Türk Kızılayı, Twitch Yayınlarıyla Bağış Toplayacak

Gerekli donanıma sahip olan herkesin birer yayıncı olmasına imkan tanıyan online yayın platformları, her geçen gün daha büyük bir önem kazanıyor. Bu platformların en başında da hiç şüphesiz Amazon‘un sahip olduğu Twitch geliyor.

Twitch, genel olarak video oyunları üzerine canlı yayınların yapıldığı bir online yayın platformu. Bireysel yayıncıların yanı sıra, video oyunları üzerine yayınlar yapan online kuruluşlar, oyuncular için bilgisayar donanımı üreten markalar ve bu tür donanımların dağıtımını yapan perakende şirketleri başta olmak üzere birçok kuruluş yavaş yavaş Twitch’teki yerini alıyor.

Kar amacı güden herhangi bir kuruluşun Twitch ya da benzeri bir platformda yer almasına alışkınız, ancak bir yardım kuruluşunun böyle bir platformda faaliyet göstermeye başlaması pek rastlanan bir durum değil. Türk Kızılayı ise önümüzdeki günlerde Twitch yayınlarına başlayarak Türkiye’de bu alandaki ilk örnek olmayı hedefliyor.

Zaten bir süredir resmi Twitch kanalı bulunan kuruluş, belirtilene göre düzenli olarak Twitch yayınları yapmayı hedefliyor. Aslında geçtiğimiz cuma günü Türk Kızılayı’nın resmi Twitch kanalındaki ilk yayın gerçekleştirilecekti, ancak yapılan açıklamayla bazı aksaklıklar nedeniyle yayının yapılamadığı ifade edildi. Bununla birlikte bir sonraki yayının ne zaman gerçekleştirileceği ise açıklanmadı.

Paylaşılan bilgilere göre, Türk Kızılayı, resmi Twitch kanalında ünlü Twitch yayıncılarını ağırlayacak. Bu yayınlarda abonelik ve bağış yoluyla elde edilen gelirlerin tamamı ise Türk Kızılayı tarafından gerçekleştirilen yardım faaliyetleri için kullanılacak. Türk Kızılayı’nın yaptığı bu ilginç hamle amacına ulaştığı takdirde, yurt içindeki ve dışındaki diğer birçok yardım kuruluşunun da bu konuda Türk Kızılayı’nı örnek alacağına hiç şüphe yok.

Türk Kızılayı’nın resmi Twitch kanalına buraya tıklayarak erişebilirsiniz.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın

ABD Senatörlerine, Üzerlerinde “Ellerinizdeki Kan” Yazan Sabun Paketleri Gönderildi

  • Bu yıl içerisinde, ABD’de bireysel silahlanmaya karşı kampanyalar önemli ölçüde arttı. Bu kampanyaların hedefinde ise özellikle Ulusal Tüfek Birliği ve bu organizasyondan maddi destek alan kongre üyeleri yer alıyor.
  • Jeff Marois ve Ryan Raulie “bireysel silahlanma” karşıtı kampanyaları kapsamında, Ulusal Tüfek Birliği’nden en çok maddi destek alan 10 politikacıya üzerlerinde “Ellerinizdeki Kan” yazılı sabun paketlerini hediye olarak gönderdi.
  • İlgili Yazı: Bireysel Silahlanma Konusunda Adım Atmayan Milletvekillerini İfşa Eden Gazete Reklamı

Son yıllarda ABD’deki okullarda yaşanan silahlı saldırılar nedeniyle çoğunluğu öğrenci olan pek çok insan hayatını kaybetti. Bu saldırıların en şiddetlilerinden biri ise geçtiğimiz şubat ayında Florida eyaletinde yer alan Marnory Stoneman Douglas Lisesi’nde yaşanmıştı. Bu silahlı saldırı sonucunda çoğunluğunu öğrencilerin oluşturduğu 17 kişi hayatını kaybetmişti.

Bu trajik olaydan sonra ülkede ciddi bir şekilde “bireysel silahlanma“ya karşı çok sayıda kampanya gerçekleştirilmeye başlandı. Bu kampanyaların birçoğu ise doğrudan Ulusal Tüfek Birliği isimli organizasyonu ve bu organizasyondan maddi destek alan kongre üyelerini hedef alıyordu. Geçtiğimiz günlerde ise Ulusal Tüfek Birliği ile yakın ilişki içerisinde bulunan kongre üyeleri, dikkat çekici bir çalışma ile yeniden hedef alındı.

Adweek’in paylaştığı habere göre, kreatif çalışmalar yapan iki kişi, kariyerleri boyunca Ulusal Tüfek Birliği’nden en çok maddi destek alan 10 politikacıya üzerlerinde “Ellerinizdeki Kan” yazılı sabun paketlerini hediye olarak gönderdi. Serbest metin yazarı ve yardımcı yaratıcı direktör Jeff Marois ve serbest sanat direktörü ve tasarımcı Ryan Raulie, bir yıl boyunca geceleri ve hafta sonları bu projeyi hayata geçirmek için çalıştılar. İkili, bu projeyi hayata geçirirken Marnory Stoneman Douglas Lisesi öğrencilerinin aktivizminden ilham aldı.

Marois ve Raulie’nin kongre üyelerine gönderdikleri hediye sabun paketlerinin içerisinde her biri farklı bir silah kontrolü sorununa dikkat çeken beş özel sabun bulunuyor. İkili, fiziki hediye kutularına ek olarak, proje kapsamında hazırladıkları internet sitesinin linkinin de yer aldığı iğneleyici bir mesajla sosyal medyadaki politikacıları hedef almayı ihmal etmedi. Bu internet sitesinde sabunların her biri hakkında detaylar ve her şeyden önce sabun gerektiren konuyla ilgili bir çözüm yer alıyor.

Jeff Marois, Ryan Raulie ile birlikte ortaya çıkarttıkları bu proje ile ilgili olarak şu ifadeleri kullanıyor:

“Amaç, bu politikacılara baskı yapmak. Diğer insanların bunun olduğunu anlamalarını istiyoruz. Sayıları gördüğünüzde, bu senatörlerin çoğu çok uzun bir süre ofiste kalırlar. Ulusal Tüfek Birliği’nden kabul ettikleri milyonlarca dolar var. Onu kağıtta görmek, adeta akıllara durgunluk veriyor.”

Ryan Raulie ise ses getiren projeleri hakkında şunları dile getiriyor:

“Bu, biraz aptalca bir fikirdi. Neredeyse sakinleştirici ve güzel hissettiren bir şey yaratmaktan ilham aldım, ama daha yakından incelendiğinde göründüğü kadar güzel değil. Bu politikacılara karşı bu güzel, cazip bir şey. Fakat daha yakından bakarsanız, berbat. Benim için en zor kısım, aslında bu şeyleri gerçek hayatta üretmeyi anlamaya çalışmaktı.”

Bu dikkat çekici ve önemli kampanya, sosyal medya üzerinden devam ediyor. Twitter üzerinden söz konusu politikacıları göreve çağırmak için sosyal medya kullanıcılarının desteğinin alınması hedefleniyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

İstanbulkart’a Pet Şişe ile Yükleme Yapılabilecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, pet şişelerin sokağa atılarak doğaya zarar vermesinini önlemek için yeni bir uygulama başlatıyor. Uygulama ile Pet şişeyi otomata atan İstanbulkarta dolum yapabilecek.

Özellikle yaz aylarında pet şişelerde su tüketimi artıyor ve sokağa atılan pet şişeler daha fazla göze çarpıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, pet şişelerin sokağa atılmasını önlemek için çevreci bir hizmeti devreye sokmaya hazırlanıyor.

Belediyenin iştiraklerinden olan İSBAK tarafından yapılan otomatlara pet şişe atanlar karşılığında İstanbulkart’a yükleme yapacak.

İstanbul’da günlük yaklaşık 17 bin ton evsel atık ortaya çıkıyor. Bu atıklardan 6 bin tonu Büyükşehir Belediyesi’ne ait çöp toplama ve geri dönüşüm merkezlerinde işlenerek ekonomiye tekrar kazandırılıyor.

Ekonomik değeri olan atıkların otomatlar aracılığıyla toplanması hedeflenen projede geri dönüşüm kültürünün oluşması da amaçlanıyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?


8 Haftada Dijital Mükemmeliği Yakalayın!
Eğitimi İncelemek İstiyorum
Digital Excellence Program'da Erken Kayıt Fırsatından Yararlanın
close-link