Dijitalin sınırsız yaratım gücü ve sosyal ağlarda yayılımı Anneler Günü’nü de artık sarmış gibi görünüyor. Bir çiçeğe razı olan annelerimizi sosyal ağlardan kutlamak ya da sevgimizi göstermek artık çok kolay…

Facebook’un uygulama denizinde, birçok markanın özgün tasarım ve yazılımlarla bu özel güne hazırlandığını görüyoruz. Bu çalışmalardan biri de Arçelik’in Hoop ile birlikte hayata geçirdiği Benim Annem Kraliçedir uygulaması. Arçelik birkaç senedir tatlı bir kelime oyunu ile adını kraliçeye dönüştürüyor ve bunun üzerinden annelerle iletişime geçiyor. Yine birkaç senedir bugüne özel olarak kullanılan ana slogan ise ‘Arçelik’in gönlünde bütün anneler kraliçedir.’ Bu ana slogan ile üç sene önce hazırladığı Tv reklamının gayet iyi bir etki yarattığını eklemeliyiz.

Ekran Resmi 2013-05-09 02.01.26
Arçelik’in uygulaması sade ve basit bir yapıya sahip. Kullanıcılar, uygulama şartlarını kabul ettikten sonra uygulama ana ekranıyla karşılaşıyor. Burada yapacağı iki şey var; birisi annesiyle ya da Anneler Günü ile ilgili bir fotoğraf yüklemek, diğeri ise o günün anlam ve önemini anlatan bir mesaj yazmak. Bu iki aşamayı yerine getiren kullanıcının oluşturduğu e-kart, annesinin ya da arkadaşlarının hesabında paylaşılıyor. Uygulama ile sınırsız sayıda e-kart yapma imkanına sahipsiniz. Ayrıca projenin viral tarafı düşünüldüğünde etki alanının geniş olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Umarız Arçelik anneleri sadece bu uygulamaya hatırlamaz ve ileriki günlerde daha efektif uygulamaların içine anneleri dahil eder.

375080_454273207988081_926405097_n Ekran Resmi 2013-05-09 02.01.52

Bir Cevap Yazın