Mükemmel Yemek Fotoğrafları Çekebilmeleri İçin Müşterilerine Selfie Çubuğu Gibi Donanımlar Veren Restoran

Bildiğiniz gibi, uzun bir süredir insanlar, bıkmadan usanmadan Instagram başta olmak üzere, çeşitli sosyal medya platformlarında yediklerinin içtiklerinin fotoğraflarını paylaşıyorlar. Hatta ülkemizde bunun etik olarak doğru olmadığını savunanlar da var. Ama öyle ya da böyle bunu yapan bir kitle mevcut. Sadece ülkemizde değil, dünyanın birçok ülkesinde durum bu şekilde.

Mashable’ın haberine göre, Londra’nın Soho bölgesinde bulunan bir restoran da bu durumu fırsata çevirmiş. Dirty Bones isimli restoran, çok daha güzel yemek fotoğrafları çekebilmeleri için müşterilerine Instagram paketleri sunuyor. Ücretsiz olarak sunulan bu paketlerin içinde portatif LED kamera ışığı, çoklu şarj cihazı, klipsli ve geniş açılı kamera lensi ve selfie çubuğu yer alıyor. Kısacası bu Instagram paketleri, yemeklerinin fotoğraflarını çekmeyi seven müşterilerin, en iyi fotoğrafları çekmesine yardımcı olmak için sunuluyor.

Bir Dirty Bones çalışanı, bu konuyla ilgili olarak “İnsanlar, sosyal medyada yediklerini paylaşmaya bayılıyorlar. Bu yüzden günün saati ya da aydınlatmaya bakmaksızın mükemmel fotoğrafı elde etmeyi daha kolay hale getiren bir şey oluşturmak istedik. Gitgide daha çok insan, nerede yiyeceklerine karar vermelerine yardımcı olması için Instagram kullanıyor.Bu nedenle insanların bütün yemeklerimizin ve içeceklerimizin mümkün olan en iyi fotoğraflarını elde ettiğinden emin olmak, bir restoran grubu olarak bizim için kilit nokta.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Hiç şüphesiz Dirty Bones’un bu uygulaması, sosyal medya pazarlamasının en iyi örneklerinden biri. Hatta sosyal medyada yemek fotoğrafı paylaşmanın, çok uzun bir süre önce moda olduğunu düşünürsek bunun gecikmiş bir hamle olduğunu bile söyleyebiliriz. Ancak sonuç olarak Dirty Bones, bunu yapan ilk marka oldu ve bu sayede, restoranın sosyal medyada rakiplerinden daha fazla öne çıkacağına şüphe yok.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Pazarlamasyon İçerik Editörü

Bir Cevap Yazın

BMW, Twitter’da Audi’yi Solladı

  • Birçok sektörde rakip markaların, özellikle reklamlar üzerinden birbirleriyle yaptıkları atışmalara şahit oluyoruz. Son senelerde bu atışmalar, sosyal medyaya da taşındı.
  • Geçtiğimiz günlerde Alman otomobil markaları BMW ve Audi’nin Twitter’daki bu tarz bir atışmasına şahit olduk.
  • İlgili Yazı: Rakip Markalar Arasındaki 4 Büyük Reklam Savaşı

Zaman zaman rakip markaların reklamlarında yaptıkları göndermelerle vb. hamlelerle birbirlerine sataştıklarına şahit oluyoruz. Son dönemde sosyal medya da rakip markaların sıklıkla atıştıkları bir mecra haline geldi. Bunun son örneklerinden biri ise geçtiğimiz günlerde Twitter‘da yaşandı.

Her şey BMW ABD‘nin Twitter hesabından mavi renkteki yeni M4 model aracıyla ilgili olarak attığı bu tweet ile başladı:

Özel Yas Marina mavisi rengindeki bu M4 için kıvılcımlar uçuşuyor.”

Daha sonra Audi ise BMW ABD’nin attığı bu tweet’i RT’ledi ve bu RT’ye Onu gördüğünde… şeklinde bir yorum ekledi.

BMW’nin bu tweet’e cevabı ise oldukça iyiydi:

Görüyoruz, genellikle gördüğümüz yerde… Dikiz aynasında…

BMW’nin bu yerinde cevabından sonra Audi’den herhangi bir cevap gelmedi ve bir nevi bu atışmanın galibi BMW oldu. Nihayetinde önemli olan bu tarz atışmaları başlatmak değil, bunların sonunu getirebilmek.

Umuyoruz ki, Audi bir dahaki atışmasına daha iyi hazırlanıp gelir ve biz de sosyal medya kullanıcıları olarak daha uzun soluklu bir atışmaya şahit oluruz. Zira Twitter kullanıcılarının, Audi ve BMW’nin birbirlerine yönelik olarak atmış oldukları bu tweet’lere yaptıkları yorumlara baktığımızda, insanların da markaların birbirleriyle olan bu tarz atışmalarından keyif aldıklarını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bununla birlikte Alman otomobil markaları arasında, bu tarz sataşmaları sıklıkla görüyoruz. Daha önce de birçok defa Mercedes-Benz, BMW ve Audi arasında, özellikle reklamlar üzerinden dönen atışmalara şahit olmuştuk.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Okey’den Durex Skandalına Göndermeli Tweet

Geçtiğimiz günlerde Durex‘in ‘bazı paketlerde yırtılma ve patlama riski olabileceğini’ söyleyerek İngiltere ve İrlanda’da piyasaya sürdüğü prezervatifleri toplama kararı aldığını sizlerle paylaşmıştık. 

Yırtılma ve patlama riski bulunan paketlerin ‘Real Feel’ (Gerçek his) ve ‘Latex Free’ (Lateks içermeyen) modellerinde geçerli olduğunu bildiren Durex, internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, “Test sonuçlarımız sonucunda İngitere ve İrlanda pazarında satılan ürünlerin son kullanma tarihlerine yakın bir zamanda patlama ve yırtılma riski olduğunu tespit ettik. Dileyen tüketiciler ürünler karşılığında para iadesi alabilir” ifadelerini kullanarak durumu toparlamaya çalışmıştı.

Türkiye’de prezervatif denilince akla gelen diğer marka Okey de bu duruma kayıtsız kalmadı ve fırsatı değerlendirdi. Okey Twitter hesabından paylaştığı Tweet’te bir sevgiliden gelen ve hamilelik haberini çağrıştıran mesaj görseli ile birlikte “Bize güvenmeye devam edin, sonra patlamayın!” diyerek Durex’in patlayan prezervatiflerine gönderme yaptı.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?