“Twitter olmadan asla!” diyenleri sevindirecek cinsten bir haber bu.

Bir otel hayal edin, tamamen twitter temasıyla yapılandırılmış. Hatta sadece twitter konseptini bünyesinde yansıtmakla kalmayıp, verdiği tüm hizmetleri de twitter kullanıcılarının alışık olduğu hashtagler ile bünyesinde gerçekleştibilmiş bir otel.

Twitter partileri, twitter içkileri, müşterilere özel yüklenen twitter uygulamalarıyla twitter çılgınları için dünyada iyi bir fırsat. Konuklarını ‘#hashtag’ tabelalarla yönlendiren ve eski tarz otel stilinin yerini almayı hedefleyen yeni nesil konaklamanın sunduğu ilginç tecrübelerin başında ise sanal topluluk #SocialWave geliyor. Otelde bulunan kablosuz ağdan giriş yapan müşteriler, söz konusu hashtag’i kullanarak diğer müşterilerle iletişim kurabiliyor.

la-communaute-de-sol-wave-house-a-ete-creee

‘Twitter Yardımcıları’ da otelin sosyal ağının bir parçası.Her köşede konuklara yardım amacıyla bir sürpriz olduğunu söyleyen Sol Wave House’ın genel müdürü Gonzalo Echevarria, otelin  “Sanal dünyanın büyümesiyle beraber ortaya çıkan ihtiyaçlara cevap vermek” fikrinden yola çıktığını söylüyor.

İlk şubesini İspanya’da açan otelin ülkedeki başarısı bilinmez ama; Türkiye’de olsa, fazla sosyalliğin medyada kalmasının ne kadar hayırlı olduğunu herhalde tecrübe etmiş olurduk diye düşünüyorum.

Paylaş
Pazarlamasyon Genel Yayın Yönetmeni. Dijital iletişim ve pazarlama alanlarında araştırmalar yürütmekle birlikte, web teknolojilerini de bir o kadar yakından takip ediyor.

Bir Cevap Yazın