Türk Kızılayı, Twitch Yayınlarıyla Bağış Toplayacak

Gerekli donanıma sahip olan herkesin birer yayıncı olmasına imkan tanıyan online yayın platformları, her geçen gün daha büyük bir önem kazanıyor. Bu platformların en başında da hiç şüphesiz Amazon‘un sahip olduğu Twitch geliyor.

Twitch, genel olarak video oyunları üzerine canlı yayınların yapıldığı bir online yayın platformu. Bireysel yayıncıların yanı sıra, video oyunları üzerine yayınlar yapan online kuruluşlar, oyuncular için bilgisayar donanımı üreten markalar ve bu tür donanımların dağıtımını yapan perakende şirketleri başta olmak üzere birçok kuruluş yavaş yavaş Twitch’teki yerini alıyor.

Kar amacı güden herhangi bir kuruluşun Twitch ya da benzeri bir platformda yer almasına alışkınız, ancak bir yardım kuruluşunun böyle bir platformda faaliyet göstermeye başlaması pek rastlanan bir durum değil. Türk Kızılayı ise önümüzdeki günlerde Twitch yayınlarına başlayarak Türkiye’de bu alandaki ilk örnek olmayı hedefliyor.

Zaten bir süredir resmi Twitch kanalı bulunan kuruluş, belirtilene göre düzenli olarak Twitch yayınları yapmayı hedefliyor. Aslında geçtiğimiz cuma günü Türk Kızılayı’nın resmi Twitch kanalındaki ilk yayın gerçekleştirilecekti, ancak yapılan açıklamayla bazı aksaklıklar nedeniyle yayının yapılamadığı ifade edildi. Bununla birlikte bir sonraki yayının ne zaman gerçekleştirileceği ise açıklanmadı.

Paylaşılan bilgilere göre, Türk Kızılayı, resmi Twitch kanalında ünlü Twitch yayıncılarını ağırlayacak. Bu yayınlarda abonelik ve bağış yoluyla elde edilen gelirlerin tamamı ise Türk Kızılayı tarafından gerçekleştirilen yardım faaliyetleri için kullanılacak. Türk Kızılayı’nın yaptığı bu ilginç hamle amacına ulaştığı takdirde, yurt içindeki ve dışındaki diğer birçok yardım kuruluşunun da bu konuda Türk Kızılayı’nı örnek alacağına hiç şüphe yok.

Türk Kızılayı’nın resmi Twitch kanalına buraya tıklayarak erişebilirsiniz.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın

Evsizlerin İhtiyaçlarını Ücretsiz Karşılayan Otomat

Şu anda İngiltere’de var olan evsizler için tasarlanmış otomatlar yakın zamanda ABD’ye de gelecek. Bu otomatlar herhangi bir sığınma evi tarafından kart verilen kişilere yiyecek ve bazı temel ihtiyaçları karşılamak üzere kullanılıyor. 

Şimdilik deneme amaçlı İngiltere’nin Nottingham şehrindeki alışveriş merkezinin girişine yerleştirilmiş otomatta nakit kullanamıyorsunuz. Sadece bahsi geçen kartlar ile alışveriş yapılabiliyor. Otomatlar sayesinde meyve, sandviç, temiz çorap, diş fırçası gibi pek çok yiyecek ve kişisel ihtiyaçların karşılanması mümkün.

Makineyi kuran ve  Action Hunger‘ın kurucusu Huzaifah Khaled, Fast Company’e bir e-postayla şunları yazdı: “Barınakların sunabileceğinden çok daha fazla yiyecek ve giysiye ihtiyaç var.” İngiltere’de, diğer pek çok ülkede olduğu gibi barınaklar genellikle sınırlı işletme bütçelerine sahip olduğunu vurgulayan Huzaifah Khaled, “Otomatik satış makinelerimiz 24 saat erişime sahip, bu nedenle kişinin istediği zaman ve tamamen ücretsiz olarak kullanılabilir.” dedi. 

Her zaman evsizlerin ihtiyaçlarını anlamak için tren istasyonlarında onlarla zaman geçiren Khaled, “Bu fikir kullanıcıların makinelere bağımlı kalmamaları ve sokaklardan kurtulabilmeleri için uzun soluklu bir çalışmanın da temeli olacak.” Diyor. “Onların ihtiyaçlarını akut bir şekilde anlayarak geliştirdim ve yiyecek ve su gibi temel ihtiyaçlara bile erişmenin zaman zaman mümkün olmadığını gördüm. En azından zorunlu ihtiyaçların her daim sağlanabilmesi için farklı ve daha etkili bir yolun olması gerektiğini düşündüm.” Diye de ekliyor.  

Kuruluş, Şubat ayında New York City’de ve ardından  San Francisco, Seattle ve Los Angeles’ı  takip edecek bir planlama ile ABD’de genişlemeyi planlıyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Amazon, Amiral Battı Oyununu Patlayan Arabalarla Gerçek Hayata Taşıdı

Amazon, kendi yayın platformu olan Amazon Prime Video üzerinde yayımlanan ve geçtiğimiz günlerde ikinci sezonu başlayan otomobil programı The Grand Tour‘un tanıtımı için ABD’nin New York şehrinde yer alan bir kafede, motorlu ve tekerlekli eşyaların yer aldığı ilginç bir viral reklam kampanyasına imza atmıştı ve biz de bunun haberini sizlerle paylaşmıştık. E-ticaret devi, programının tanıtımı için çeşitli reklam kampanyaları yapmaya devam ediyor.

PSFK’nın yaptığı habere göre Amazon Prime Video ve onun yaratıcı üretim ortağı Tool of North America, The Grand Tour programının ikinci sezonu için son derece dikkat çekici bir reklam kampanyasına imza attı. İki ekip, araba ve patlayıcı kullanarak “amiral battı” oyununun gerçek versiyonunu hayata geçirdi. Üstelik “Battle Cars” (Savaş Arabaları) ismiyle hayata geçirilen oyun, Amazon’un sahibi olduğu canlı yayın platformu Twitch üzerinden canlı olarak yayımlandı.

Bildiğimiz amiral battı oyununun gerçek hayattaki versiyonu olarak adlandırabileceğimiz oyun, boş bir arazi üzerine kurulan oyun alanında oynandı. İki Twitch yayıncısı, bu oyunu oynamak için canlı yayında karşı karşıya geldiler ve birbirleriyle mücadele ettiler. Bir aracın bulunduğu her karede, farklı düzeyde patlayıcı bulunuyordu. Bununla birlikte, izleyicilerin takımlara katılma, oyun alanındaki kareleri seçme ve onlara tıklama gibi çeşitli şekilde etkileşime girebilmesine imkan tanıyan bir oyun deneyimini oluşturmak için özel katmanlar programlandı.

Sonuç olarak çok sayıda gerçek patlamanın yer aldığı bir oyun ortaya çıktı. Bunun bir programı tanıtmak için epey masraflı bir yöntem olduğu söylenebilir. Twitch üzerinden canlı olarak yayımlanan bu bol patlamalı oyunun en önemli anlarının yer aldığı kısa videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link