2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın

Marka Stratejinize Instagram Story’lerini Eklemenin Birkaç Yolu


Instagram story’leri hepimizin günlük hayatına çok doğal bir giriş yaptı ve alışkanlık olarak varlığını sürdürmeye devam ediyor.  Sadece kişilerin değil, markaların da hedef kitleleri ile iletişimine taze bir soluk getirdi.

Markalar Instagram Story’lerinde iki türlü yer alabiliyor: organik ve reklam içeriği şeklinde. Reklam olanlar 3 ya da 4 story arasında maksimum 15 saniye süren video ya da fotoğraf şeklinde kendine yer buluyor.

Gelin şimdi hep beraber bu platformda yaratıcılıkları ile var olan markalara ve ne amaçlarla kullandıklarına bir göz atalım;

Yeni Ürün Tanıtımı

Genelde LG her yeni ürün tanıtımında Story’lerden sıklıkla faydalanıyor. Mesela V20, G5 ve G6 model akıllı telefonların tanıtımı bu kanaldan yapılmış. Nedenini ise takipçilerine o ürünlerin başka bir yerde göremeyecekleri teknik özellikleri ve heyecanlandıran noktalarını duyurmak istemeleri.

Bununla beraber, Burt’s Bees’de Flavor Crystals isimli dudak nemlendiricisinin tanıtımını buradan yapmıştı.

Kamera Arkası Görüntüleri

Instagram gönderilerinin kusursuzluğu Story’lerde yerini o mükemmel kareye nasıl ulaşıldığının hikayesine bırakıyor.

Away isimli valiz markası Instagram Story’lerini Panama ve Tokyo’da yaptığı kampanyanın kamera arkası görüntüleri ve ekibin günlük yaşamından kesitler kullanmak için kullanmış,

Hemen tüketilebilen bir içerik olan Story’ler bu yolla markanın ulaşılabilirliğini artırmak için mükemmel bir yol olarak görülebilir.

Takipçilerden Öneriler Toplamak

Story’ler müşterilerden gerçek zamanlı geri bildirim almanın en akıllıca yolu. Takipçilerden öneriler almak ya da seçim yaptırmak için mükemmel bir araç olarak kullanılabiliyor. Crew isimli moda markası yeni çıkaracağı ceketin rengi için Story aracılığı ile takipçilerinden renk önerisi topladı. Siz de markanızın yeni çıkaracağı bir ürün için takipçilerinizden bu platformda kolaylıkla görüşlerini alabilirsiniz.

Küçük İndirimler & Öneriler Sunun

Sadece tanıtım ya da markalama amacıyla değil, hızlı geri dönüşler yapacağınız servislerinizi tanıtmak için kullanabilirsiniz. OpenTable kendi rezervasyon servisini tanıtmak için Story’leri kullandı. Yaptığı kısa videolarla tanıtım yapıp, videoların sonuna ‘rezervasyon yap’ ibaresi ile müşterilerin direkt restoranının websitesinin rezervasyon kısmına yönlendiriyor. Ve o noktadan gelen ziyaretçilerine %33’lük bir indirim imkanı sağladı

Bildiğiniz yaratıcı kullanım örneklerini bizimle paylaşın!

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link