Bugün gelen bir e-mail bu yazıyı yazmama neden oldu. Mail’de: ‘ sahibinden.com‘un 12 yılı aşkın internet deneyimi ve Aksoy Internet Ventures’ın yatırımı ile güçlenen Türkiye’nin sekiz farklı kategoride kişiye özel etkinlik önerisi yapan ilk sitesi dakick.com, kullanıcıları ile buluşuyor! ‘ yazıyordu. Haliyle bağlantıya tıkladım ve siteye eriştim.

Sitenin önerisi gayet basit :

Filmleri, dizileri, konserleri, maçları kaçırmamak için yapmanız gereken tek şey dakick.com’a girip ücretsiz üye olarak sevdiğiniz şarkıcıları, oyuncuları, dizileri, takımları, mekanları takip etmek!

Site diğer sosyal medya sitelerinden biraz farklı ve sadece Türkiye için düzenlenmiş. Siteye üye olduğumuzda çeşitli segmentlerden farklı insanları, TV programlarını, müzik gruplarını kısacesı sizin kişiliğinizde önemli bir noktada olan çoğu unsuru takip edebiliyorsunuz. Yaptığınız takiplere göre de sistem, sizin boş vakitlerinizde neler yapmanız gerektiğini öneriyor.

Bu durum Türkiye’den önce herhangi bir sosyal ağ ile denendi mi ? Biz bulamadık. Dolayısıyla kolaylıkla söyleyebiliriz ki dakick.com sosyal medyada bir açık bulmuş ve o açığı değerlendirmiş, en azından Türkiye için…

Şimdi sorulacak en mantıklı soru ise dakick.com Türkiye’de tutunabilir mi tutunamaz mı?

Bu soruya yanıt vermek biraz zor gibi. Site bir Avrupa ülkesi için yapılmış olsa kolaylıkla ülke içerisindeki çoğu insana hitap ediyor diyebilirdik ama  Türkiye’deki çoğu insanın sosyal medyayı zaman üretmek için değil zaman öldürmek için kullandığını düşünürsek Türkiye için niş bir oluşum gibi durduğunu söyleyebiliriz.

Ancak ne olursa olsun site çok güzel düşünülmüş ve gayet iyi bir açık yakalanmış. Bakalım önümüzdeki dönemlerde dakick.com büyüyebilecek mi?

Bir Cevap Yazın