Game of Thrones’un Demir Tahtı Şeklinde Şarj Standı Nasıl Yapılır?

Hepinizin bildiği üzere, özellikle son birkaç haftadır bir Game of Thrones çılgınlığı yaşanıyor. Bunun nedeni, tabii ki dizinin 7. sezonunun başlayacak olmasıydı, ki geçtiğimiz pazar günü yeni sezonun ilk bölümü yayımlandı. Dizi, dünya çapında o kadar çok ilgi görüyor ki, birçok marka da hayran kitlesinin, dizinin başlamasını sabırsızlıkla beklediği bu dönemde Game of Thrones temalı pazarlama kampanyaları yapmayı ihmal etmedi. Örneğin, fast food restoran zinciri KFC de Game of Thrones’taki Hodor rolü ile tanınan oyuncu Kristian Nairn’e reklamlarında yer verdi.

Sonuç olarak herkesin Game of Thrones’tan bahsettiği bir dönemde, bazı YouTube yayıncıları da dizinin popülerliğini kendi avantajlarına kullanmak için Game of Thrones temalı videolar yayımladılar. Bu YouTube yayıncılarından biri de Natural Nerd’dü. Natural Nerd, Game of Thrones’un meşhur Demir Taht’ı (Iron Throne) görünümünde bir şarj standının evde nasıl yapıldığını gösteren bir video yayımladı.

Büyük bir parça tahta, birkaç demir parçası, sünger, çok sayıda minik plastik kılıç, yapıştırıcı ve boya kullanılarak çok büyük bir emek sonucunda ortaya çıkan ürünse bütün bu zahmete değdiğini kanıtlıyor. Eğer siz de kendi Game of Thrones tahtınızı yapmak istiyorsanız nasıl yapıldığını Natural Nerd’ün aşağıda yer alan videosundan öğrenebilirsiniz.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon İçerik Editörü

Bir Cevap Yazın

Gucci Halüsinasyonu New York ve Milan’da İki Duvarda Hayat Buldu

Lüks moda markası denildiğinde akla gelen ilk isimlerden Gucci, 2018 İlkbahar Yaz koleksiyonunda sadece ürünleri ile değil klasik sanat eserleri temalı reklam kampanyası ile de gözleri şenlendiriyor.

#GucciHallunication adı verilen kampanya kapsamında yeni koleksiyon birçok farklı mecrada tanıtılmaya başlandı bile. İspanyol illüstratör Ignasi Monreal ile daha önce hiç denenmemiş, büyüleyici bir kampanyaya imza atan marka, Milano ve New York sokaklarına Gucci sanat eserlerini taşımak için sadece vitrinlerini değil, duvarları da Monreal’in illüstrasyonları ile kaplıyor.

Guccivari olarak nitelendirilmeyecek bir reklam mecrası olarak görebileceğimiz bu murallar New York’un Lafayette Sokağı ve Milan Corso Garibaldi’de bulunuyor. New York murali Gucci güneş gözlüğü kampanyasına dikkat çekmek için yapılmışken, Milan murali ise Jan van Eyck tarafından 1434 yılında yapılan “Arnolfini’nin Evlenmesi” isimli yağlıboya çalışma ve Hieronymus Bosch tarafından 1503 yılında yapılan ”Dünyevi Zevkler Bahçesi” isimli çalışmalardan etkilenerek hazırlanan

Aşağıda izleyebileceğiniz gerçek ötesi reklam kampanyasında ise kendimizi bir anda Gucci Sanat Galerisi’nde buluyoruz. Tüm illüstrasyonların dijital olarak yaratıldığı bu filmde tüm koleksiyon sanat eserlerine ustalıkla yerleşmenin bir yolunu buluyor.

Vaadettiği halüsinasyonu gerçek anlamda yaratan Gucci, hem moda hem de reklam tarihine geçebilecek güzellikte bir kampanyaya imza atmış. Şimdilerde iki ikon moda şehrinde yer alan murallerin 2 ay kadar yerlerinde kalacağı belirtiliyor.

 

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Efsane Oyun Final Fantasy Devasa Bir Buzda Hayat Buldu

Her yıl yaklaşık 2 milyon kişinin ziyaret ettiği, kar heykelleri yarışması ile buz sanatının en güzel eserlerine ev sahipliği yapan Japonya’nın geleneksel Sapporo Kış Festivali bu yıl ünlü video oyun Final Fantasy den esinlenen devasa buz heykeli ziyaretçileri büyüledi.

Hironobu Sakagach tarafından yaratılan Japon video oyun serisi Final Fantasy dünyanın en iyi video oyunları arasında gösteriliyor. Her oyun evreni ise birbirinden farklı konuları işleyerek her seferinde kendisini yenileyerek varlığını sürdürmeye devam ediyor.

Japonya’nın Sapporo kentinde gerçekleşen festivalde ise hem işçiliği hem de büyüklüğü ile göz dolduran heykellerin başında bu serinin 14. Versiyonundan esinlenilerek yapılmış bu buzdan sanat eseri geliyor. Yaklaşık 15 metre uzunluğundaki bu devasa heykel, karın öfkeli bir ejderha ve bir Dragoon şeklinde oyulması ile oluşturulmuş.

Çevresinde tam bir Final Fantasy evreni oluşturulan heykel oyun dünyası hakkında bilgi veren bir harita ve oyunun ikonik müziği ile ziyaretçilerini etkilemeyi başarıyor.

Bu etkileyici Final Fantasy heykeli Japon Kara Öz Savunma Kuvvetleri’nin desteği ile hazırlanmış. Festival süresince Odori Park’ta sergilenecek olan heykelin açılışını oyunun yapımcısı Naoki Yoshida yapmış. Ne dersiniz oldukça etkileyici görünmüyor mu sizce de?

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link

MARKETING MEETUP 2018Türkiye'nin en değerli konferans içeriğini, Erken Kayıt indirimi ile takip edin!
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Türkiye'nin en değerli konferans içeriğini, Erken Kayıt indirimi ile takip edin!
BU ETKİNLİKTE OLMALIYIM
19 Nisan'da Uniq Istanbul'da Sophia'nın da katılımı ile Marketing Meetup'ta buluşuyoruz.
close-link