Facebook’tan sonra pek kullanılmayan Myspace, Spesific Media tarafından satın alındıktan sonra bir yenilenme çalışmasına girmişti. Yeni jenerasyonun nostaljisi olan site, 15 Ocak’ta yeni tasarımıyla kullanıcılara yeniden merhaba dedi.

Justin Timberlake’in de ortağı olduğu Spesific Media, uzun bir süre önce Myspace’i satın almıştı. Sosyal ağı bir müzik servisine dönüştürerek, Spotify gibi servislerle rekabete girmek isteyen Timberlake ve ekibi çok etkili bir lansmanla yeni tasarımlarını tanıtmış oldu.

4 yıllık uzun bir aradan sonra Suit&Tie isimli bir single çıkartan Timberlake, şarkıyı ilk olarak Myspace’de yayınlayarak, hayranlarının ilgisini siteye çekmeyi başardı ve siteye üye olanların kendilerini özel hissetmelerini sağladı.

Son dönemde insanların sosyal ağlarda büyük görsellere önem vermesinden yola çıkılarak hazırlanan yeni tasarım yatay çizgiler, büyük görsellerle ve Pinterest’e olan benzerliğiyle dikkat çekiyor. Müziğin ön planda tutulacağı tasarımda sayfanın altına yerleşen player sabit bir şekilde siz hangi sayfaya geçerseniz sizi takip ediyor. Ayrıca keşfedilmemiş yeni sanatçıları keşfedebilmeniz için bir panel de bulunuyor. Sayfaların yatay bir biçimde ilerlediği site sade, farklı ve hoş bir tasarıma sahip.

Efsane Myspace bu ataklarla yeniden canlanabilecek mi, bunu zaman gösterecek. Peki, reklamda ünlü kullanımını farklı bir boyuta taşıyan Timberlake ve ekibi sizce başarılı olabilecekler mi?

Paylaş
Anadolu Üniversitesi, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü mezunu. Bölümünün adı ne kadar uzun olsa da işin özünde o bir ‘iletişimci’. En büyük hayali, bir gün dünyayı yeniden keşfetmek.

Bir Cevap Yazın