Bundan birkaç sene önce bir bira markasının yapmış olduğu telefon kabininin proje videosunu izlemiştim. Ancak markanın adını daha önce duymadığımdan dolayı videoyu tekrar bulamıyordum. Geçenlerde yine yaratıcı bir proje ile karşılaştım ve zor da olsa bu 2 projenin bağlantısını kurdum.

2 projeyi de yapan Arjantin’in Andes isimli bira üreticisiydi. İlk videonun amacı arkadaş ortamında bira içen gençleri kız arkadaşlarından korumak. Bu durum için çok yaratıcı bir yöntem seçilmiş ; Ses geçirmeyen telefon kulübesi !

httpv://www.youtube.com/watch?v=iKDgYKSEN6M&feature=player_embedded

İkinci video ise ilki kadar yaratıcı ve eğlenceli. Amaç ilki ile az da olsa paralel,  bu sefer herkes tarafından sıkıcı bulunan düğün , nişan ve doğumgünü gibi aktivitelerden profesyonel bir ekip tarafından alınmak ve istediğiniz bir ortama gitmenizi sağlamak.

Bu sefer işin içine sosyal medyayı da katan Andes markası, oluşturduğu Facebook uygulaması sayesinde sosyal medyayı da gerilla pazarlama içerisinde çok iyi kullanmayı başardı.

httpv://www.youtube.com/watch?v=XPRUhq0kyaw

Bu çalışmalara yenileri eklenecek mi bilemiyoruz ama Andes‘in çok kaliteli bir saha pazarlaması ekibinin olduğundan eminiz.

Bir Cevap Yazın