Snapchat, Facebook’un 3 Milyar Dolarlık Teklifini De Reddetti

2011 yılında kurulan Snapchat, kullanıcıların aralarında belli bir süre sonra silinen mesajlar ile iletişim kurmalarını sağlıyor. Kullanıcılar alıcının mesajlarını görmek için ne kadar süreleri olacağına karar verebiliyorlar ve gönderilen mesaj okunduktan sonra otomatik olarak kendini imha ediyor. Bu oldukça ilginç uygulama ABD’de o kadar popüler hale geldi ki üye 100 milyon kullanıcı her gün son kullanım tarihine sahip 350 milyondan fazla fotoğraf gönderiyorlar. 

Yakaladığı büyük popülarite sayesinde pek çok yatırımcının radarına giren uygulamaya kafayı takmış olan isim Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg. Haziran ayında aldığı 60 milyon dolarlık yatırım ile değerini 800 milyon dolar seviyesine çıkaran Snapchat, geçtiğimiz Ekim ayı sonlarında Facebook’un 1 milyar dolarlık teklifini reddetmiş ve şu anda bu tarz teklifler ile ilgilenmediklerini söylemişti.

snapchat_sidebyside

Facebook da yakın zamanda özellikle gençler arasında trend olan Snapchat’ten esinlenerek Poke adını verdiği bir uygulama çıkarmış ancak beklenilen ilgi sağlanamamıştı. Bu nedenle, Facebook kullanıcı sayısı gittikçe artan ve aldığı yatırımlar ile mali açıdan da güçlenen Snapchat’i alarak mesajlaşma servis ve uygulamalarına olan yatırımlarını artırmak istedi. Gençler arasında da popülerliği sorgulanan Facebook, bu satın alma ile eleştirilere karşılık vermeyi de planlıyor olabilir. Daha önce 1 milyar dolara bünyesine kattığı Instagram ile önemli adımlar atan Facebook, Snapchat konusunda hala vazgeçmiş değil.

Wall Street Journal’in haberine göre Snapchat dün itibariyle Facebook’tan tam 3 milyar dolar değerinde yeni bir teklif daha aldı. Ancak Snapchat CEO’su Evan Spiegel, 2014 yılına dek tekliflere kapalı olduklarını söyleyerek, Facebook’un 3 milyar dolarlık bu teklifini de reddetti. 1 Milyar dolarlık teklif sonrası WeChat’in sahibi olan Tencent şirketinin de Snapchat’in 200 milyon dolar civarında yeni bir tur yatırım ile değerini üçe dörde katlanacağı konuşulurken Facebook erken davranarak uygulamayı bünyesine katmak istese de, sanırım, Spiegel uygulamanın 2014 yılına kadar kazanacağı yeni özellikler ve kullanıcılar ile daha yüksek bir değerleme alacağını düşünüyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

İnternet yayıncılığı, içerik yönetimi üzerine çalışmalar yapar.

Bir Cevap Yazın

Ülkelerin En Çok Kullandığı Emojiler Belli Oldu

Bugün Dünya Emoji Günü! Oxford Sözlüğü’nün 2015 yılında yılın kelimesi seçtiği emojiler, özellikle akıllı telefonlarla birlikte hayatımızda vazgeçilmez bir konuma sahip oldular. Shigetaka Kurita tarafından 1990’ların sonunda yaratılan emoji, özellikle son yıllarda artan akıllı telefon kullanımı ile birlikte küresel bir fenomene dönüştü. Bu yıl ise Dünya Emoji Günü’nün dördüncüsünü kutluyoruz. İşte 2018’de bazı ülkelerin en çok kullandığı emojiler:

Bu yıl Türkiye’de en çok kullanılan emoji “😄” olmuş. Ne olursa olsun gülmeyi başaran bir milletiz demek isterdim ama geçen sene biraz sinirliymişiz…

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Yapı Kredi Türkiye’de Bir İlk Olan Bankacı Klavye Emojilerini Instagram Hikayelerine Taşıdı

Türkiye’nin dijital bankası Yapı Kredi, bu sene dördüncüsü kutlanan Dünya Emoji Günü’ne özel, Bankacı Klavye emojilerini Instagram Hikayelerinin GIF özelliğine taşıdı. Artık Instagram kullanıcıları, Yapı Kredi World’ün bonkörlüğüyle tanınan sevimli maskotu Vadaa’nın da aralarında bulunduğu birbirinden eğlenceli GIF’leri kullanabilecek.

Tasarımlarında iletişim konseptinden yola çıkarak özellikle dijitalleşme teması vurgulanan  Yapı Kredi Bankacı Klavye’nin yeni nesil GIF’leri arasında, bankacılık işlemlerini esprili bir şekilde anlatan ikonlar ile uyku moduna geçen, dil çıkaran, şarjı biten robot figürleri dikkat çekiyor. Worldcard’ın bonkörlüğüyle tanınan marka ikonu Vadaa da gol sevinci yaşayan, tatile çıkan veya yoga yapan eğlenceli GIF’leriyle Instagram’daki yerini aldı. Yapı Kredi ayrıca nazar boncuğu gibi Türkiye’ye özgü simgeleri de aynı şekilde Instagram kullanıcılarıyla buluşturdu. Bu GIF’lere ulaşabilmek için uygulamada yer alan GIF arama butonuna İngilizce karakterlerle marka adını yazmak yeterli oluyor.  

Yapı Kredi, geçen yılki Dünya Emoji Günü’nde de Bankacı Klavye özelliği için özel olarak tasarladığı emojileri ilk defa kullanıcılarla buluşturmuştu. Markanın Bankacı Klavye özelliği, Android sürümlü telefonlardaki mesajlaşma uygulamaları ekranından hiçbir farklı ekrana ve uygulamaya girmeden, sohbet esnasında hızlı para transferi yapılabilmesini sağlıyor.  

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Haftanın En Çok Okunan 10 İçeriği

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link