Bildiğiniz gibi, uzun bir süredir insanlar, bıkmadan usanmadan Instagram başta olmak üzere, çeşitli sosyal medya platformlarında yediklerinin içtiklerinin fotoğraflarını paylaşıyorlar. Hatta ülkemizde bunun etik olarak doğru olmadığını savunanlar da var. Ama öyle ya da böyle bunu yapan bir kitle mevcut. Sadece ülkemizde değil, dünyanın birçok ülkesinde durum bu şekilde.

Mashable’ın haberine göre, Londra’nın Soho bölgesinde bulunan bir restoran da bu durumu fırsata çevirmiş. Dirty Bones isimli restoran, çok daha güzel yemek fotoğrafları çekebilmeleri için müşterilerine Instagram paketleri sunuyor. Ücretsiz olarak sunulan bu paketlerin içinde portatif LED kamera ışığı, çoklu şarj cihazı, klipsli ve geniş açılı kamera lensi ve selfie çubuğu yer alıyor. Kısacası bu Instagram paketleri, yemeklerinin fotoğraflarını çekmeyi seven müşterilerin, en iyi fotoğrafları çekmesine yardımcı olmak için sunuluyor.

Bir Dirty Bones çalışanı, bu konuyla ilgili olarak “İnsanlar, sosyal medyada yediklerini paylaşmaya bayılıyorlar. Bu yüzden günün saati ya da aydınlatmaya bakmaksızın mükemmel fotoğrafı elde etmeyi daha kolay hale getiren bir şey oluşturmak istedik. Gitgide daha çok insan, nerede yiyeceklerine karar vermelerine yardımcı olması için Instagram kullanıyor.Bu nedenle insanların bütün yemeklerimizin ve içeceklerimizin mümkün olan en iyi fotoğraflarını elde ettiğinden emin olmak, bir restoran grubu olarak bizim için kilit nokta.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Hiç şüphesiz Dirty Bones’un bu uygulaması, sosyal medya pazarlamasının en iyi örneklerinden biri. Hatta sosyal medyada yemek fotoğrafı paylaşmanın, çok uzun bir süre önce moda olduğunu düşünürsek bunun gecikmiş bir hamle olduğunu bile söyleyebiliriz. Ancak sonuç olarak Dirty Bones, bunu yapan ilk marka oldu ve bu sayede, restoranın sosyal medyada rakiplerinden daha fazla öne çıkacağına şüphe yok.

Bir Cevap Yazın