Twitter’ın merakla beklenen halka arzında yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı.

Twitter yetkililerinden yapılan açıklamaya göre şirket halka arzda 70 milyon adet hisseyi piyasaya sürerken belirlenen fiyatın 17 dolar ile 20 dolar arasında olacağı belirtildi.

Böylece, Facebook halka arzı sonrasında yaşanan olumsuzlukların tekrarından kaçınmak isteyen Twitter, daha ılımlı bir halka arz fiyatı ile piyasaya girmiş oldu.

Bu fiyatlara göre Twitter’ın toplam değeri 11 milyar dolara ulaşıyor. Eğer yatırımcılar ve Twitter çalışanları hisse opsiyonlarını kullanırsa rakamın 14 milyar dolara kadar çıkması bekleniyor.

facebook-twitter_752906852524528c27c259

Uzmanlar New York borsasına kote olacak Twitter’ın değerinin Pinterest’e yakın olduğunu belirtti. Pinterest’in değerinin yaklaşık 3.8 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor. Facebook ise geçen sene 104 milyar dolar değerle halka açılmıştı. Facebook hisseleri bu yüksek değer sebebiyle başlangıçta sert düşerken son zamanlarda toparlanmıştı.

Paylaş
Pazarlamasyon Genel Yayın Yönetmeni. Dijital iletişim ve pazarlama alanlarında araştırmalar yürütmekle birlikte, web teknolojilerini de bir o kadar yakından takip ediyor.

Bir Cevap Yazın