“Jenga Ocean” ile Okyanusları Kurtarın!

Dikdörtgen bloklardan bir kule inşa edip, doğru blokları çekerek kuleyi en uzun süre ayakta tutmaya çalışma oyunu Jenga’yı mutlaka biliyorsunuzdur. Jenga’nın yeni oyunu Jenga Ocean’ı oynayanların artık inşa edilen kuleyi yıkılmaktan kurtarmaktan daha önemli bir görevi var: Okyanusları kurtarmak.

Başlangıçta kaykay üretim şirketi olan Kaliforniya merkezli Bureo, balık ağlarını daha sonra ham madde olarak kullanabilecekleri plastiklere dönüştürerek potansiyel olarak öldürücü atıkları bir kaynak haline getirmeye karar verdi. Bureo, popüler blok yığma oyununu olan Jenga ile bir ortaklık başlattı.

Jenga Ocean oyununda Jenga’nın tüm blokları ve oyunun tüm materyalleri geri dönüştürülmüş balık ağlarından yapılıyor. Böylece okyanuslardaki plastik kirliliğin %10’unu oluşturan balık ağları hem geri dönüştürülmüş oluyor hem de okyanuslar bu atıklardan temizlenmiş oluyor.

Jenga Ocean’da “hayvanları kurtarın” özel baskılı kurallar mevcut. Bu sayede oyuncular okyanustaki plastik kirliliğin %10’unu oluşturan atık balık ağlarının zararlı etkilerini öğrenecekler. Oyuncular atık ağlarının deniz hayvanlarına nasıl zarar verdiği konusunda bilgi sahibi olacaklar ve yardım için neler yapabileceklerini keşfedecekler. 

Jenga Ocean’ın tasarımcısı ise sörfçü, sanatçı ve kaşif Lake Buckley. Bu oyun  sayesinde insanların eğlenmeye devam ederek okyanusların altı hakkında daha fazla bilgiye sahip olmasını, hayvanları kurtarmayı ve geri dönüşümü hedeflemiş. Oyunun fiyatı şimdilik $49.95.

Sevdiklerinizle oyun oynarken doğa için iyi bir şeylere katkı sağladığınızı bilmek güzel bir duygu olmalı. Siz bu konuda ne düşünürsünüz?

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Bir Cevap Yazın

İsviçre Alplerinde Çatısız ve Duvarsız Otel

Başlığı okuduğunuzda ve otelin fotoğrafını gördüğünüzde “Böyle otel mi olur canım neresi otelmiş bunun?” diyebilirsiniz. Ancak demeyin çünkü böyle bir otel gerçekten var. İsviçre Alplerinde duvarı ve çatısı olmayan “Açık hava oteli” müşterilerine konforlu bir yatak ile birlikte her hizmeti diğer otellerle aynı şartlarda sunuyor.

Bugüne kadar buzdan oteller gördük, çeşit çeşit konsepti olan otellerden bahsettik ancak çatısı ve duvarları olmayan bir otelle ilk defa karşılaşıyoruz. Otel İsviçreli konsept sanatçıları Frank ve Patrik Riklin‘in turizmci ortakları Daniel Charbonnier ile birlikte tasarladığı bir proje. Projenin amacı ise sürekli kapalı alanlarda soluyamadığımız temiz havanın keyfine varabilmek ve sağlığa faydalarından yararlanabilmek.

Otelin kurucusu Daniel Charbonnier “Bütün duvarlardan kurtulduk, geriye bir tek deneyim kaldı” diyor. Gerçekten de bu otel müşterilerine eşsiz bir deneyim yaşatıyor. Alplerin temiz havası eşliğinde, gökyüzünün altında mükemmel bir manzaranın ortasında oturmak ve uyumak hayat boyu unutamayacağınız bir deneyim olsa gerek. 

2016’dan beri hizmete açık olan otelde hava şartlarının kötüleşmesi durumunda ise otelin müşterileri kapalı başka bir otelde veya civardaki çiftlik evlerinde konaklayabiliyorlar.

Açık hava oteline talep çok yüksek. Konaklanabilir geceler hemen doluyor. Müşteriler hem farklı bir deneyim yaşamak hem de bu güzel manzaradan yararlanmak istiyorlar.

Deniz seviyesinden 6.463 metre yükseklikte bulunan Null Stern, İsviçre Alpleri’nin ortasında yer alıyor ve gecelik yaklaşık maliyeti 210 $.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Lego’nun 6.020 Parçalık Hogwarts Seti Harry Potter Sevenleri Büyüleyecek

Harry Potter sevenlere büyülü bir müjdemiz var! Lego yenilikliklere uyum sağlarken eski değerleri de unutmayarak hem küçükler hem büyükler için bir efsane olan Harry Potter serisini sete dönüştürdüğü 6,020 parçalı Hogwarts Şatosu’nu Çarşamba günü duyurdu.

Lego tarafından yapılan basın açıklamasına göre, legolar aracılığıyla kurulabilen Hogwarts Kalesi’nin arka kısmı – 22 inç uzunluğunda ve 27 inç genişliğinde. Diğer sınıfların yanı sıra iksir sınıfına, Sırlar Odası’na ve Büyük Salon’a da erişim sağlanabiliyor. 

Harry Potter, Ron Weasley, Hermione Granger, Şamarcı Söğüt, Hagrid’in kulübesi gibi detayları da barındıran lego setinde basilisk ve örümcek Aragog’a bile yer verilmiş. Tabii bu kısım sadece buz dağının görünen kısmı. Harry Potter logo setinde daha pek çok küçük ayrıntı mevcut. Değişen merdivenlerin bile sitemiyle birlikte legoları mevcut…

 

Hogwarts’ın kurucuları Godric Gryffindor, Helga Hufflepuff, Salazar Slytherin ve Rowena Ravenclaw’u da unutmamışlar… Bu etkileyici Harry Potter setinin fiyatı ise tahmin edebileceğiniz üzere biraz pahalı. Eylül’de raflara ilk çıktığında fiyatının 399,00 dolar olması ön görülüyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Haftanın En Çok Okunan 10 İçeriği

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link