Altın Oran Prensibi ile Tasarlanmış Minimalist Logolar

Hepimiz logo tasarımı konusunda az ya da çok bilgiye sahibizdir. Hiçbir şey bilmesek bile aklımızda uzun yıllar kalmayı başarabilen logoların iyi olduğu çıkarımını yapabiliriz. Nike ya da Mc Donald’s’ın sade ve güçlü logoları gibi.

Minimalist ancak akılda kalıcı, marka kişiliğini ifade etme konusunda başarılı logo oluşturmak oldukça zor bir iş. Ancak bu işi hakkıyla yapanlara da var. Gelin hem minimalist hem de altın oran prensibine uygun güçlü logolar oluşturan bir tasarımcı ile tanışalım: DAINOGO

En basit tabirle yatay ve düşey ölçülerin birbiriyle sağladığı uyumu olarak tanımlayabileceğimiz, doğada kendiliğinden var olan ama sanat ve tasarım süreçlerinde uyum ve güzelliği yakalamak adına sıkça kullanılan “altın oran”ı logolarına uyarlayan tasarımcı aşağıdaki video da adım adım altın orana uygun nasıl logo tasarladığını da anlatmış.

Vietnam’lı tasarımcı DAINOGO, bu tekniği kullanarak sade ancak akılda kalmayı garantileyen logolar tasarlamakla kalmıyor, kendi websitesinde satışa çıkardığı logolar bir çok marka tarafından da satın alınıyor.

 

 

Geçenlerde uyum ve güzelliği yakalayan “altın oranlı” hayvan logoları serisini çıkaran tasarımcının işlerine gelin yakından bakalım;

Daha fazlası için tasarımcının Behance sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

 

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın

Tchibo’dan Taşınabilir Kahve Makinesi

Tchibo, nerede olursa olsun kahve keyfinden vazgeçmek istemeyenlere güzel bir çözüm sunuyor: Taşınabilir manuel espresso kahve makinesi Cafissimo Pocket sayesinde, Tchibo espresso kapsülleriyle hazırlanmış gerçek kahve keyfini ister piknikte, ister kampta, ister ofiste doyasıya yaşayabilirsiniz.

Tchibo’nun fonksiyonel ürünü Cafissimo Pocket ile kahve severler, ne zaman ve nerede isterlerse taze demlenmiş espressonun keyfini çıkarıyor. Hayatın her anında kahveye ulaşmayı kolaylaştıran Cafissimo Pocket ile seyahat etmeyi ve açık hava aktivitelerini sevenler kahvesiz kalmıyor.

Kullanımı oldukça kolay olan Cafissimo Pocket, elektriğe ihtiyaç duymadan, kendi ellerinizle uygulayacağınız basınçla çalışıyor. Kapsül haznesine Cafissimo espresso kapsülünü yerleştirmeniz, sıcak suyu su haznesine koymanız ve pompa mekanizmasına basınç uygulamanız mükemmel kahve lezzetine ulaşmanız için yeterli oluyor. Pratik bir ürün olan Cafissimo Pocket aynı zamanda, mini boyutu ile yer kaplamıyor ve çantalarda kolaylıkla taşınabiliyor.

Kahve severler Cafissimo Pocket’i, tüm Tchibo mağazalarından, tchibo.com.tr internet mağazasından ve 444 28 26 telefonla sipariş hattından temin edebiliyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link