nedenle takım oyuncusu olmak kritik bir öneme sahiptir.

Bir şirketin, derneğin, kurumun web sayfasını incelerken nelere dikkat edersiniz? Yaptığı işlerle beraber aklınıza bu başarılı işleri ortaya koyan ekip gelir mi? Hadi gelin hep beraber kurumsal web sayfalarında ’ekip ile tanışma’ bölümünü olağandan kat be kat yukarıya taşımış yaratıcı ve eğlenceli ekip sayfalarıyla tanışalım.

1. RJ Metrics

 

RJ Metrics aslında bir veri ve analitik yazılımlar üreten bir şirket ve müşterilerine ellerindeki verileri daha etkili nasıl kullanabileceklerine dair bazı ipuçları sunuyor.

Takım sayfaları ise oldukça sade ancak etkili bir havaya sahip.

2. Kickstarter

 

Kickstarter ise kişilerin kendi projelerini paylaşarak diğer kişilerden fon talep ettikleri bir web sitesi. Şirket kendi takım sayfasında çalışanlarını ilgi alanlarına göre listelemiş. Listelerde köpek sevenler, yazarlar, artistler, hackerlar gibi alt bölümler bulunuyor. Bu bölümlere tıkladığınız zaman da kişilerle ilgili bilgiler. Dışarıdan bakan bir göz için sadece şirkette ne iş yaptığını öğrenmektense aslında şirkette farklı ne kadar fikir ve ilgi alanı barınıyor öğrenmek oldukça eğlenceli görünüyor.

3. Lateral

 

Ekip içinde ne kadar farklı ses olursa olsun hepsinin birleştiği ortak nokta aslında hepsinin başarılı bir bütünü oluşturma konusunda ayrı ayrı ne kadar önemli olduğudur. Lateral tarafından yapılan ekip sayfasında ise imleci kişilerden hangisinin üzerine getirirseniz ekibin diğer çalışanları bir anda ona bakıyor. Tabi imleciniz ile s, a, d gibi farklı rakamlar çizerek ekip ile ilginç bir oyun da kurabiliyorsunuz. Deneyin!

4. Cloud Horizon

 

Nostaljiye minik bir adım! Şirket hakkında kısa bir bilgiden sonra gri renkli resimlerle şirket çalışanları ile tanışıyorsunuz, buraya kadar her şey oldukça normal ancak okunuz ile herhangi bir kişinin resminde gezindiğinizde o kişinin bir anda çocukluk fotoğrafı ile karşılaşabiliyorsunuz. Hatta ve hatta şirket çalışanlarından bir tanesi ise ‘asistan’ pozisyonunda bir hamster!

5. Etsy

Etsy gibi bir platform binlerce insandan oluşmuş, onlar ve daha fazlalarıyla da her gün büyüyen bir platform. Şirket bunu vurgulamak için oluştuğu kişileri anonim olmaktan kurtaran binlerce resimden oluşan bir ekip sayfasına sahip. Böylelikle platforma katılan yeni kişiler içinde güzel bir motivasyon kaynağı haline geliyor.

6. ABZ Creative Partners

Oldukça eğlenceli bir ekip sayfası ile karşı karşıyayız. ABZ Creative Partners ekip sayfasında her şirket çalışanın fotoğrafı, o fotoğrafı tamamlayan bir resim ile beraber yaptığı işi anlatan kısa bir bilgi ile eklenmiş ve ortaya sevimli ve özgün bir ekip sayfası çıkmış.

Siz en çok hangisini sevdiniz?

h/t livechatinc

7. İlgili Neler Var?

Paylaş
2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın