Türk Kızılayı, Twitch Yayınlarıyla Bağış Toplayacak

Gerekli donanıma sahip olan herkesin birer yayıncı olmasına imkan tanıyan online yayın platformları, her geçen gün daha büyük bir önem kazanıyor. Bu platformların en başında da hiç şüphesiz Amazon‘un sahip olduğu Twitch geliyor.

Twitch, genel olarak video oyunları üzerine canlı yayınların yapıldığı bir online yayın platformu. Bireysel yayıncıların yanı sıra, video oyunları üzerine yayınlar yapan online kuruluşlar, oyuncular için bilgisayar donanımı üreten markalar ve bu tür donanımların dağıtımını yapan perakende şirketleri başta olmak üzere birçok kuruluş yavaş yavaş Twitch’teki yerini alıyor.

Kar amacı güden herhangi bir kuruluşun Twitch ya da benzeri bir platformda yer almasına alışkınız, ancak bir yardım kuruluşunun böyle bir platformda faaliyet göstermeye başlaması pek rastlanan bir durum değil. Türk Kızılayı ise önümüzdeki günlerde Twitch yayınlarına başlayarak Türkiye’de bu alandaki ilk örnek olmayı hedefliyor.

Zaten bir süredir resmi Twitch kanalı bulunan kuruluş, belirtilene göre düzenli olarak Twitch yayınları yapmayı hedefliyor. Aslında geçtiğimiz cuma günü Türk Kızılayı’nın resmi Twitch kanalındaki ilk yayın gerçekleştirilecekti, ancak yapılan açıklamayla bazı aksaklıklar nedeniyle yayının yapılamadığı ifade edildi. Bununla birlikte bir sonraki yayının ne zaman gerçekleştirileceği ise açıklanmadı.

Paylaşılan bilgilere göre, Türk Kızılayı, resmi Twitch kanalında ünlü Twitch yayıncılarını ağırlayacak. Bu yayınlarda abonelik ve bağış yoluyla elde edilen gelirlerin tamamı ise Türk Kızılayı tarafından gerçekleştirilen yardım faaliyetleri için kullanılacak. Türk Kızılayı’nın yaptığı bu ilginç hamle amacına ulaştığı takdirde, yurt içindeki ve dışındaki diğer birçok yardım kuruluşunun da bu konuda Türk Kızılayı’nı örnek alacağına hiç şüphe yok.

Türk Kızılayı’nın resmi Twitch kanalına buraya tıklayarak erişebilirsiniz.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın

Barbie Liderlik Rollerinde Cinsiyet Eşitsizliğine Dikkat Çekmeye Hazırlanıyor!

Çok eski zamanlardan beri küçük çocuklara ilham verici rolüyle bilinen Barbie’ler bu kez Avustralya’da ki yönetici pozisyonlarında cinsiyet eşitsizliğine dikkat çekmeye hazırlanıyor. Bir çok önemli pozisyonun lideri koltuğunda bugüne kadar yaşanan cinsiyet eşitsizliği ülkenin suratına tokat gibi çarpacağa benziyor.

The Never Been Before Barbie koleksiyonunda yer alan 6 Barbie, Avustralya’nın kilit yönetici pozisyonlarını temsil ediyor; Avustralya Futbol Ligi başkanı, Federal Polis yetkilisi, Avustralya Merkez Bankası başkanı, Gizli Servis Birimi başkanı, Olimpiyat Komitesi başkanı ve Ay’a çıkan ilk kadın…

BBDO Melbourne ile beraber hazırlanan kampanya; gördüğünüz her şey olamazsınız fikrine karşıt olarak lider pozisyonunda yer almak isteyen kızlara ilham vermeyi hedefliyor.

Barbie markasının bağlı bulunduğu Mattel Grubu’na göre ise; Barbie doğumundan bu yana tüm dünyadaki çocuklara ilham veriyor ve bu nedenle daha önce bir kadın tarafından doldurulamamış bazı önemli pozisyonlar için bebekler yaratarak yeni nesil çocukları girişecekleri liderlik rollerinde desteklemeyi amaçlıyor.

Kampanya kapsamında Mattel Avustralya’nın en büyük kadın topluluğu Business Chicks ile işbirliği yaparak kadınları topluluğun önemli etkinliklerinde desteklemek ve ilham vermek için hazır bulunacak.

Bu etkileyici kampanya Barbie’nin kız çocukları ve kadınları güçlendirme alanında attığı ilk adım değil. Geçtiğimiz günlerde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel çıkarılan koleksiyon ile Barbie, içinde pilot Amelia Earhart, ressam Frida Kahlo, matematikçi Katherine Johnson ve Wonder Woman’ın yönetmeni Patty Jenkins’in olduğu 17 güçlü kadını Barbie’leştirmişti.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Dikkat Çekmeyi Başaran 13 Sosyal Reklam

Televizyonda yer alan kamu spotları büyük ihtimalle hiçbirinizin ilgisini çekmiyordur, ki bu gayet normal. Sosyal sorumluluk söz konusu olduğu için bu tarz reklamlar dünyanın her yerinde yapılıyor. Aslında sosyal sorumlulukla ilgili konularda insanların daha duyarlı olması gerekirken bu tarz konulara birçok insan gereken önemi vermez. İşte bu yüzden sosyal sorumlulukla ilgili reklamların, ticari amaçlı reklamlara göre çok daha vurucu olması büyük önem taşıyor. Bright Side isimli internet sitesi de son derece vurucu sosyal sorumluluk reklamlarını derlemiş. Biz de bu reklamlardan dikkatimizi çekenleri sizlerle paylaşıyoruz.

⦁ Bu sosyal reklam, çocuk mültecilere dikkat çekiyor. Reklamda selfie’yi çeken çocuk, “Sevgili arkadaşlarıma veda ediyorum.” şeklinde bir açıklamayla fotoğrafı sosyal medyada paylaşıyor.


⦁ Land Rover, araç sürerken telefon kullanmanın tehlikelerine dikkat çekmek için “Mesaj atma ve sür.” mesajını verdiği ve hayvanların ön planda olduğu bazı reklam afişleri yayımladı.


⦁ Küçük yaştaki çocukların internet kullanımının barındırdığı tehlikelere dikkat çeken bu reklam kampanyasında, çocuklara yönelik cinsel istismarın sıklıkla online iletişimle başladığı ifade ediliyor.


⦁ Yeni Zelanda hükümeti yayımladığı bu reklamla, vatandaşlarını plajlarda alkol kullanmanın sonuçları konusunda uyarıyor.

⦁ Bu sosyal sorumluluk reklamı, kemer aracılığıyla çocuklara yönelik aile içi şiddete dikkat çekiyor. Reklam afişinde, “Giyilmeli, korkutmamalı.” mesajı yer alıyor.


⦁ Organ bağışının önemine dikkat çekilen bu reklamda, Game of Thrones dizisi aracılığıyla dikkat çekici bir mesaj veriliyor. “Sezon finali için bekleyemem.” mesajının ön plana çıkarıldığı reklam afişinde, akciğer nakli yapılmadığı takdirde dizinin sezon finalini göremeyebilecek bir karaktere dikkat çekiliyor.


⦁ “Bir alkolik sadece kendisine zarar vermez.” mesajının öne çıkarıldığı reklamda, alkol bağımlısı kişilerin ailelerine zarar verebileceğine vurgu yapılıyor.


⦁ Forbes’un Brezilya ayağı, Facebook’un kurucularından biri olan Mark Zuckerberg üzerinden çalışma ücretlerindeki cinsiyet eşitsizliğinin önemine dikkat çekiyor. Reklamda, “Mark Zuckerberg, bir Amerikan kadını olarak ortalama %21 daha az kazanırdı.” açıklamasına yer veriliyor.


⦁ Savaş yüzünden ülkelerini terketmek zorunda kalan mültecilerin sorunlarına dikkat çeken bu reklam kampanyasında, “Siz onu kapatabilirsiniz. Onlar yapamaz.” mesajı veriliyor.


⦁ Güvenli sürüşe dikkat çeken bu reklam afişinde ise alkollü bir şekilde araç kullanmanın tehlikelerine vurgu yapılıyor. Verilen mesaj ise oldukça net: “Bu yağmur değil, votka.”


⦁ “Sevgi dolu dokunuş öldürebilir.” mesajının verildiği bu sosyal reklamda, sigara içen bir annenin çocuğuna nasıl zarar verebileceğine dikkat çekiliyor.


⦁ Bu tuhaf reklamda, “Her gün tonlarca bilgi, bilgi obezitesine neden oluyor. Kitle iletişim araçlarınızı dikkatle seçin.” mesajı veriliyor.


⦁ Greenpeace’in çevre kirliliğine dikkat çeken bu reklamında, “Çöp, bizim kültürümüzü tanımlamamalı.” deniliyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link