Özellikle Photoshop, Illustrator ve InDesign gibi Adobe programları ile uğraşan grafik tasarımcılar bilirler: Bu programlar, her ne kadar kapsamlı özellikleriyle birçok tasarım işinizin üstesinden gelmenizi sağlasalar da bazen sizi bilgisayarınızın ekranı yumruklayacak kıvama da getirebilirler.

DesignTaxi’nin hazırladığı yazıya göre, 20 yaşında olan ve dört yıldır grafik tasarımı ile uğraşan Stuart Moore da birçok tasarımcı gibi zaman zaman Adobe programlarını seven, zaman zaman ise onlardan nefret eden biri. Moore da bu durumu tasarımlarına yansıtmaya karar vermiş ve Adobe programlarını bağımlılık yapan ve iyileştiren maddeler olarak betimlemiş.

Moore, tasarımlarında Adobe programlarını sigara, yara bandı, şırınga ve hapa benzetmiş. Sigara benzetmesi, programların kötü taraflarını ve bağımlılık yaptığına vurgu yaparken yara bandı, şırınga ve hap benzetmeleri de programın birçok sorunu çözmeye yardımcı olmasına dikkat çekiyor. Moore’un bu tasarımlarını aşağıda bulabilirsiniz.

Stuart Moore’un farklı tasarımlarını görmek için internet sitesini ziyaret edebilir ya da Instagram hesabına göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın