Yakın bir zaman önce logosundaki kuşu ivmeli bir şekilde yükselen yeni bir kuşla değiştiren Twitter,  sunduğu yeni özelliklerle konumunu sağlamlaştırmayı hedefliyor.  Geçen haftasonu ABD’de düzenlenen Nascar yarışlarıyla birlikte ilk defa TV’de reklamı yayınlanan Twitter, bu reklamlar aracılığı ile yeni gözdesi olan Hashtag sistemini tanıttı.

Önceden beri varolan Hashtag sistemini geliştirip tek bir sayfada ve daha düzenli bir şekilde servis etmeyi amaçlayan Twitter, bu vesile ile reklam gelirlerini arttırma peşinde. Bu uygulamaya geçmesinde daha önceden başarısız olduğu ancak hala kullanılan reklam sisteminin büyük bir payı var.

Hashtag sayfasının dizaynı ise son derece dinamik ve takip edilebilir. Bu özellik oturdukça kullanıcıların Hashtag’de zaman geçirme oranları da artıcaktır. Bu da Twitter’ın hem reklam politikası için hem de kullanıcıların hashtagleri daha rahat takip edebilmesi yeni bir şans.

Hashtag sistemi için de TV’ye ilk kez reklam veren Twitter, reklamlarında özellikle ABD’de çok geniş bir kitle tarafından takip edilen Nascar yarışlarını kullandı. Herbiri 16 saniyeden oluşan bu reklam dizisinde izleyicilerin tüm olup biteni twitter.com/#NASCAR hashtag’inden takip edebileceğine dikkat çekilmiş.

 

 

Bir Cevap Yazın