2018 Ocak Ayının En Yaratıcı Tasarımları

Ticwatch Android Wear Smartwatches

Ticwatch Android Wear Smartwatches, Good Design Award ve IF Tasarım Ödülü’nü kazandı. Hareketli yaşam tarzı olan kişiler için tasarlanmış bu akıllı saat oldukça dayanıklı, hafif ve günlük kullanıma çok uygun. 

Saatinizi her Daim telefon olarak kullanabilir, mesajlaşabilir ve müzik dinleyebilirsiniz. Asla su geçirmeyen özelliği günlük kullanım için çok büyük bir avantaj sağlar. Tüm bu özelliklerinin yanında sade ve spor tasarımıyla da dikkat çekiyor.

Günün Saatine Göre Renk Değiştiren Duvar Saati

Bu saatler günün hangi yarısında olduğunuza göre renk değiştiriyor. Eğer gece ise siyah gündüz ise beyaz olan duvar saati sayesinde a.m p.m kavramını analog saat ile de korumuş oluyorsunuz.

Duvarınızda tıpkı sıradan bir saat gibi dursa da saatler gün ışığı ile çalışıyor. Bu sayede havanın karanlık olup olmadığını anlıyor ve ona göre rengi değişebiliyor.

Yürüme Lastiği

Kabul edelim ki hepimiz bir gün yaşlanacağız. Yürümemizi kolaylaştıracak yardımcı aletler olmasını hepimiz isteriz. Bunun için zaten baston kullanılıyor diyeceksiniz, işte bu yürüme lastiği de ilhamını bastondan alıyor fakat biraz daha pratik.

Standart bisiklet tekerlekleri ile aynı çapa sahip ve yürürken koltuk altınıza sabitlemek için çok uygun. Ayrıca basınca duyarlı fren sistemi ile de çok güvenilir.  Ayakta durmak için destek olarak kullanılabilir veya yürürken yürümenizi kolaylaştırabilir.

Çalışma Masasına Dönüşebilen Raf

Gördüğünüz gibi bu rafı aynı zamanda çalışma masası olarak kullanabiliyorsunuz. Yer sıkıntısı yaşıyorsanız veya sürekli bir çalışma masasına ihtiyacınız yoksa sizin için muhteşem bir çözüm olabilir.

Sade tasarımı ile de büyüleyen bu rafın kullanımı da çok kolay. Herhangi bir duvara monte edilmesi ve açılıp kapanması oldukça kolay. Üzerindeki nesnelerin yerlerini değiştirmeden hem bir masa hem de bir raf olarak kullanabilirsiniz. Siz ne dersiniz çok kullanışlı değil mi?

Harika Görünen Harika Kokular

Fotoğrafta gördüğünüz bu küçük şişeler göz doyuran bir ev süsü gibi gözüküyor olabilir ancak bunlar güzel koku tüpleri.

Bu akıllı tüpleri bir akıllı telefon uygulamasıyla kontrol edebilir, hangi kokunun ne zaman yayılmasını istediğinizi seçebilirsiniz. Koku listesi ise oldukça kapsamlı ve geleneksellikten uzak. Sandal ağacından Vanilya’ya, hatta tereyağlı tosta kadar koku skalası geniş. Uygulama, tercihlerinizi öğrenir, günün anına ve ruh halinize uygun kokular dağıtmaya başlar.

Rmour

Apple, tasarıma ve şıklığa çok önem verdiği için ürünlerine uygun aksesuar bulmak da hiç kolay değil kabul ediyoruz ancak imkansız da değil.

Rmour, telefonunuza estetik güzellik katan, kazara düşmelerden korunmasını sağlamak için bir yöntem bulmuş. Rmour’un takım parçaları telefonunuzun köşelerine yapışır ve her yönden etkisini absorbe eder. Çok yönlü korumayı sağlayacak şekilde tasarlanan Rmour, kameranın etrafında halka oluşturan bir varyasyona sahiptir; böylece telefonunuz düştüğünde zemine veya herhangi bir düz yüzeye hiçbir zaman temas etmez.

Kaynak: http://www.yankodesign.com

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Bir Cevap Yazın

Mağara ve Orman Konseptini Bir Arada Sunan Restoran

Son yıllarda dünyanın her yerinde farklı konseptlere sahip mekanlar açıldığına şahit oluyoruz. Ve büyük ihtimalle bu durum, birbirine benzeyen onca seçenek arasında insanlara farklı bir seçenek sunma ve bu farklılık sayesinde rekabette bir adım öne çıkma isteğinden kaynaklanıyor. Sonuç olarak her geçen gün daha fazla kendine özgü konsepte sahip mekanlar açılıyor. Bu haberimize konu olan restoran da işte bu eğilimin bir eseri.

Japonya’nın başkenti Tokyo’nun Roppongi adındaki zengin bölgesinde yer alan Nikunotoriko isimli restoran, misafirlerine orman ve mağara konseptini bir arada sunuyor. PSFK’nın yaptığı habere göre Ryoji Iedokoro isimli mimarlık şirketi tarafından tasarlanan restoranın menüsünde ızgara et tarzında yemekler yer alıyor.

Nikunotoriko’nun ilk katı bir mağara görünümündeyken ikinci kat ise daha çok bir orman havasında tasarlanmış. Müşteriler isteklerine göre bu iki farklı ortamdan birinde yemeklerini yiyebiliyorlar. Ryoji Iedokoro’nun internet sitesinde ise tasarlanılan bu mekanla ilgili olarak şu ifadeler yer alıyor:

“Bu özel proje için görsel bakış açısına ek olarak tasarım, ayrıca dokunma hissi ve doku üzerine önemli bir vurgu yerleştiriyor. Sonuç olarak bu restoranın tasarımı, doğal bir ortamın açık ama konforlu hissini yeniden oluşturuyor.”

Bunların yanı sıra internet sitesinde yer alan açıklamada, Japonya’da yemek sunumunda yemeğin içeriğinin yanı sıra tabak ve kase gibi şeylerin seçimine de büyük önem verildiği ve restoranda bu gibi şeylere dikkat edildiğine de vurgu yapılıyor.

Görünen o ki, ilerleyen zamanlarda bunun gibi farklı konsepte sahip mekanlarla sık sık karşılacağız. Bununla birlikte şu anda bu tarz konsept mekanlar, genellikle yüksek gelire sahip kişilere hitap ediyor. Ki Nukinotoriko isimli bu konsept restoranında Tokyo’nun zengin bir muhitinde yer aldığından yukarıda bahsetmiştik. Ancak ilerleyen zamanlarda bu tarz konsept mekanların sayılarının hızla artmasıyla birlikte, daha düşük gelir elden eden kişilerin de bu tarz mekanların hedef kitlesi arasına girmesi mümkün olabilir.

Bu arada bu tarz konsept mekanlar ilginizi çekiyorsa, daha önce sizlerle paylaştığımız ve içki fiyatlarının arz-talep dengesine göre değiştiği borsa konseptli barlar ile ilgili yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Amazon, Çalışanları İçin İçerisinde Binlerce Bitkinin Bulunduğu Mini Yağmur Ormanı İnşa Etti

Online perakende devi Amazon, uzun bir süredir minyatür bir yağmur ormanı oluşturmak için çalışıyordu. The Verge’ün yaptığı habere göre 7 yıl süren planlama ve inşa sürecinin sonunda, Amazon’un mini yağmur ormanı kürelerinin yapımı tamamlandı ve Amerika Birleşik Devletleri’nin Seattle şehrinde yer alan bu mini yağmur ormanı kısa bir süre içinde açılacak.

“Küreler” olarak bilinen bu mini yağmur ormanı, 30 farklı ülkeden 40.000 bitkiyi bünyesinde barındırıyor. Bu mekan, şirket çalışanlarının molalarda gidebileceği ya da ofis ortamı dışında bir araya gelebileceği bir yer olarak tasarlandı. Bu mini yağmur ormanının içerisinde, üzerinden 25.000’den fazla bitkinin yer aldığı dikey bahçeler olan ve “yaşayan duvarlar” olarak adlandırılan yapılar da yer alıyor.

Bu mini yağmur ormanı, cam ve çelikten yapılmış üç adet bağlantılı küreden meydana geliyor. Bloomberg’in belirttiğine göre bu mekan, aynı anda 800 kişiyi ağırlayabiliyor. Küreler’in içerisinde bitkilerin yaşamasına elverişli olarak ılık ve nemli bir ortam var. Ayrıca bu mini yağmur ormanının içerisinde mikro-iklimler mevcut. Yani ziyaretçiler daha sıcak ya da daha soğuk bir ortam istedikleri takdirde, bu kürelerin içerisinde büyük ihtimalle kendilerine uygun bir yer bulabilirler. Bununla birlikte mekanda, ziyaretçilerin sıcaktan bunalmaması için sürekli olarak hafif bir rüzgar esmesini sağlayan bir havalandırma sistemi mevcut.

Küreler’de doğal olarak Wi-Fi bağlantısı ve “kuş yuvası” gibi isimlere sahip toplantı odaları bulunuyor. Tüm bunların yanı sıra Amazon, çalışanların kimlik kartları aracılığıyla Küreler içerisinde ne kadar vakit geçirdiğini sürekli olarak takip edecek. Böylece çalışanların, bu mekanın büyüsüne kapılarak işlerini boşlamaları ve bütün günlerini burada geçirmelerinin önüne geçilecek.

Bu mekanın inşasındaki en zor kısmın, Rubi isimli yaklaşık olarak 17 metre uzunluğundaki ağacın Güney Kaliforniya’da bulunan bir çiftlikten Seattle’a getirilmesinin olduğu belirtiliyor. Amazon’un, bu ağacın Güney Kaliforniya’dan başlayıp Seattle’a kadar uzanan yolculuğuyla ilgili olarak hazırladığı videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link

MARKETING MEETUP 2018Türkiye'nin en değerli konferans içeriğini, Erken Kayıt indirimi ile takip edin!
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Türkiye'nin en değerli konferans içeriğini, Erken Kayıt indirimi ile takip edin!
BU ETKİNLİKTE OLMALIYIM
19 Nisan'da Uniq Istanbul'da Sophia'nın da katılımı ile Marketing Meetup'ta buluşuyoruz.
close-link