Twitter’ın dördüncü çeyrek raporu açıklandı. Açıklanan verilere göre Twitter ilk kez aylık kazanç oranlarında analistlerin tahminlerini geçmeyi başardı.

Buna göre, 217 milyon dolar olarak tahmin edilen Twitter geliri, dördüncü çeyrekte 243 milyon dolar ve hisse başına 2 sent olarak belirtildi. 2013 yılının üçüncü çeyreğinde bu oran 168 milyon dolar civarında belirtilmişti.

revenue

Gelir oranları açısından Twitter için, güçlü karşılanan dördüncü çeyrek sonunda, kullanıcı büyüme oranı beklenenden daha yavaş seyretti ve  Twitter  aylık aktif kullanıcı sayısını 241 milyon olarak bildirdi.

user

Tabi bu da, Twitter’ın büyüme ve sürdürülebilirliği konusundaki sorunlarının başarıyla sonuçlanmaması halinde kar oranlarının diğer çeyrekte tehlikede olacağının sinyallerini gözler önüne sermiş oluyor.

Twitter’ın zarar tablosu ise, 253.3 milyon olarak tahmin edilirken; 511,5 milyon dolar olarak kaydedildi. Geçen yıl bu rakam 8,7 milyon dolar olarak belirtilmişti.

Diğer bir karşılaştırma ise, halka arz sonrasında düşüşe geçen Facebook’un tersine Twitter’ın yükselişi konusunda gerçekleşti. Kasım ayında 26 dolar olarak belirtilen hisse fiyatı dün 65,97 dolardan kapatıldı.

Rapor ile ilgili diğer başlıklar ise şu şekilde;

 

Aylık 241 milyon aktif kullanıcı.

184 milyon aktif mobil kullanıcı.

148 milyon timeline inceleme.

 %76 artışla görüntüleme başına 1,49 $ reklam geliri.

 

Paylaş
Pazarlamasyon Genel Yayın Yönetmeni. Dijital iletişim ve pazarlama alanlarında araştırmalar yürütmekle birlikte, web teknolojilerini de bir o kadar yakından takip ediyor.

Bir Cevap Yazın