Dexter Maurer isimli tasarımcı, Brand Knight (Marka Şövalyesi) adını verdiği proje kapsamında bazı önemli markaların aksiyon figürlerini tasarladı ve bu tasarımları, Adobe’un tasarımcılara yönelik online portfolyo sitesi olan Behance’de yayımladı.

Çoğunluk ünlü spor markalarının aksiyon figürlerini tasarlayan tasarımcı Dexter Maurer’in projesinde yer verdiği markalar arasında Adidas, Nike, Puma, Fila ve Champion gibi spor markalarının yanı sıra, moda markaları Chanel ve Carhartt, Fransız giyim ve aksesuar markası Lacoste ve Hollandalı petrokimya şirketi Shell yer alıyor.

Maurer, aksiyon figürlerini tasarlarken markaların kurumsal  kimliklerinden yola çıkmış. Bu nedenle her aksiyon figürünün kendine has bir tasarımı ve silahı var. Örneğin Adidas’ın aksiyon figürü bir “okçu” olarak tasarlanırken Nike’ın aksiyon figürü ise kılıçlı bir “gece şövalyesi” olarak tasarlanmış.

Dexter Maurer’in markalar için tasarladığı aksiyon figürlerinin resimlerini aşağıda görebilirsiniz. Bununla birlikte Maurer’in diğer çalışmalarını görmek için Behance sayfasına ise buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın