Game of Thrones’un Demir Tahtı Şeklinde Şarj Standı Nasıl Yapılır?

Hepinizin bildiği üzere, özellikle son birkaç haftadır bir Game of Thrones çılgınlığı yaşanıyor. Bunun nedeni, tabii ki dizinin 7. sezonunun başlayacak olmasıydı, ki geçtiğimiz pazar günü yeni sezonun ilk bölümü yayımlandı. Dizi, dünya çapında o kadar çok ilgi görüyor ki, birçok marka da hayran kitlesinin, dizinin başlamasını sabırsızlıkla beklediği bu dönemde Game of Thrones temalı pazarlama kampanyaları yapmayı ihmal etmedi. Örneğin, fast food restoran zinciri KFC de Game of Thrones’taki Hodor rolü ile tanınan oyuncu Kristian Nairn’e reklamlarında yer verdi.

Sonuç olarak herkesin Game of Thrones’tan bahsettiği bir dönemde, bazı YouTube yayıncıları da dizinin popülerliğini kendi avantajlarına kullanmak için Game of Thrones temalı videolar yayımladılar. Bu YouTube yayıncılarından biri de Natural Nerd’dü. Natural Nerd, Game of Thrones’un meşhur Demir Taht’ı (Iron Throne) görünümünde bir şarj standının evde nasıl yapıldığını gösteren bir video yayımladı.

Büyük bir parça tahta, birkaç demir parçası, sünger, çok sayıda minik plastik kılıç, yapıştırıcı ve boya kullanılarak çok büyük bir emek sonucunda ortaya çıkan ürünse bütün bu zahmete değdiğini kanıtlıyor. Eğer siz de kendi Game of Thrones tahtınızı yapmak istiyorsanız nasıl yapıldığını Natural Nerd’ün aşağıda yer alan videosundan öğrenebilirsiniz.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon İçerik Editörü

Bir Cevap Yazın

İtalya’nın İlk Starbucks’ı Tasarımıyla Göz Kamaştırdı

  • Howard Schultz’a 35 yıl önce Starbucks Deneyimi’ni yaratmak için ilham veren İtalyan espresso kültürüne saygı niteliğinde tasarlanan 2.300 metrekarelik Reserve Roastery, moda ve kültürün başkentlerinden biri olan Milano’da bugün açıldı.
  • 47 yıl sonra İtalya’da ilk kez bir Starbucks açılmasının yanı sıra Starbucks’ın tasarımı da göz doldurdu.
  • İlgili yazı; Starbucks, Milano Mağazasıyla İlk Defa İtalyan Pazarına Girdi

Starbucks’ın kurucusu Howard Schultz’un yıllar önce kahve kültüründen ve espressosundan ilham aldığı İtalya’da 47 yıl sonra ilk defa bugün Starbucks açıldı.

Açılan yeni Starbucks’ın en büyük özelliği İtalya’nın ilk Starbucks’ı olması elbette ancak tek özelliği bu değil. Piazza Cordusio’daki tarihi Posta binasının içinde açılan Starbucks Reserve Roastery iç ve dış tasarımıyla da tüm dünyayı kendisine hayran bıraktı.

İtalya’nın Milano kentinde açılan Starbucks 6 Eylül 2018 tarihinde açılan İtalya’daki ilk ve dünyanın en güzel Starbucks mağazası olmaya aday.

Howard Schultz İtalya’ya gittiği bir iş gezisinde fark ettiği kahve kültürü onda ortaklarının hiç hoşuna gitmeyecek bir ufuk açar ve Starbucks’ın şu anda olduğu konuma gelmesinin sebebi bu iş gezisi olur. İtalyanların çok sıcak bakmadığı espresso bazlı Amerikan kahveleri şimdi Milano’daki ilk Starbucks ile İtalya’ya girmiş bulunmakta ve marka 2018 sonlarından itibaren Milano’da başka mağazalar da açmayı planlıyor. Siz ne düşünüyorsunuz, Milano’daki starbucks’ın tasarımını siz de beğendiniz mi?

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Şampiyonlar Ligi’ndeki Takımlar, Yerli Bira Markalarıyla Eşleştirildi

  • Bu yılki UEFA Şampiyonlar Ligi grupları dün yapılan kura çekimiyle belirlendi. Yapılan kura çekimi sonucunda, temsilcimiz Galatasaray; Lokomotif Moskova, Porto ve Schalke 04’ün yer aldığı D Grubu’nda yer aldı.
  • Bleacher Report isimli basın kuruluşu, “Her Grubun Kendi Tadı Var” sloganıyla Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek her bir takımı kendi ülkelerindeki yerli bira markalarıyla eşleştirdi ve takımların isimlerine ve logolarına ikonik bira şişelerinin üzerinde yer verildi.
  • Bu eşleştirmeye göre, ülkemizi UEFA Şampiyonlar Ligi’nde temsil edecek olan Galatasaray, yerli bira markası Efes Pilsen ile eşleştirildi.
  • İlgili Yazı: Müslüman Futbolcu, Alkol Üreten Markanın Ödülünü Reddetti

Avrupa’nın en büyük futbol organizasyonu olarak adlandırabileceğimiz UEFA Şampiyonlar Ligi, dünya futbolunun en büyük yıldızlarının yer aldığı bir sahne olması sebebiyle sadece Avrupa’nın değil, dünyanın geri kalanının da ilgiyle takip ettiği bir organizasyon. Türkiye’deki en popüler sporun futbol olması ve her sene en az bir takımımızın yer alması sebebiyle, Şampiyonlar Ligi ülkemizde de her yıl merakla takip ediliyor.

Geçtiğimiz yıl ülkemizi Beşiktaş‘ın başarıyla temsil ettiği arenada, bu sene ülkemizi temsil edecek takım ise Galatasaray. Bu nedenle dün akşam Galatasaraylılar başta olmak üzere, Türkiye’deki birçok futbolseverin gözü kulağı bu yılki UEFA Şampiyonlar Ligi gruplarının belirlenmesi için yapılan kura çekimindeydi. Her birinde 4 takımın yer aldığı 8 grupta, toplamda 32 takımın mücadele edeceği Şampiyonlar Ligi gruplarının kura çekiminde, temsilcimiz Galatasaray nispeten iyi bir kura çekerek Lokomotif Moskova, Porto ve Schalke 04’ün yer aldığı D Grubu’nda kendine yer buldu.

Bleacher Report isimli basın kuruluşu da UEFA Şampiyonlar Ligi için yapılan kura çekimine farklı bir bakış açısı getirerek “Her Grubun Kendi Tadı Var” sloganıyla Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek her bir takımı kendi ülkelerindeki yerli bira markalarıyla eşleştirdi ve takımların isimlerine ve logolarına ikonik bira şişelerinin üzerinde yer verildi. Bu eşleştirmeye göre, Türkiye’yi UEFA Şampiyonlar Ligi’nde temsil edecek olan Galatasaray, yerli bira markası Efes Pilsen ile eşleştirildi. Zaten Galatasaray’ın eşleştirildiği bira markasının Efes Pilsen olduğunu markanın o kendine has ikonik şişesinden kolaylıkla anlamak mümkün.

Bunun haricinde temsilcimiz Galatasaray’ın grubunda yer alan Schalke 04 ise Alman bira markası Erdinger ile eşleştirilmiş. Hollanda takımı olan ve E Grubu’nda yer alan Ajax‘ın da bir Hollanda birası olan Amstel ile eşleştirilmiş olduğu dikkatlerden kaçmıyor.

A Grubu’nda yer alan İspanyol temsilcisi Atletico Madrid de İspanyol bira markası Mahou ile eşleştirilmiş.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?