Twitter’daki Retweet Rekoru, Bir Yıllık Bedava Nugget İsteyen Genç Tarafından Kırıldı

Twitter’daki retweet rekoru, yaklaşık 3 yılın ardından, bir yıl boyunca bedava tavuk nugget’ları almak isteyen bir genç tarafından kırıldı. Bundan yaklaşık bir ay önce ABD’nin Nevada eyaletinde yaşayan Carter Wilkerson isimli genç, ünlü fast food restoran zinciri Wendy’s’in resmi Twitter hesabına bir yıl boyunca bedava nugget alabilmek için kaç tane retweet gerektiğini sormuş ve 18 milyon cevabını almıştı. Daha sonra ise Wilkerson, bu hedefe ulaşabilmek adına bu yazışmanın ekran görüntüsünü paylaşarak Twitter kullanıcılarından yardım istedi.

Aradan geçen yaklaşık bir aylık süre sonunda Wilkerson, Wendy’s’in belirttiği “18 milyon retweet” hedefine ulaşamadı, ancak ABD’li ünlü sunucu Ellen DeGeneres’in 3 Mart 2014’te Oscar ödül töreninde çektiği özçekim ile yakaladığı 3 milyon 435 binlik retweet rekorunu kırmayı başardı.

Bu bir aylık süreç boyunca Google, Microsoft ve Apple Music gibi pek çok büyük firma ve aktör Aaron Paul, T-Mobile CEO’su John Legere gibi ünlü isimler de Wilkerson’a destek verdi. Hatta destek verenler arasında bir önceki retweet rekorunun sahibi Ellen DeGeneres bile vardı. Ellen DeGeneres, 18 Nisan’da Wilkerson’ı kendi televizyon programı olan The Ellen Show’da ağırladı. Bununla birlikte Twitter da Wilkerson’ın hesabını onaylanmış hesap haline getirdi, ona özel emojili bir hashtag başlattı, viral haline gelen bu kampanya için bir video bile paylaştı.

Wilkerson’ın tweet’inin viral olmasının ardından Wendy’s de iddiayı daha da büyüterek Wilkerson’ın retweet rekorunu kırması halinde “Dave Thomas Foundation For Adoption” isimli evlat edinme vakfına 100.000 dolar bağışlayacağını açıklamıştı. Ayrıca Wendy’s, Twitter hesabı üzerinden Wilkerson’a istediği nugget’ları vereceğini de doğruladı.

Bir Cevap Yazın