Muhteşem bir açılış töreni ile başlayan Londra 2012  her alanı olduğu gibi sosyal medyayı da derinden etkiledi. Özellikle Twitter’daki worldwide TT listesinde Londra 2012 ile ilgili 1’den çok TT bulunması bunun apaçık göstergesi. Peki olimpiyat oyunları Twitter’da nasıl konuşuluyor?

Mass Relevance olimpiyatların Twitter’daki yansımasını konu alan bir infografik hazırlamış. İnfografik, olimpiyatlar için atılan toplam tweet sayısı ile başlıyor ve en çok retweet alan 3 tweet ile son buluyor.

Şimdiye kadar London 2012 Hashtag’i ile tam 28.442.407 tweet atılmış. Bu rakam da dakikada 1.975 tweet’e takabül ediyor ki böylesine uzun soluklu bir organizasyon için çok üst  noktada bir oran.

İlgi çekici bir diğer durum da hakkında en çok tweet atılan 5 sporcu… Amerika’lı Michael Phelps hakkında şuana kadar tam 574.515 tweet atılmış. Phelps’i Lebron James, Tom Daley, Usain Bolt ve Kevin Durant takip ediyor. Aynı zamanda en çok tweet atılan 5 alanı da belirleyen Mass Relevance’ın araştırmasında Yüzme dalı  Phelps ile paralel olarak ilk sırada.

The Social Olympics Buzz

Bir Cevap Yazın