Türkiye’de sosyal medya bilincinin geç oluşması, bu bilince önceden erişen markalar kadar kişilerin ve grupların da daha fazla ön plana çıkmasında büyük rol oynuyor. Türkiye’de Youtube üzerinden yayınladıkları videolar sayesinde tanınan Batesmotelpro’da, bu bilince erişen gruplara verilebilecek en iyi örneklerden biri.

httpv://www.youtube.com/watch?v=w8j4r_q3F_s

Sütü seven kamyoncu isimli videoyu Youtube’a koymalarıyla 6 yıl önce başlayan hikaye, ardından gelen videolar ve çeşitli firmaların sponsorluğunda çekilen reklam filmleriyle devam etti. Son projeleri olan ve Yedigün’ün sponsorluğunda çekilen Patlak Sokaklar’la da en üst noktaya ulaşmış durumda. Amerikan filmlerini Türk motifleriyle süsleyerek, bir anlamda eleştirel komedi yapan grup, şimdiye kadar yalnızca Youtube üzerindeki kendi kanallarında 17 milyondan fazla izlenme rakamına ulaştı.

Sosyal medya ödülleri’nde viral video kategorisinde birincilik gibi bazı ödüllerde alan ve bu başarıyla yetinmeyen grup, geçtiğimiz mart ayında Patlak Sokaklar isimli projelerini beyaz perdeye taşıdı. Özellikle Amerika’da örneğini çok fazla gördüğümüz; sosyal medyayla gerçeğe dönüşen hayallere, Türkiye’de örnek gösterebileceğimiz en iyi çalışmalardan biri olan bu proje, sosyal medya bilincinin Türkiye’de de oturmaya başladığının en iyi göstergesi.

httpv://www.youtube.com/watch?v=nh0YKLG6MLY

İlk Siz Öğrenin!

Pazarlama dünyasına dair merak ettiğiniz ne varsa haftalık bültenimizde!

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here