Çocuklara Özel Bu Serginin Biletleri Bile Yenilebiliyor!

Londra’da bulunan Victoria& Albert Çocukluk Müzesi meraklı çocuklara yiyerek öğrenebilecekleri interaktif bir sergi gerçekleştirdi. Dünyanın ilk interaktif & yenilebilen sergisinin biletleri bile yenilebiliyor.

Her şeyi tadı ile öğrenmeye çalışan çocuklar için posterleri hatta biletleri bile yenilebilir bir sergi tasarlandı.  Özellikle yeme alışkanlıklarımızın geliştiği, yemekten hoşlanmadığımız o yararlı sebzeleri büyüdüğümüzde de yememe alışkanlığı edinmemizi engellemeye çalışan, ilhamını çocuklardan alan sergide her şey sebze ve meyvelerden yapılmış.

Serginin temel amacı tat alma duyusu yetişkinlere göre daha keskin olduğu bilinen çocuklar için yeni şeyler deneme ve sevmeleri konusunda daha eğlenceli bir deneyim oluşturmak. Yeni yemek denemelerini oyun ve deneyler eşliğinde yapmalarının, yeni tatlara daha sıcak bakmalarını sağlayacağını düşünen sergi için müze, AMV BBDO ve yemek üzerine uzmanlaşmış kreatif ajans Bompas & Parr ile işbirliği yapmış.

100’den fazla çocuğa yaratıcı zekalarını kullanarak kendi yemek fikrilerini hayata geçirme şansı veren workshoplarda kazanan 6 başarılı yemek Bompass& Parr tarafından hayata geçirildi bile. Bu çılgın yemekler arasında havuçlardan yapılma karanlıkla parlayan bir dondurma, brokoli ve salatalıktan yapılmış yenebilen baloncuklar gibi ilginç yemek çeşitleri yer alıyor.

Yenebilen biletler ve posterlerin her birisi kendine özel bir tada sahip. Hepsinin basım aşamasında yenilebilen kâğıtlarla beraber Bompass&Parr tarafından üretilmiş  Bu nedenle müzeden hatıra kalması için kartpostal alırsanız yemek ile yememek arasında kararsız kalmanız olası.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın

Galaksilerarası Bir İşbirliği: Vans-Nasa Koleksiyonu Yolda

Astronotlara daha havalı bir görünüm kazandıracak yeni bir koleksiyon yolda! Vans- Nasa işbirliğinden çıkan bu taptaze sneakerlar uzay giysilerinin yanı sıra jeanlerin altında da harika duracağa benziyor.

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi son zamanlarda 3 kişinin 2sinde gördüğümüz klasikleşmiş Vans Old Skool ve Sk8-High modelleri ile beraber, yeni bir çanta koleksiyonu içinde Vans ile muhteşem bir işbirliğine imza atmış.

Her iki taraftan da resmi bir açıklama olmasa da Instragram kullanıcısı @dirtymoney823 sayfasında yayınladığı görseller ile işbirliğini doğruladı. Görsellerden görebildiğimiz kadarıyla ayakkabının ön kısmında uzay temasına uygun “shuttle” ve “mission” yazan detaylar, arka kısmında ise çıkarılabilir bir Amerikan bayrağı detayı bulunuyor.

Koleksiyonun geri kalanında ise uzay temalı slip-on ayakkabılarla beraber, aşina olduğumuz Nasa logosunu gördüğümüz sneakerların yanı sıra koleksiyonda uzay giysilerini andıran bir sırt çantası ve turuncu bir spor çantası da bulunuyor.

Ne zaman lansmanı yapılacağına dair net bir bilgi olmayan bu özel koleksiyon konuşulanlara göre 1 Ekim’de görücüye çıkıyor.

Kaykay tarihi ile tanıdığımız ama son zamanlarda neredeyse herkesin ayağında gördüğümüz Vans, Nasa işbirliği galaksiler arası bir üne kavuşacak gibi görünüyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Nike 3-D Baskı ile Dünya’nın İlk ‘Kişisel’ Koşu Ayakkabısını Üretti

Bahis, performansın her adımda daha üst seviyeye çıkarıldığı ayakkabılara gelince Nike’ın inovatif yönünü bilmeyen yok. Öyle ki Dünya’nın 3-D baskı tekstil kullanılan ilk koşu ayakkabısı Nike Flyprint, geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen Londra Maratonu’nda Kenya’lı atlet Eliud Kipchoge’ye birincilik getirdi.

Flyprint isimli bu yeni sneakerın üst kısmı tamamen 3-D baskı kumaştan oluşuyor ve performans ayakkabıları için yeni bir standardın başlangıcı olarak görülüyor.

Özel 3 boyutlu modelleme (SDM) ve baskı teknikleri kullanılan Flyprint ayakkabıların alametifarikası onu giyen atlete göre şekillenebilir bir kumaş geometrisine sahip olması. Sporcunun verilerinin elde edilmesi ile başlayan bu süreç, onun için en faydalı tasarımın olabildiğince kısa sürede üretilmesi ile devam ediyor.

Spor performansını en üst seviyeye çıkarmak adına yeni teknolojilere her zaman sıcak bakıyor ancak Nike’ın burada yaptığı şey en basit haliyle koşucuyu ve onun gereksinimlerini doğru bir şekilde anlayarak, ona kendi performansını en üst seviyeye çıkaracak bir çift ayakkabı vermek. Öyle ki bu özel ayakkabıları ilk giyip maratona çıkan “modern çağın en büyük maraton koşucusu” olarak gösterilen  Eliud Kipchoge’nin birinciliği de aslında yaptığı şeyin doğruluğunun en güzel kanıtı sayılabilir.

Dijitalleşmenin üretim sürecine olan katkısı bakımından değerlendirildiğinde 3-D modelleme sayesinde prototip gelişme süreci 16 kat daha hızlı hale gelmiş ve 3D kumaş geleneksel kumaşa göre daha dinamik.

Bu dinamik ve kişiye özel üretim sürecinin kullanıldığı ve Kipchoge’ye özel üretilen Nike Zoom Vaporfly Elite Flyprint ayakkabı onun Berlin Maratonu sonrası ayakkabısı için yaptığı yorumlar dikkate alınarak, eski ayakkabılarından 11gr daha hafif ve daha üst bir performans sunacak şekilde tasarlandı.

Sınırlı sayıda üretimi yapılan bu özel ayakkabılar 22 Nisan Londra Maratonu’nda Nike uygulaması üzerinden satılmaya başladı.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Haftanın En Çok Okunan 10 İçeriği

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link