Geçtiğimiz günlerde İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler 3. sınıf öğrencileri Facebook ve Google Hangout’un kullanıldığı bir final sınavına girdiler. Bu durumla birlikte Türkiye’de ilk defa bir sınav Hangout ve Facebook işbirliği ile gerçekleşmiş oldu.

Aslında Facebook’tan yapılan sınav Bilgi Üniversitesi öğrencileri için bir ilk değil. Geçtiğimiz yıl da Facebook üzerinden sınav olan öğrenciler, bu yıl Türkiye’de ilk defa görüntülü paylaşımın gerçekleştiği bir sınava girdiler.

Soruların verildiği videoları izleyen öğrenciler, cevapları ders için açılmış olan Facebook sayfasının özel mesaj bölümüne yolladı ve böylece final sınavını gerçekleştirmiş oldu.

httpv://www.youtube.com/watch?v=HS7k3lg50c8

httpv://www.youtube.com/watch?v=zPrjhSFeWtI

ercumentbuyuksener_

Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisi olan Ercüment Büyükşener tarafından gerçekleştirilen bu sınav, Türkiye’de bir ilk olmasının yanı sıra dijital dünyanın da nasıl bir noktaya geldiğinin ve hayatımızda ne denli büyük bir yer kapladığının en büyük kanıtlarından biri oldu.

Derslerini hem www.sosyalmedyabilgisi.com ‘dan hem de geleneksel yöntemlerle yürüten Büyükşener’in yeni adımlarını merakla bekliyor, Türkiye’nin dijitalleşme sürecine sağladığı faydalardan dolayı teşekkür ediyoruz.

Bir Cevap Yazın