Game of Thrones’un Demir Tahtı Şeklinde Şarj Standı Nasıl Yapılır? 0

Hepinizin bildiği üzere, özellikle son birkaç haftadır bir Game of Thrones çılgınlığı yaşanıyor. Bunun nedeni, tabii ki dizinin 7. sezonunun başlayacak olmasıydı, ki geçtiğimiz pazar günü yeni sezonun ilk bölümü yayımlandı. Dizi, dünya çapında o kadar çok ilgi görüyor ki, birçok marka da hayran kitlesinin, dizinin başlamasını sabırsızlıkla beklediği bu dönemde Game of Thrones temalı pazarlama kampanyaları yapmayı ihmal etmedi. Örneğin, fast food restoran zinciri KFC de Game of Thrones’taki Hodor rolü ile tanınan oyuncu Kristian Nairn’e reklamlarında yer verdi.

Sonuç olarak herkesin Game of Thrones’tan bahsettiği bir dönemde, bazı YouTube yayıncıları da dizinin popülerliğini kendi avantajlarına kullanmak için Game of Thrones temalı videolar yayımladılar. Bu YouTube yayıncılarından biri de Natural Nerd’dü. Natural Nerd, Game of Thrones’un meşhur Demir Taht’ı (Iron Throne) görünümünde bir şarj standının evde nasıl yapıldığını gösteren bir video yayımladı.

Büyük bir parça tahta, birkaç demir parçası, sünger, çok sayıda minik plastik kılıç, yapıştırıcı ve boya kullanılarak çok büyük bir emek sonucunda ortaya çıkan ürünse bütün bu zahmete değdiğini kanıtlıyor. Eğer siz de kendi Game of Thrones tahtınızı yapmak istiyorsanız nasıl yapıldığını Natural Nerd’ün aşağıda yer alan videosundan öğrenebilirsiniz.

Pazarlamasyon İçerik Editörü

Bir Cevap Yazın

Oreo Asla Sadece Oreo Değildiri Anlatan Yaratıcı İlanlar 0

Reklam ve tasarım dünyasında bir iş ne kadar sade, minimalist olursa akılda kalma oranı o derece artıyor. Reklam yaratıcıları da bu durumu göz önüne alarak sade ve etkili çalışmalarıyla karşımıza çıkmaya devam ediyor. Starbucks’ın hayatın içindeki anları kullanarak tasarladığı ilanları sizler için derleyip yaratıcı tasarımının basitliğine hep beraber şahit olmuştuk.

Oreo ürününün bisküvisi ve kremasını kullanarak kendi kültürünü yaratmayı başarmış bir marka. Oreo dendiği anda insanların zihninde canlanan eğlenceli ve lezzetli algı markanın kültürünü tüketicilere yansıttığının göstergesi. Oreo standart bisküvilerinden daha ince olan Thins ürünü için hazırladığı yeni ilan çalışmalarında da bu sadeliği ve kültürünü korumayı başarmış durumda. Oreo bisküvisi ve kremasıyla günlük hayattan ince nesnelerin tasarlandığı çalışmalar basit ve etkili.

Oreo Fermuar

Oreo Yolu

Oreo Örgüsü

Oreo Kitabı

 

Starbucks’ın Hayatın Her Anında Olduğunu Anlatan Minimalist Posterler 0

Dünyanın en sevilen ve en büyük kahve zinciri olan Starbucks gerçekleştirdiği iletişim kampanyalarıyla da bu algısını sağlamlaştırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde müşterilerin tamamen kişiselleştirebileceği bardakları sunacağını duyuran Starbucks müşteri odaklı iletişimde örnek markalardan bir tanesi.

Starbucks Brezilya da yine bu konuda örnek bir kampanya ile karşımıza çıkmış durumda. Starbucks’ın ikonlaşmış yeşil dairesi kullanılarak oluşturulmuş minimalist poster tasarımları Starbucks’ın hayatın her alanında var olduğunu sade bir dille hedef kitleye aktarmış durumda.

Starbucks ve Trafik Işıkları

Starbucks ve Birliktelik

Starbucks ve Oyun

Starbucks ve İletişim

Starbucks ve Toplantı

Starbucks ve Fotoğraf

Starbucks ve Müzik

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link