” Sende ışık var ” Daniska reklam ajansının Işık Üniversitesi için hazırlamış olduğu bir reklam projesi. İsmini tahmin edilebileceği gibi üniversitenin adından alan kampanyanın sitemizde haber olmasının nedeni kısa bir sürede büyük bir başarı yakalaması.

Kampanyanın amacı daha çok öğrencinin kayıt döneminde Işık Üniversitesini tercih etmesini sağlamak.Bu amaç doğrultusunda her sene düzenlenen üniversite tanıtım günlerini daha da bilinir hale getirmek isteyen ajans , öncelikle dikkat çekici ve konsepte de uygun bir poster hazırlayarak  İstanbul’un bütün köşelerinde kampanyayı görünür hale getirir.

Ardından sosyal medyada da eş zamanlı olarak çalışmayı duyurmayı amaçlayan ajans , en efektif yollardan birini seçerek kampanyayı bir viral videoyla duyurmak ister. Bu doğrultuda Model grubundan bir şarkı yapmasını isteyen ajans ardından şarkıya kampanyanın mesajını çok net bir şekilde veren bir klip çeker ve videoyu sosyal medyada yayınlar :

httpv://youtu.be/gdoo8QDrBBs

Kampanyanın sonuçlarına gelecek olursak sosyal medyada toplamda  1 milyondan fazla tekil kullanıcıya ulaşan kampanya , önceki senelerin rakamlarıyla karşılaştırıldığında tanıtım günlerine gelen öğrenci sayısında % 56 ,  kayıt olan öğrenci sayısında ise % 34 ‘ lük bir artış sağladı .

Bir Cevap Yazın