Günümüz sosyal medyasının vazgeçilmezlerinden biri de bloglar. İlgi alanlarımıza göre binlerce alternatif blog takip etmek mümkün.  Ancak piyasada içerik üretmeyen veya kalitesiz içerik sahibi blogların sayısı da bir hayli fazla. Haliyle insanlar çoğu zaman takip etmeleri gereken blogları bulmakta zorlanıyorlar.

Biz de bu durumu biraz kolaylaştırabilmek için sektöre yön veren ve kaliteli içerik paylaşan 10 pazarlama veya sosyal medya  bloğunu belirledik;

Tartışmasız sektörün lideri ve en reputasyonlusu. Veritabanı uygulaması ve Webrazzi TV, rakiplerinden ayrılan en önemli 2 özelliği. Paylaşılan içerik çok güncel ve Türkiye’deki en kaliteli içerik.

İlk kez 2011 yılında Sabancı Üniversitesi’nde düzenlenen Social Media Summit’de dinlediğim Hasan Başusta, kişisel bloğunda 2006 yılından beri  sektör tecrübelerini paylaşıyor. Özellikle ‘Aklımdakiler’ bölümü sık güncelleniyor ve öğrenciler/sektör çalışanları için ilham kaynağı olabilir.

Volkan Kırtok dijital pazarlama sektörünün önemli isimlerinden. 2011’de Eskişehir’de düzenlenen Kampüste Marketing’de tanışma ve sohbet etme fırsatı bulduğum Kırtok, bloğunda kendi tecrübelerini ve izlenimlerini paylaşıyor.

Kısa bir süre önce talihsiz bir şekilde siber  saldırıya uğrayan Comtalks’ta , Bilgi Teknolojileri, Kurumsal İletişim, Online Reklam, Online Pazarlama ve Sosyal Medya üzerine yazılar yazılmakta.

Sektörün Uğurabi’si Uğur Özmen, zaten sektörü takip edenlerin ezberinde olan bir isim. Bloğunda özellikle CRM konusuna yer veren Uğur Özmen’in günlük tadında ve akıcı bir dille yazdığı yazıları okudukça yeni bir post girmesi için sabırsızlanıyorum.

Promoqube dijital pazarlama sektörünün öncü ajanslarından… Kurumsal olarak bloğunu güncelleyen ve içerik üreten ender ajanslardan biri. ‘Haftanın Beşi’ pazar günlerinin vazgeçilmezlerinden…

  • Yucezerey.com

Coca Cola’nın interaktif pazarlama müdürü olan Yüce Zerey’i de ilk defa Social Media Summit’de dinleme fırsatı buldum. Sektöre çok hakim olan Yüce Zerey’in sadece bloğu değil Twitter hesabı da takip edilmeli.

Çoğu kişinin zaten takip listesinde olan sosyalmedya.co, gün içinde sürekli güncellenmesi ve değerli yazarları sayesinde Türkiye’nin tartışmasız en iyi sosyal medya bloğu.

Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 1999 yılında mezun olan ve yakın dönemde Bahçeşehir Üniversitesi’nde “Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi” üzerine master yapan Murat Erdör, özellikle Yeşil pazarlama ve  E-mail pazarlaması üzerine yazıyor. Murat Erdör aynı zamanda Pazarlamasyon’un da yazarlarından…

Geniş ve kaliteli bir yazar kadrosuna sahip olan eticaretmag daha çok sektör çalışanlara hitap ediyor. Kısa süre önce sadeliğin ön plana çıktığı yeni arayüze geçen eticaretmag, sunduğu kaliteli içerikle de ön plana çıkıyor.

 

3 YORUMLAR

  1. satisblogu.com adresinide eklemelisiniz. satış ve pazarlama tekniklerinin yanı sıra; dış ticaret,kariyer ve iş fikirleri alanında güncel yazılar yayınlayan pazarlama uzmanlarıdır. tavsiye ederim.

Bir Cevap Yazın