Adobe Programları, Sigara ve İlaç Olarak Resmedildi

Özellikle Photoshop, Illustrator ve InDesign gibi Adobe programları ile uğraşan grafik tasarımcılar bilirler: Bu programlar, her ne kadar kapsamlı özellikleriyle birçok tasarım işinizin üstesinden gelmenizi sağlasalar da bazen sizi bilgisayarınızın ekranı yumruklayacak kıvama da getirebilirler.

DesignTaxi’nin hazırladığı yazıya göre, 20 yaşında olan ve dört yıldır grafik tasarımı ile uğraşan Stuart Moore da birçok tasarımcı gibi zaman zaman Adobe programlarını seven, zaman zaman ise onlardan nefret eden biri. Moore da bu durumu tasarımlarına yansıtmaya karar vermiş ve Adobe programlarını bağımlılık yapan ve iyileştiren maddeler olarak betimlemiş.

Moore, tasarımlarında Adobe programlarını sigara, yara bandı, şırınga ve hapa benzetmiş. Sigara benzetmesi, programların kötü taraflarını ve bağımlılık yaptığına vurgu yaparken yara bandı, şırınga ve hap benzetmeleri de programın birçok sorunu çözmeye yardımcı olmasına dikkat çekiyor. Moore’un bu tasarımlarını aşağıda bulabilirsiniz.

Stuart Moore’un farklı tasarımlarını görmek için internet sitesini ziyaret edebilir ya da Instagram hesabına göz atabilirsiniz.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon İçerik Editörü

Bir Cevap Yazın

Meyvelerden Gelen İlhamla Marija Tiurina’dan Yaratıcı Tasarımlar

Daha önce sizlere, New York’ta yaşayan bir sokak sanatçısının sıradan nesneleri nasıl sanat eserine dönüştürdüğünden bahsetmiştik. Simdi de sizlerle Marija Tiurina adlı tasarımcıyı ve onun yaptığı yaratıcı çalışmaları paylaşacağız.

Londra’da yaşayan Marija Tiurina, illüstratör ve aynı zamanda yetenekli bir tasarımcıdır. İngiliz tasarımcı Marija, MediaTonic’te 6 yıldır video oyun tasarımcısı olarak çalışıyor. Henüz 24 yaşında olan tasarımcı, iş yaşamı haricinde kalan vakitlerinde hikaye tahtaları, karakter tasarımı, kitap/reklam illüstrasyonu ve kişisel çalışmalar yapıyor. Marija,tasarımlarının ilham kaynağı olarak, günümüzde yaratılanların, insanoğlunun uğraşlarını ve neyin peşinde olduklarını bulmak ve bunları tüm dünyaya gösterebilmek olarak görüyor.

Marija Tiurina, meyve ve sebzelerden ilham alarak bir Fruit as Characters adlı sulu boya illüstrasyon çalışması yaptı. Marija , evinin hemen yanındaki büyük ve göz alıcı bir manavı bu çalışmanın ortaya çıkmasındaki en önemli etken olarak görüyor. Tasarımcı, manavı haftada bir kez ziyaret ederek aklındaki çalışmayı yavaş yavaş planlamış ve çalışmasını büyük bir azimle sürdürmüş. Dilerseniz şimdi çalışmalara bir göz atalım.

Peki tasarımcı sanat eserini bitirdiğinde ne yapıyor dersiniz? Önce sosyal medya aracılığıyla yaptıklarını tüm dünyaya ilan ediyor. İşi bittikten sonra da onlara karşı ilgisini kaybediyormuş. Çalışmalarını raflara ve çekmecelere bırakıp, unutup gidiyormuş. Aranızda bunu acımasızca bulanlar olabilir. Tasarımcı Marija da, bunun acımasızca olduğunu farkında fakat yeni bir fikir üretip ilerlemek için bu yöntemin doğru olduğunu düşünüyor. Peki siz buna katılıyor musunuz?

Marija Tiurina “Gördüğünüz bir olay beynin yaratıcı tarafını tetikleyebilir bu sayede bir şeylere yeni bir bakış açısıyla bakabilirsiniz” diyor.

Marija Tiurina’ya göre “Sanat yaratan insanlar dünyayı farklı bir şekilde görürler, ilham kaynağı bulabilmek için herhangi bir şeyi potansiyel bir sanat malzemesi olarak düşünür ve çalışmalarını bu şekilde yapar.”

Sizler bu çalışmaları ilham verici buldunuz mu?

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Kusursuz iPhone’nun Kusurlu Tasarımı

Mükemmel olduğunu düşündüğümüz şeylerin aslında mükemmel olmadığını siz de farkında mısınız? Daha önce sizlerle Starbucks’ın logosunda yarattığı izlenimin aslında hiç beklenildiği gibi olmadığını paylaşmıştık. Logonun mükemmel olması için logoya bazı kusurlar eklenmişti. Şimdi de “kusursuz” iPhone’nun kusurlarını inceleyeceğiz. Etkileşim Tasarımı Brad Ellis‘in bizlere sunduğu bu bilgiler ışında biz de sizlerin aklınıza  gelen soru işaretlerini teker teker aydınlatacağız. Hadi başlayalım.

Brad Ellis, Apple’ın resmi tasarım kaynaklarını analiz ederken bir ayrıntı yakaladı. iPhone’un oval köşelerinin aslında gerçek bir yarıçap olmadığını fark etti.

Yukarıda görünen kısım, iPhone X için oluşturulan ekran şemasıdır. Aşağıda, yarıçapı uygulamadan önce oluşturacağınız formun en basit biçiminin yanında yerleştirilen ekran şeması verilmiştir.

Aşağıdaki görüntüye dikkatli bakın. Eğrilikte bir hata var. Apple git gide yarıçaptan uzaklaşıyor. Baktığınız şey Apple’ın basit filetoy’a (yarıçap) alternatif olarak kullanmaya başladığı şekli olan Squircle. Bunu yalnızca kendilerini estetik bir görünüme adamış bir şirket oldukları için değil, aynı zamanda diğerlerinden bir farkı olduğunu öne çıkarmak için de yapıyorlar. Squircle, eğri bir köşesi olmadığı için bakılması daha kolaydır. Endüstriyel tasarımcı Mark Stanson da Apple’ın fiziksel ürünlerinin ‘sırrı’ tasarımındaki teğet (bir yarıçapın tek bir noktada bir çizgi ile buluştuğu) geçme durumundan kaçınmalarıdır diyor. Apple’ın ürünlerinin çoğunda, Macbook’larının köşelerinden, iPad’e, iPhone’a ve hatta Apple Watch’e kadar bunu görebilirsiniz.

Şimdi çentik hakkında birkaç şey belirtmek istiyorum.  Ters yamuk olduğunu daha öncede belirttim. Aslında, düşey olduğunu düşündüğünüz çizgi 3.3 ° eğimdedir. Eğri düşme yüzünden bir sonraki eğriyle sorunsuz şekilde karışır. Bu yüzden kenardaki teğet çizgi aslında mükemmel bir dikey oluşturur. Şimdi siz söyleyin bu mükemmeli ne kadar mükemmel buluyorsunuz?

Kaynak: Yankodesign

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link

MARKETING MEETUP 2018


Marketing Meetup'ta erken kayıt dönemi devam ediyor.
30 Mart'a kadar devam eden 'Last Call' kampanyasında yararlanmak için hemen kaydol.
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Marketing Meetup'ta erken kayıt dönemi devam ediyor. 30 Mart'a kadar devam eden 'Last Call' kampanyasında yararlanmak için hemen kaydol.
KAYDOL
19 Nisan, Uniq Istanbul
close-link


Teknolojiyi pazarlamaya en yaratıcı ve
verimli şekilde uygulayan markalar 
MarTech Awards ile ödüllendiriliyor.
ÖDÜLLERİ İNCELE
19 Nisan, Uniq Istanbul
close-link
Bu Etkinlikte Olmalıyım
close-link