Malum, internetin ve sosyal medyanın, pazarlamanın vazgeçilmez bir parçası olduğu devirdeyiz. Artık markalar, markalaşma süreçlerinde sosyal medyanın inanılmaz gücünden yararlanarak bir çok fayda elde edebiliyor. İşte bu durumdan yararlanmak isteyen ve aynı zamanda bir internet şirketi olan Yemeksepeti, geçenlerde hazırladığı başarılı viral reklamın devamını getirerek kullanıcılarına kişiye özel doğum günü kutlama videoları hazırladı.

Doğum günü olan ve o gün içerisinde www.yemeksepeti.com sitesini ziyaret eden kullanıcılar, siteyi açar açmaz kendilerine isimleriyle hitap edilen kutlama videosunu görebiliyorlar. Bu da kullanıcıların kendilerini daha özel hissetmelerine yol açıyor.

Bu iş için AD-Stop ile birlikte çalışan ve en çok kullanılan 300 isim için tam 600 video hazırlayan Yemeksepeti ekibi, videolarda başrol oynamaktan da geri kalmıyor. Ayrıca sitenin CEO’su Nevzat Aydın‘ın da başrol oynadığı 10 adet kutlama videosu bulunmakta.

Çekilen videoların kısa sürede 30 binden fazla paylaşılması ve 500 binden fazla izlenmesi, bu stratejinin başarılı olduğunun ufak bir kanıtı gibi duruyor.

 

1 YORUM

Bir Cevap Yazın