Karşınızda En Yaratıcı Ekip Sayfaları! 0

Bir ekip ile beraber uyumlu bir şekilde hareket edebilmek kişinin çalışma alanına adapte olma sürecinin en kilit noktalarından birisidir. Sadece kişisel yetenekleriniz ile değil aynı zamanda bir ekip içindeki performansınız ile de değerlendirilirsiniz. Bu nedenle takım oyuncusu olmak kritik bir öneme sahiptir.

Bir şirketin, derneğin, kurumun web sayfasını incelerken nelere dikkat edersiniz? Yaptığı işlerle beraber aklınıza bu başarılı işleri ortaya koyan ekip gelir mi? Hadi gelin hep beraber kurumsal web sayfalarında ’ekip ile tanışma’ bölümünü olağandan kat be kat yukarıya taşımış yaratıcı ve eğlenceli ekip sayfalarıyla tanışalım.

RJ Metrics

rjmetrics-team-page8@2x

 

RJ Metrics aslında bir veri ve analitik yazılımlar üreten bir şirket ve müşterilerine ellerindeki verileri daha etkili nasıl kullanabileceklerine dair bazı ipuçları sunuyor.

Takım sayfaları ise oldukça sade ancak etkili bir havaya sahip.

Kickstarter

kickstarter-team-page1@2x

 

Kickstarter ise kişilerin kendi projelerini paylaşarak diğer kişilerden fon talep ettikleri bir web sitesi. Şirket kendi takım sayfasında çalışanlarını ilgi alanlarına göre listelemiş. Listelerde köpek sevenler, yazarlar, artistler, hackerlar gibi alt bölümler bulunuyor. Bu bölümlere tıkladığınız zaman da kişilerle ilgili bilgiler. Dışarıdan bakan bir göz için sadece şirkette ne iş yaptığını öğrenmektense aslında şirkette farklı ne kadar fikir ve ilgi alanı barınıyor öğrenmek oldukça eğlenceli görünüyor.

Lateral

lateral-team-page3@2x

 

Ekip içinde ne kadar farklı ses olursa olsun hepsinin birleştiği ortak nokta aslında hepsinin başarılı bir bütünü oluşturma konusunda ayrı ayrı ne kadar önemli olduğudur. Lateral tarafından yapılan ekip sayfasında ise imleci kişilerden hangisinin üzerine getirirseniz ekibin diğer çalışanları bir anda ona bakıyor. Tabi imleciniz ile s, a, d gibi farklı rakamlar çizerek ekip ile ilginç bir oyun da kurabiliyorsunuz. Deneyin!

Cloud Horizon

cloud-horizon-team-page@2x

 

Nostaljiye minik bir adım! Şirket hakkında kısa bir bilgiden sonra gri renkli resimlerle şirket çalışanları ile tanışıyorsunuz, buraya kadar her şey oldukça normal ancak okunuz ile herhangi bir kişinin resminde gezindiğinizde o kişinin bir anda çocukluk fotoğrafı ile karşılaşabiliyorsunuz. Hatta ve hatta şirket çalışanlarından bir tanesi ise ‘asistan’ pozisyonunda bir hamster!

Etsy

etsy-team-page@2x

Etsy gibi bir platform binlerce insandan oluşmuş, onlar ve daha fazlalarıyla da her gün büyüyen bir platform. Şirket bunu vurgulamak için oluştuğu kişileri anonim olmaktan kurtaran binlerce resimden oluşan bir ekip sayfasına sahip. Böylelikle platforma katılan yeni kişiler içinde güzel bir motivasyon kaynağı haline geliyor.

ABZ Creative Partners

abzcreativepartners-team-page3@2x

Oldukça eğlenceli bir ekip sayfası ile karşı karşıyayız. ABZ Creative Partners ekip sayfasında her şirket çalışanın fotoğrafı, o fotoğrafı tamamlayan bir resim ile beraber yaptığı işi anlatan kısa bir bilgi ile eklenmiş ve ortaya sevimli ve özgün bir ekip sayfası çıkmış.

Siz en çok hangisini sevdiniz?

h/t livechatinc

2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın

Çocuklara Özel Bu Serginin Biletleri Bile Yenilebiliyor! 0

Londra’da bulunan Victoria& Albert Çocukluk Müzesi meraklı çocuklara yiyerek öğrenebilecekleri interaktif bir sergi gerçekleştirdi. Dünyanın ilk interaktif & yenilebilen sergisinin biletleri bile yenilebiliyor.

Her şeyi tadı ile öğrenmeye çalışan çocuklar için posterleri hatta biletleri bile yenilebilir bir sergi tasarlandı.  Özellikle yeme alışkanlıklarımızın geliştiği, yemekten hoşlanmadığımız o yararlı sebzeleri büyüdüğümüzde de yememe alışkanlığı edinmemizi engellemeye çalışan, ilhamını çocuklardan alan sergide her şey sebze ve meyvelerden yapılmış.

Serginin temel amacı tat alma duyusu yetişkinlere göre daha keskin olduğu bilinen çocuklar için yeni şeyler deneme ve sevmeleri konusunda daha eğlenceli bir deneyim oluşturmak. Yeni yemek denemelerini oyun ve deneyler eşliğinde yapmalarının, yeni tatlara daha sıcak bakmalarını sağlayacağını düşünen sergi için müze, AMV BBDO ve yemek üzerine uzmanlaşmış kreatif ajans Bompas & Parr ile işbirliği yapmış.

100’den fazla çocuğa yaratıcı zekalarını kullanarak kendi yemek fikrilerini hayata geçirme şansı veren workshoplarda kazanan 6 başarılı yemek Bompass& Parr tarafından hayata geçirildi bile. Bu çılgın yemekler arasında havuçlardan yapılma karanlıkla parlayan bir dondurma, brokoli ve salatalıktan yapılmış yenebilen baloncuklar gibi ilginç yemek çeşitleri yer alıyor.

Yenebilen biletler ve posterlerin her birisi kendine özel bir tada sahip. Hepsinin basım aşamasında yenilebilen kâğıtlarla beraber Bompass&Parr tarafından üretilmiş  Bu nedenle müzeden hatıra kalması için kartpostal alırsanız yemek ile yememek arasında kararsız kalmanız olası.

Artık Hepimiz Plastik Atıkları Yeni Ürünlere Dönüştürebileceğiz! 0

İnsanoğlu doğaya yılda yaklaşık 300 milyon ton plastik atık bırakıyor ve bunların çok büyük bir çoğunluğu geri dönüştürülmüyor, doğaya verdiği zararla kalıyor. Peki, dönüştürüldüklerinde ne işe yarayacaklarını bilmek dönüştürmemiz için bizi cesaretlendirir miydi?

Büyük ihtimalle evet. Çünkü aslında atılanlara ‘atık’ gözüyle bakmayanlar da var. Örneğin Tayland’ın Chang Mai bölgesinde tasarımcılar sokaklardan toplandıkları plastik atıkları dönüştürüyor. Ukrayna’da eski endüstriyel ekipmanları yeniden tasarlayan bir grup plastik atıklardan plastik kaplar yapıyorlar.

Plastikleri yeniden kullanmak için dönüştürmek daha maliyetli olduğu için atmayı daha kolay bir seçenek olarak gören insanoğlunu kurtaracak olan yine çevre kirliliği ile yaşam alanlarımızı tehdit eden bu atıklara farklı bir bakış açısıyla bakarak kullanıma sunmayı düşünen insan oğulları olacaktı elbette.

Ancak plastiği dönüştürmek meşakkatli ve oldukça maliyetli bir iş. Bunu endüstriyel çapta yapmak için on binlerce dolar gerekirken, tasarımcılar açık kaynak, yapımı daha kolay aletler ile kendi yeni plastik ürünlerini kendileri yapmayı yaygınlaştırıyorlar.

Kendi malzemeleri ile ürettikleri plastik parçalama makinesi ile atık plastikleri küçük parçalara ayırıyor. Ayrılan parçalar sonrasında erimesi ve presslenmesi için farklı makinalara giriyor ya da 3D yazıcı ile yapılacak tasarımlar için kullanılabilir hale geliyor. Sonrasında isterse tasarımcılar onları vazo, kova, kase gibi günlük kullanabilecekleri basit araçlara dönüştürebiliyorlar.

Küçük çaplı plastik geri dönüşüm makinelerini üreten Precious Plastic’in kurucusu Dave Hakkens’a göre şirketin asıl hedefi küçük çaplı plastik geri dönüşüm aletlerini herkes tarafından ulaşılabilir kılmak. Aslında bu geri dönüşüm fikrini daha fazla insana ulaştırabilmek, insanlara böyle bir alışkanlık kazandırmak istiyorlar. Çünkü herkes plastik atıkları küçük çapta bile olsa dönüştürmeye başlarsa bir noktada kendimize yetebilir ve yeni plastik üretimine olan talebin azalması için katkı koyabiliriz.

Zincirleme bir reaksiyon olarak düşünürsek yeni plastiğe olan talep azaldıkça, çevre kirliliği de göreceli olarak azalır, insanlar bu konuda bilinçlenir ve plastik geri dönüşüm fikri daha fazla insana yayılabilir.

Belki de bir gün hepimizin küçük plastik geri dönüşüm atölyeleri olur ne dersiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link