2012 sonlarında satın alarak bünyesine kattığı Dailymotion’un ardından geçtiğimiz gün Tumblr’ı da bünyesine katarak ilerleyen Yahoo!’nun yeni gözdesi Flickr.

Kayda değer güncelleştirmeler sunmaya hazırlanan Flickr, bu alanda Yahoo!’dan büyük destek gördü. Platform iyileştirmeleri, standart ve PRO üye düzenlemeleri ile yeni Flickr eskisinden bir hayli farklılaştırıldı. Tasarım açısından değerlendirildiğinde de bambaşka bir görünüme bürünen Flickr’ın güvenlik detayları ise eskisinden çok daha iyi. Masaüstü, iOS ve Android işletim sistemlerinin tümünde uygulanan bu değişiklik, kullanım kolaylığı ve farklı tasarım çizgilerini başarıyla beraberinde getiriyor.

Screen-Shot-2013-05-21-at-3.48.25-PM

Asıl ve en önemli özelliği ise standart kullanıcıyı PRO’ dan ayırmayan depolama alanı oldu. Buna göre, artık standart üyeler de Flickr üzerinde 1 TB alana sahip olabilecek. Standart üyelik ile PRO üyelikler arasındaki farkı PRO üyeliklere sağlanan reklamsız görünüm haricinde kaldıran Flickr, isteğe bağlı 2 TB depolama alanı özelliğini de ön plana sundu.

Bu atağıyla dikkatleri bir adım daha üzerine çeken Yahoo!, yeni çeyrekte internet dünyası üzerinde güçlü oynayacağının sinyallerini vermekle kalmayıp, attığı adımlarla bunu ilan etti diyebiliriz. Fakat sanırım bu noktada asıl merak edilen, Microsoft ve Facebook gibi sektörün güçlü isimlerinin bizleri yeni dönemde ne tür hamlelerle karşılayacağı konusu olacak.

Yahoo!’ nun yayınlağı Flickr videosu

httpv://www.youtube.com/watch?v=8DRgzOEqLp0

Paylaş
Pazarlamasyon Genel Yayın Yönetmeni. Dijital iletişim ve pazarlama alanlarında araştırmalar yürütmekle birlikte, web teknolojilerini de bir o kadar yakından takip ediyor.

Bir Cevap Yazın