IKEA, Online Alışveriş Deneyimini Fiziksel Mağazalarındakine Yakın Hale Getirdi

Herhangi bir IKEA mağazasına bir kez bile olsun gittiyseniz mağazanın son derece harika bir alışveriş deneyimi sunduğunu görmüşsünüzdür. IKEA ürünlerini muhteşem iç dizaynlarının bir parçası olarak görebilmenin yanında, ürünleri istediğiniz gibi test edebilirsiniz. Örneğin, bir yatak beğendiyseniz hiç  düşünmeden nasıl olduğunu denemek için yatabilirsiniz.

Tabii, söz konusu online alışveriş deneyimi olduğunda; müşterilere sunulan alışveriş deneyimi, fiziksel mağazalardaki bu deneyimin yanına bile yaklaşamıyor. Bu nedenle web ve mobil geliştirme stüdyosu Netguru da IKEA’nın müşterilerine sunduğu online alışveriş deneyimini yeniden tasarladı.

Netguru, ilk olarak müşterilerin, IKEA’nın devasa online ürün kataloğunda sık sık kaybolduğunu ve ürünlerin katalogta tek başlarına sunulduğunu farketti. Bu durum, müşterilerin IKEA’nın fiziksel mağazalarında ürünleri görmelerine kıyasla, onları daha az ilgi çekici hale getiriyordu. Kreatif stüdyo Netguru ise, bu sorunun üstesinden gelmek için alışveriş sürecine bir bot ekledi ve ürünleri, kullanıcılara ilham veren alanlarla birleştirdi.

Stüdyonun müşterilere sunduğu botun ismi Stephen the AssistBot ve bu bot, tüm alışveriş süreçlerinde müşterilere yardımcı olmakla görevli. Stephen the AssistBot, sadece müşterilerin sorularıyla ilgilenmekle kalmıyor, aynı zamanda alışveriş sırasındaki aksiyonlarında da onlara yardımcı oluyor.

Müşterilerin alışveriş deneyimlerini iyileştirmek için ürünlerin bir ortam içerisine yerleştirilmesi ise, müşterilere eşyaların farklı iç tasarım stillerinde nasıl göründüğüne ve hangi IKEA ürünleriyle uyumlu olacağına dair fikir veriyor. Bu da online müşterilerin, IKEA’nın fiziksel mağazalarında sunulan alışveriş deneyimine yakın bir deneyim yaşamasına yardımcı oluyor.

IKEA’nın internet sitesindeki yenilenen alışveriş deneyimine ayrıntılı bir şekilde göz atmak için Netguru’nun Behance sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon İçerik Editörü

Bir Cevap Yazın

“Sosyal Ağlar Çökerse” Düşüncesiyle Ortaya Çıkan Kurgusal Fotoğraflar

Hiç Facebook, Instagram ve Twitter gibi sosyal ağların hepsinin birden bir çöküş yaşadığını hayal etmiş miydiniz? En azından yakın gelecekte bu şirketlerin hepsinin birden çökmesi pek gerçekçi bir yaklaşım olmasa da, Andrei Lacatusu isimli grafik sanatçısı bu durumu hayal etti ve bunun sonucunda son derece etkileyici bir çalışma ortaya çıkardı.

Andrei Lacatusu, “Sosyal Çöküş” adlı çalışması kapsamında günümüzün büyük sosyal ağlarının çöküşünü, adeta terkedilmiş şehirlerde yer alan eski tabelalar aracılığıyla betimledi. Grafik sanatçısının tasarladığı kurgusal fotoğraflarda sosyal medya devlerinin eskimiş ve paslanmış tabelaları yer alıyor ve bu kurgusal fotoğraflar son derece gerçekçi görünmesi nedeniyle insanda hayranlık uyandırıyor. Bununla birlikte Andrei Lacatusu’nun fotoğraflarda tabelalarına yer verdiği şirketler arasında Facebook, Instagram, Twitter, Google, Tinder ve Pinterest yer alıyor.

Business Insider’ın yaptığı haber göre grafik sanatçısı Andrei Lacatusu, Romanya’nın başkenti Bükreş’te yaşıyor ve Carioca Studio isimli şirkette CGI (bilgisayarda oluşturulmuş görüntü) sanatçısı olarak çalışıyor. Kendisi, bu şahane çalışmayı Adobe Photoshop ve üç boyutlu render’lama programları olan 3ds Max ve V-Ray kullanarak ortaya çıkarmış. Son derece gerçekçi gözüken bu kurgusal fotoğraflar ise kendisinin işinde ne kadar başarılı olduğunu gözler önüne seriyor.

Andrei Lacatusu’nun ortaya çıkarttığı bu şahane kurgusal fotoğrafların tamamını aşağıda bulabilirsiniz. Bununla birlikte grafik sanatçısının diğer görsel çalışmalarını merak ediyorsanız, kendisinin dikkat çekici tasarımlarının yer aldığı Behance sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link